Kloetinge durft nu te voetballen Mindy Hengst bezorgt Oostkapelle de winst Koploper WHS is uiterst effectief TITELRACE HOOFDKLASSE B 34 SPORT Tegen FC 's-Gravenzande komt koploper niet verder dan 0-0. Toch is de titel weer een stap dichterbij. Kloetinge liet op de overwinnin gen op de toekomstige degradan ten Oranje Wit (0-3) en Heine- noord (5-0) zaterdag een 1-1-gelijk- spel tegen de nummer drie van de ranglijst, Stedoco, volgen. In damtermen was het een plusremi se geweest, dat wil zeggen een ge lijke stand met voordeel. Maar in voetbaltermen schoot Kloetinge daar niks mee op. Vooral in het laatste kwartier creëerde Kloetinge honderdpro- centkansen om met de volle buit naar huis te gaan. Het maakte na afloop van Diederik Hiensch ech ter geen balende trainer. Hij prees de voetballende manier waarop zijn groep het karwei had aange pakt. „Daar hebben we veel ener gie in gestoken, maar we belonen onszelf daar niet voor." Die voetballende manier waarop KARAKTERISTIEK Kloetinge de laatste duels speelt, is een contrast met de speelwijze van vóór de winterstop. In die pe riode speelde het elftal een vere deld soort countervoetbal. De te genstander had doorgaans de re gie (lees: de bal) en Kloetinge stoorde, loerde en hoopte op een bal die goed viel. De laatste duels heeft Kloetinge veel meer zelf het initiatief De en tree achter de spitsen van Wouter de Craene speelt daarin een rol. „Maar we dürven nu ook te voet ballen", vulde Hiensch aan. „In de opbouw is Remco (van Tiggele) bijvoorbeeld heel belangrijk. Hij durft de bal te vragen, maar nu durven we de bal ook te spelen." Tegen Stedoco was dat ook func tioneel. De ploeg uit Hoornaar liet veel ruimte achter de verdedi ging vallen en de aanvallers van Kloetinge speelden daarop in door op het randje van buitenspel te spelen. De goals vielen beide in de eerste helft. Daan Esser, die later gebles seerd uitviel, rondde een steekbal van Remco van Tiggele doeltref fend af. Stedoco-aanvoerder Erik de Kruijk maakte even later al weer gelijk met een geplaatst schot. Afgezien van enkele spel- denprikjes over en weer zat het venijn in de staart, in het laatste kwartier vooral. Jason Tjien Fooh werd randje buitenspel teruggeflo ten, Bart Deprez volleerde een cor ner net naast, De Craene miste tot tweemaal toe een vrije kans bij de tweede paal, Van Tiggele schoot over en Tjien Fooh kwam nog een keer één op één met de keeper. Het waren vrijwel alle maal kansen totstandgekomen met combinatievoetbal. Dat Kloetinge kon leven met het gelijkspel had te maken met doel man Jaco van der Schee. Hij maak te zijn reputatie als lijnkeeper meer dan waar door een snoei hard schot en kopbal te keren, waarna hij kort voor tijd nóg een schot pareerde en lijf en leden ris keerde bij de rebound. De arbiter hielp hem nog bij een afgekeurde goal. HOEK - Aan het einde van een mid dag die eigenlijk kraak noch smaak had, was het wel aardig om de balans even op te maken. Toegegeven: Hoek liep door het gelijkspel tegen FC 's-Gravenzan de geen schade op, omdat de con currenten ook nog maar eens pun ten morsten. De titel kan de ploeg van trainer Kenny Verhoene vier duels voor het einde nauwelijks nog ontgaan, maar het is te hopen dat die in een betere sfeer kan worden gevierd dan zaterdag het geval was. Want er liggen nogal wat mensen met elkaar in de clinch in Hoek. De vaste bezoekers van sportpark Denoek merkten het meteen op. Geen muziek tijdens de war- ming-up. Geen vlaggenparade en ook geen 'Eye of the tiger' toen beide teams het veld opkwamen. Geen dj na afloop in de kantine, KARAKTERISTIEK geen Rad van Avontuur. En een speaker? Die was om 14.00 uur snel even gecharterd. Marion, de vriendin van oud-voorzitter Ben ny Langeraert, las de opstellingen voor en vertelde tijdens het duel wie er gewisseld werden. Dat was alleen op de tribune te horen, om dat de rest van de geluidsinstalla tie uitgeschakeld bleef. Sinds Hoek twee weken geleden van ASWH won (1-2) leven het be stuur van de club en dat van sup portersvereniging De Purperen Hei in onmin met elkaar. In Hen- drik-Ido-Ambacht sneuvelden en kele reclameborden, volgens om standers door toedoen van fans van Hoek. Wie het precies heeft of hebben gedaan? Dat wordt nog onderzocht. „Er is bij ASWH één persoon aangehouden", zei voor zitter Rien van Meerendonk. „We hebben foto's en videobeelden. Die bekijken we ook." ASWH heeft het bestuur van Hoek aangesproken op het kapot trappen van vijf reclameborden. Het Hoek-bestuur vindt dat De Purperen Hei zijn verantwoorde lijkheid moet nemen. „Omdat het niet de eerste keer was dat er een busreis werd georganiseerd en be paalde zaken niet goed verlie pen", aldus Van Meerendonk. „Er mag geen vuurwerk worden afge stoken. De KNVB verbiedt dat. En het is ook niet wenselijk om bier en andere alcohol mee te nemen in de bus. Controleer de inhoud van tassen, hebben wij gezegd. Ik weet niet of dat is gebeurd, maar er was voldoende alcohol en vuur werk aanwezig op het veld van ASWH." Vanavond zitten beide besturen rond de tafel om, zo hoopt Van Meerendonk, de plooien glad te strijken. „Het belang van de ver eniging staat voorop." Wat de leden van De Purperen Hei vooral stak was dat ze min of meer verteld werd wat ze wel en niet meer mochten. Daarom was het sportpark zater dag een vrij sfeerloze omgeving. Zonder muziek, zonder omlijs- Oostkapelle-Stedoco 2-1: In de tweede minuut zorgde Solange de Smit al voor 1-0. De thuisploeg was beter en liet enkele kansen op 2-0 onbenut. Stedoco maakte net voor rust de gelijkmaker. De tweede helft was het overleven voor beide elftallen. Na een duw- fout van de Stedoco-goalie kon Mindy Hengst de toegekende strafschop binnen schieten. Oostkapelle wisselt stuivertje met Stedoco en stijgt naar de tien de plek en heeft nog een kleine kans op direct lijfsbehoud. VVIJ-Smerdiek 11-2: De wedstrijd begon drie kwartier later en er was geen kleedkamer beschik baar. „De speelsters moesten zich op het veld omkleden en toen hadden ze er al helemaal geen zin meer in. Elke bal vloog er in. Een wedstrijd om heel snel te verge ten", vertelde coach Wim Scher- penisse na afloop. De twee doel punten van Smerdiek kwamen op naam van Angelique Hage en In ge Peeters. RCL 2-MZC-u 2-0: De wedstrijd kende weinig hoogtepunten. Vlak voor rust werd het 1-0 uit een vrije trap. In de tweede helft kwam de thuisploeg nog op 2-0. „De tijd begint te dringen", zei lei der Hans Schreurs na afloop. „De nacompetitie is bijna niet meer te ontlopen." Seolto-WHS 0-2: WHS had moei te met de thuisploeg, maar ging wel uiterst effectief te werk. De thuisploeg had het betere van het spel, maar Arvin de Witte maakte 0-1. Het veldoverwicht van Seolto leverde ook hierna amper kansen op en in de 84e minuut zorgde De Witte voor 0-2. Kapelle-Internos 5-0: Het slappe begin bij Kapelle werd niet afge straft. Aan de andere kant scoorde Hans Tolhoek wel. Na rust was er een grote kans voor Internos en Salim Sandee miste voor Kapelle een strafschop. Internos moest niet veel later met tien man verder na rood voor Joost Luiten. Kapelle kwam op 2-0 en 3-0 door twee kiezelharde schoten van Jordi Matondo. Uit een scrimmage prikte Tolhoek de vierde binnen en Mitchel van Bel- zen krulde de bal uit een vrije trap binnen. Krabbendijke-Wemeldinge 5-2: Beide ploegen speelden vol op de aanval en kregen veel kansen. Na de 0-1 van Dennis Wisse zorgde Armin de Bat binnen een minuut voor 1-1 en 2-1. Rens Jansen maak- te 3-1 en niet veel later was het weer Wisse die een goal maakte. In de tweede helft kon alleen Elco Jansen nog tweemaal het net vin den. Yerseke-Kruiningen 1-3: De be zoekers kwamen sterk uit de start blokken. Het werd 0-1 door Tho mas Paauwe en 0-2 door Lennart van de Berge. Het was dat Krui ningen de paal en de lat raakte an ders was de achterstand nog gro ter geweest. De derde goal kwam er uiteindelijk wel en werd ge maakt door Lars Steendijk. In de laatste minuut zorgde Frank Bak ker voor 1-3. Halsteren-Noad'67 5-1: Noad'67 dacht er iets te makkelijk over te gen Halsteren, dat de laatste vier wedstrijden had verloren. Miguel Mpanda scoorde tweemaal. Via treffers van Nick Bennaars en Peter Geensen werd het 4-0. Dan ny Steijn maakte nog 4-1, voordat Maarten de Kort de eindstand op 5-1 bepaalde. door Rudy Boogert HOORNAAR - Het goede nieuws is dat Kloetinge na zaterdag officieel niet meer direct kan degraderen uit de hoofdklasse. Het slechte nieuws is dat de Bevelandse club minimaal toch wel twee van laatste vier duels moet winnen om ook de nacompetitie te ontlopen. En goed nieuws is weer dat het spel daar voor in de laatste weken perspec tief biedt. Stedoco-Kloetinge 1-1 (1-1). 19. Daan Esser 0-1, 23. Erik de Kruijk 1-1. Scheidsrechter: V. Leijdekker (Bussum). Gele kaart: Erik de Kruijk (Stedoco), Ruben Holle mans, Björn Quartel en Wouter de Craene (allen Kloetinge). Aantal toeschouwers: 250. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Michel Maaskant, Ruben Hollemans, Maarten van Rosevelt; Aart Veldhof, Remco van Tiggele; Mark Schuit (75. Timo Jan sen), Wouter de Craene, Bart De- prez; Daan Esser (49. Jason Tjien Fooh). Kampioenssfeer door Barry van der Hooft Hoek-FC 's-Gravenzande 0-0. Scheidsrechter: P.N. van der Burg (Voorburg). Gele kaart: Thomas van Renterghem (Hoek), Frank de Bruijn, Roy Vermolen en Rico Luij- ando (allen FC 's-Gravenzande). Aantal toeschouwers: 700. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Lio nel Fitsch, Thomas van den Hou ten (65. Hakim Boucheta); Birgen Martens, Guillaume Clinckemaillie (81. Ibrahim Eryürük), Thomas van Renterghem; Nick de Groote, Kyle Doesburg en Gilles Pottie (81. Yves Nyemb). door Robin Hamelink MIDDELBURG - De voetbalsters van Oostkapelle pakten in de hoofd klasse belangrijke punten. In de strijd om lijfsbehoud werd concur rent Stedoco met 2-1 verslagen. Een klasse lager verloor Smerdiek met 11-2 en ook MZC'11 ging on deruit tegen RCL 2: 2-0. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Door een 2-0-zege op Seolto blijft koploper WHS in de derde klasse B van het zaterdag voetbal een punt voorsprong hou den op Kapelle. De Bevelandse ploeg won zaterdag met 5-0 van In ternos. Krabbendijke zegevierde in een doelpuntrijke derby over We- meldinge: 5-2. Yerseke ging in het onderonsje met Kruiningen onder uit: 1-3. Noad'67 leed in Halsteren een flinke nederlaag: 5-1. Koploper WHS heeft in de titelrace één punt voorsprong op Kapelle. Er zijn nog vier duels te gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34