Niemand rekent op Buijs bij titelstrijd TMZ Zeeuws succes in Prix Sint Georges SPORT 39 Juryleden zijn niet eensgezind bij Grand Prix rijd ik tussen Hans-Peter Minder- houd en Edward Gal. Dat inspi reert enorm, maar frustreert ook wel eens. Als je ziet hoe makke lijk Edward op een paard rijdt, dat is ongelooflijk." Inmiddels is Claudia Fassaert de beste Belgische. Ze staat 38e op de wereldranglijst en zal binnen kort stijgen omdat ze voorname lijk outdoorwedstrijden rijdt. Haar volgende doelen zijn het WK, later dit jaar in Caen, en de Olympische Spelen in Rio de Janeiro in 2016. In Rio moet het nog beter kunnen. Zeker met hulp van Nicole Werner en Sjef Janssen, de echtgenoot van Anky van Grunsven die sinds vorig jaar bondscoach van België is. Het is een extra impuls, die Fassaert naar een tussendoel moet leiden: 75 procent scoren in de Grand Prix. Met zo'n score schurk je te gen de wereldtop aan. Maar ver der levert zo'n prestatie weinig op in België. Paardensport is niet populair, en zeker de dressuur niet. Fassaert, weliswaar in Vo gelwaarde geboren maar nu de nummer één van haar nieuwe va derland, kan op welgeteld één echte sponsor rekenen: een zadel producent die haar twee zadels schonk. „Verdedigers in alle andere landen moeten maar één ding doen: verdedigen. Zoals zij verdedigen, kunnen wij ook, hoor." Oranje-international Bruno Martins Indi in Voetbal International. „Ik heb koning Willem-Alexander en Maxima, koning Juan Carlos en andere koningen ontmoet. Ik ben bij de paus in het Vaticaan geweest. Denk je dat je in die kringen komt met een verkeerd cv?" Merab Jordania, voormalig eigenaar van Vi tesse, in De Telegraaf. Juist een proces waarin je niet wordt geselecteerd, zoals voor het WK in 2010, daar leer je ontzettend veel van. Als je afvalt, kun je heel snel met de be schuldigende vinger naar de coach wijzen. Maar dat is natuurlijk onzin." Hockeyer Roderick Weusthof in Trouw. „Strips zijn kindertaal en het is geen perfect Itali aans, maar ik kan mijn ploeggenoten verstaan en zij snappen mij." Wielrenner Kenny van Hummel in het Alge meen Dagblad. Hij rijdt sinds kort voor de Italiaanse ploeg Androni Giocattoli. In de Willem-Annapolder in de omgeving van Kapelle beet het complete peloton zich stuk op de spurterskwaliteiten van Buijs, die overigens zelf net zo opkeek van zijn succes als de rest van het deel nemersveld. „Van mij mogen ze veel vaker finishen op deze loca tie. Bovendien stonden verschil lende ploeggenoten er om te kij ken en dat heeft me ook goed ge daan. Het was super", meldde de Goesenaar op zijn Facebook-pagi- na. In het eerste deel van de wed strijd in de open polder zag het er overigens niet direct naar uit dat het op een massale aankomst ging uitlopen. Twee renners die zowat altijd de aanval kiezen re den lange tijd voor de rest uit. De oudjes Johnny van der Klooster (Lewedorp) en Eric Vereecken (Hulst) hadden elkaar vroeg ge vonden en leken de strijd onder ling te gaan beslissen. De grote groep verleende voor alsnog geen vrije doorgang aan de vluchters en greep hen later weer in de kraag. En toen was wel duidelijk: er werd aan niemand nog ruimte geboden en dus moch ten de sprinters zich gaan op maken voor een massale aan komst. Daarbij lette niemand op Buijs. Maar de Goesenaar zag wel dege lijk kansen voor zichzelf. „Als ik het in de andere categorieën kan, waarom dan hier niet", dacht hij. En Buijs had geen treintje nodig om hem af te zetten voor de spurt. Hij nam resoluut de kop en reed op indrukwekkende wijze naar de eerste plaats. Hij nam de kampioenstrui over van Dimitri Mulder uit Heinkenszand. Bij de amateurs 40+ greep de ster ke Nicky Deijkers uit Sint-Wille- brord de eerste plaats. Daarvoor hadden Dennis Mijnsbergen (Ber gen op Zoom) en Patrick van Bo ven (Schore) reeds de bloemen in ontvangst mogen nemen bij res pectievelijk de D-categorie en de S/P-klasse. Goesenaar Bram Buijs wint verrassend het TMZ-kam- pioenschap in de polders bij Kapelle. niet toen ze jong was. Ze had niets spectaculairs in zich. Maar ze is nu veertien en blijft lang zaam doorgroeien. Dat geeft moed en inspiratie." Dat bleek tijdens Zeeland Out door International, waar het paard van alle markten thuis was. De zwarte Oldenburger heeft nauwelijks zwakke punten, maar wel een mooie uitgestrekte draf, een krachtige piaffe en galopwis sels die precies op de maat van de muziek werden uitgevoerd. Die kwaliteiten heeft Fassaert me de te danken aan Nicole Werner, bij wie ze nu drieënhalf jaar traint. Werner werkt in Hars kamp samen met Edward Gal en Hans-Peter Minderhoud en traint beide dressuurruiters ook. „Van Nicole heb ik veel geleerd", meldde Fassaert, die eens per maand vanuit haar woonplaats Geraardsbergen naar Harskamp (op de Veluwe) rijdt, 266 kilome ter naar het noorden. Daar krijgt ze dan drie dagen les. „Ik denk dat een paard al snel z'n best doet. Nicole stelt meer eisen, is een stuk preciezer en heeft prakti sche tips. Tijdens die trainingen Tijdens de trainingen rijd ik tussen Hans-Peter Min derhoud en Edward Gal. se amazone was goed te spreken over de Havidoff- zoon. „Bonds coach Tinneke Bartels zei na de teamtest dat ik iets rustiger moest rijden. Dat is vandaag aardig ge lukt, denk ik. Baldacci liep super. Hij bleef goed bij de les en ging er voor. Een paard waar ik ook hoge verwachtingen over koester. Hij is pas acht en maakt veel progres sie." Na de zege in de openingsrubriek op donderdag - de Prix Sint Georges - schreef Sidsel Johansen zaterdag ook de kür op muziek In termediate I op haar naam. De Deense danste met Alcazar-zoon Alibi B naar een score van 72,97 procent. Stephanie de Frel uit Koe wacht eindigde met de met veel afdruk en regelmatig ritme lopen de ruin VMF Ultiem op de vierde plaats. De amazone van de VMF stal uit Ellemeet was met de Gri- baldi-zoon met 71,37 procent de beste Nederlandse combinatie. Er had voor De Frel beslist meer in gezeten. Twee van de vijf jury leden stonden met hun lage waardering een hogere klassering in de weg. De Frel tilde er niet zwaar aan. „Natuurlijk is dat jam mer. Maar in de dressuur gebeurt dit regelmatig. Ik ben tevreden. Dit is mijn eerste kür op interna tionaal niveau. Ik rijd Ultiem nu een half jaar. Hij liep erg fijn en gaf mij het gevoel dat we goed be zig zijn." „Als ik op de Grote Markt in Brugge aan de start lijn van de Ronde sta, dan voel ik mij een krijger. Dan is het ieder voor zich, met het mes tussen de tanden. Genade tonen is geen optie." Wielrenner Fabian Cancellara in het tijd schrift Titanen. „Ik zie genoeg kinderen met aanleg, maar de vraag is hoe er met kinderen wordt omgegaan. Het is af en toe afschuwelijk om te zien hoe kinde ren begeleid worden door hun ouders." Michiel Schapers, bondscoach van de Oosten rijkse tennisploeg, in De Telegraaf. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De me ningen van de vijf juryleden lie pen sterk uiteen, zaterdag tijdens de kür op muziek van de Grand Prix. Vooral de Rus Romanov en de Duitser Engel leken een totaal andere visie te hebben over hoe een kür gereden moet worden. 'Hoogtepunt" was de waardering voor de Zweedse Emilie Brolin, die van Romanov 59,250 procent kreeg en van Engel 70,875. Een ver schil van zo'n 11,5. Drie juryleden vonden Claudia Fassaert (eindscore 75,525 pro cent) het best, de Rus zette haar op twee, Engel op drie. De Nederlander Patrick van de Meer eindigde met Zippo als tweede (74,925), met klasseringen variërend van plaats één tot vijf. De Deense Fie Christine Skarsoe werd derde, met 73,100. De tiende plaats was voor Thamar Zweistra van Stal Hexagon uit Schore met Whoopy. Zij kreeg 67,475. MAANDAG 7 APRIL 2014 geboortestreek c door Wim de Vos KAPELLE - Bram Buijs had in het ver leden zijn spurterskwaliteiten al verschillende malen getoond. De coureur uit Goes, die zijn wieler- loopbaan zorgvuldig opgebouwd heeft, begon bij Trimbelangen Mid den Zeeland in de S/P-klasse. Hier bij staat de S voor 'starters'. Via de D-categorie stootte Buijs door naar de amateurs en daarbij zorgde de Bevelander zaterdag voor een regel rechte sensatie door het kampioen schap van TMZ te winnen. Claudia Fassaert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39