Forza snakt naar eind van het seizoen TTCM zet flinke stap i DZK verliest dure punten in titelstrijd 40 SPORT Groene Ster onderuit bij titelkandidaat VOLLEYBAL Goese formatie verliest opnieuw in vermoedelijk allerlaatste thuiswedstrijd van Vlissingers. J.-4- Atak'55-WS'92 2-3 (25-15, 26-24, 21-25, 23-25, 13-15): Een boeiend duel, waarin WS'92 een 2-0-ach- terstand ophaalde en naar winst afwikkelde. De op de derde plaats geklasseer de thuisploeg scoorde meer set- punten (108-104), maar moest toe staan dat WS'92 door drie zwaar bevochten sètzeges op rij met een voldaan gevoel huiswaarts keerde. Ondanks verlies kondigde zich de kentering in de tweede set al aan. De Walcherse formatie trok in de resterende sets de stijgende lijn door. Energo 2-Forza 3-1 (17-25, 25-14, 25-8, 25-18): Een wedstrijd om snel te vergeten. Forza begon wel- iswaar goed en met een opsteker, maar was in het vervolg van het duel volledig van slag. Middenmo ter Energo 2 profiteerde van de al gehele malaise en gaf de Schouw se equipe drie sets op rij een oor wassing. King Software 5-BOK 2-3 (15-25, 25-13,25-23,17-25,13-15): Een slech te wedstrijd van BOK, dat noch tans goed begon. De nummer twee van de ranglijst bestookte de thuisploeg in de eerste set met veel servicedruk, maar moest na winst in de eerste-set in de achter volging. BOK zakte geruime tijd passend door het ijs. Pas in de vierde, set kwam er weer lijn in het spel van de ploeg uit Kapelle. Dat resulteer de uiteindelijk in een zwaar be vochten uitoverwinning voor Bok. EINDHOVEN - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen gin gen zaterdagavond onderuit bij CFE/VÜL Groep (5-1), dat zich dankzij de zege plaatste voor de play-offs om het landskampioen schap. De ploeg van coach Hicham Ben- hammou kwam in Eindhoven nog wel op voorsprong. Etienne Mallie zorgde fraai voor de 0-1, maar twaalf seconden later lag de gelijkmaker al binnen. Dankzij twee treffers van voormalig inter national Antoine Merlino leidde de regerend landskampioen hal verwege met 3-1. CFE schoot in de tweede helft nog twee keer raak en plaatste zich zo voor de play-offs. Groene Ster sluit het seizoen aanstaande vrijdag in het eigen Baskensburg af met een thuiswedstrijd. Tegen stander is nummer vijf JCK-Aiso. GOES - Onder toeziend oog van nog geen vijftien toeschouwers werkte volleybalclub Mytilus uit Goes zaterdagavond de laatste thuiswedstrijd in de derde divisie af. De kans is groot dat het ook de laatste thuiswedstrijd ooit was van de ploeg uit Goes. Mytilus ver loor zaterdag met 1-3 van WS'92 uit Vlissingen (24-26,25-22,18-25 en 14-25) en is definitief gedegra deerd. „De optie om te stoppen is erg reëel", zei Peter Verburg, die fungeert als speler en trainer van de club, na afloop. „We hopen op een samenwerking met WS voor volgend seizoen." Hoewel Mytilus en WS zich in de kelder van de derde divisie be vinden, zijn ze wel de twee hoogst spelende Zeeuwse volley balteams. In de beginfase van de wedstrijd ontliepen de ploegen el kaar weinig; beide teams pakten een set. In set drie en vier deden de Vlissingers er een schepje bo venop en kwam Mytilus er niet meer aan te pas. Waar de thuisclub na zaterdag de finitief gedegradeerd is, is WS'92 als nummer tien verplicht tot het spelen van promotie-/ degradatie wedstrijden. „En ik durf absoluut niet met zekerheid te zeggen dat we dat gaan redden", zei coach Lantsheer daarover. „Als ze met zo weinig zelfvertrouwen als van daag spelen wordt dat heel lastig." Want het duel in Sportpunt Zee land was zeer matig, daar waren beide trainers het over eens. Vol gens de oefenmeester van WS heeft dat vooral met de gesteld heid van het Zeeuwse volleybal te maken. „Het kachelt echt achter uit hier. Dat zie je ook wel aan de leeftijden van de Mytilus-spe- lers." De ploeg trad met zeker drie vijf tigplussers aan. „Met alle respect, maar dat is gewoon een bij elkaar geraapt zooitje." Zowel Mytilus (acht spelers) als WS (negen spelers) beschikt dit seizoen over een krappe selectie. Vooral aan Goese zijde bleek dat zaterdagavond andermaal. Door blessures kreeg de thuisclub maar zes man op de been. De oudste van dit zestal was de 55-jarige Leo Maat, normaliter verzorger bij de Goese formatie. Ik doe eigenlijk alleen in noodgevallen mee, maar dat zijn er dit seizoen al een stuk of vier geweest. Verdedigend gaat het nog wel bij mij, maar aan het net kom ik echt tekort." „We halen dan wel het einde van het seizoen, maar met zo weinig man is het echt niet meer te doen", vertelde Verburg. Als je geblesseerd bent, moet je soms nog spelen. En naast zelf wedstrij den spelen zijn we met ons team ook verplicht tot het afstaan van scheidsrechters voor andere wed strijden. Dan wordt het allemaal erg krap." Om die reden dreigde Mytilus de competitie halverwege al te moe ten verlaten. Het spelerstekort brak de ploeg enorm op. Zeker ook omdat de volleybalbond des tijds „geen begrip voor de situatie kon opbrengen". Uiteindelijk is dat verhaal met een sisser afgelo pen. „Dat hebben we op een rede lijke manier kunnen oplossen", zei Verburg. „De bond is coulant geweest. Ook om de volleybal- sport ten goede te komen." Bij TTCM liet kopman Jan Henk Bomhof opnieuw geen steek val len. Eén keer had hij het lastig, maar hij trok de partij met 3-2 wel naar zich toe. De andere wedstrij den waren ook een prooi voor Bomhof; hij won met 3-1 en 3-0. Sören de Witte kon tweemaal met 3-0 juichen, maar moest ook een punt afstaan aan de nummer twee uit Den Bosch. Ook Riny Kasse sleepte een winstpunt uit het vuur door een 3-0-overwin- ning. De dubbelpartij leverde het „Om nog een jaar door te kunnen heb je minimaal negen man no dig en er zijn er bij ons ook maar vier die verder willen", vervolgde Verburg. Aangezien versterkingen voor komend seizoen uitgesloten lijken, zou het mooi zijn als we met VVS kunnen mixen." Die mix lijkt een reële optie, want ook bij de Walchenaren dreigt de selectie uiteen te vallen. Lants heer: „Er zijn er bij ons twee die zevende punt op. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft TTCM een voorsprong van twaalf pun ten op Kluis, dat sinds zaterdag de naaste achtervolger is. De twee ploegen treffen, elkaar op de laat ste speeldag in Geleen. TTCM2 kwam er in de derde divi sie niet aan te pas tegen Enjoy&Deploy. In Zoetermeer werd met 7-3 verloren. Thomas Groenewoud was namens de Mid delburgers goed op dreef. Via twee keer 3-0 pakte hij twee pun ten. Kim 't Hooft zorgde voor het andere punt. Emiel de Rijke was in een thriller nog dicht bij 6-4. In de vierde game werkte hij te gen Elten Roos vier matchpoints weg, in de vijfde had hij zelf een wedstrijdpunt, maar uiteindelijk capituleerde hij met 15-13- Omdat Docos wel won, is de achterstand van de Middelburgers, die laatste staan, opgelopen tot vijf punten. Op de laatste speeldag komt Do- cos naar Middelburg. IJsselmeeuwen-DZK 9-9: Voor de mannen van DZK was de op dracht makkelijk. Twee keer win nen zou het kampioenschap ople veren. Maar het liep zaterdag an ders. De Vlissingers keken al snel tegen een achterstand aan in de eerste periode. Na twee periodes stond het 3-3. Het spel ging daarna steeds op en neer. In de laatste periode kon het nog alle kanten op. Beide teams wa ren erg slordig en maakten veel fouten. Vlak voor tijd maakte DZK de gelijkmaker: 9-9. Zeven seconden voor tijd kreeg DZK nog een grote kans op de overwin ning, maar de bal belandde op de paal. Door dit gelijkspel is DZK nu afhankelijk van de resultaten van de Treffers. Vrouwen. Aquamigos 1 - DZK 1 11-3: In deze wedstrijd werd het krachtsverschil snel uitgedrukt in doelpunten. De thuisploeg kwam in de eerste periode vrij snel op een riante voorsprong van 4 -1. In de tweede ging het redelijk gelijk op. In de derde periode bleek dat de thuisploeg conditioneel de betere was. Dit werd ook uitgedrukt in de score: 10-3. in de laatste perio de was de wedstrijd al gespeeld. Ook werd er nog een strafworp door DZK gemist. EP door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalsters van Forza snakken naar het einde van de competitie. Energo 2 stuur de de Schouwse ploeg met de vijf de nederlaag op rij (3-1) naar huis. Forza totaliseerde uit die vijf wed strijden slechts vier punten. De vrouwen van WS'92 en BOK slo ten een vijfsetter op vreemde bo dem winnend af: 2-3. Mytilus voelt einde door Arwin Willemsen door Bob Maes MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTCM zijn zaterdag weer een stap dichter bij het kampioenschap in de tweede divisie gekomen. De koploper uit Middelburg stuurde runner-up Never Despairl met dui delijke 7-3-cijfers naar huis. Een di visie lager verloor TTCM 2 met de zelfde cijfers van Enjoy&Deploy en Taverzo2. MIDDELBURG - De waterpoloërs van DZK hebben het kampioenschap niet meer in eigen hand. De Vlissin gers speelden tegen de IJsselmeeu- wen met 9-9 gelijk. Scores DZK: Levy Kort 6 maal, Mar- tijn Mechielsen, Jordy de Nood en Sjoerd Leijnse 1 maal. Scores DZK: Lois van der Berg, Joyce Piek en Yentl Geelhoedt alle 1 maal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40