Teruggekeerde Pellè is weer bepalend Feyenoord 4 PSV jaagt op plek in verfoeide Europa League 30 SPORT EREDIVISIE Amsterdammers ontsnappen tegen Vitesse aan een nederlaag. Blind en Van Rhijn lopen een schorsing op. w In zijn 25e competitiewedstrijd van dit seizoen - Graziano Pellè miste er liefst zes vanwege schor singen - tekende de Italiaan voor beide Feyenoord-doelpunten. Na iets meer dan een half uur verzil verde Pellè een subliem steekpass- je van Ruud Vormer, halverwege de tweede helft kopte hij een voorzet van Ruben Schaken bin nen. Het waren zeldzame hoogte punten tijdens een bar saaie mid dag. Pellè staat nu op 22 treffers. „Het is gewoon een heel goede spits", complimenteerde Vormer zijn ploegmaat. „Het is een kerel hoor. Genieten van het leven, maar ook zo gedreven zijn. Dat ken ik nog uit de tijd dat hij in het tweede van AZ speelde. Dat is hier niet anders." Voor de wedstrijd al was duidelijk dat Pellè na afloop zelf geen commentaar op zijn langdu rige afwezigheid en de prestaties van Feyenoord in die fase zou ge ven. Noch zou hij ingaan op zijn heroptreden in de basis. Dat was zo afgesproken met de clublei ding. Pellè diende te zwijgen. En dus mochten anderen na de wedstrijd de Italiaan complimen teren. Koeman noemde Pellè „be palend voor het succes van Feye noord." Met een kleine sneer: „Hij is altijd belangrijk, als hij speelt. Zo'n jongen hoort altijd te spe len." Koeman overrompelde zater dag zijn eigen selectie tijdens de laatste training door een opstel ling te maken die op vier plekken gewijzigd was. Dat Pellè terugkeerde in de eerste elf was niet zo verbazingwek kend. De basisplaatsen voor Wes ley Verhoek, Ruud Vormer en Mi- quel Nelom verrasten meer. Het trio nam de plekken in van Ru ben Schaken, Tonny Vilhena en Bruno Martins Indi. Dat de opstel ling een uurtje na de zaterdagtrai- ning op de site van het Algemeen Dagblad te lezen viel, verbaasde de trainer. „Dat er gelekt werd, wist ik al langer. En inmiddels weet ik ook wel waar het zit. Maar ik steek er geen energie meer in. Dat laat ik achter me." Koeman ontkende dat de verban ning van het trio naar de bank te maken had met een nachtelijk feestje na Heracles-Feyenoord van afgelopen woensdag. „Nee hoor, daar had het niks mee te ma ken. Na zo'n wedstrijd mag men rustig een drankje drinken. Ik ben al blij dat ze het niet zo vaak doen als wij vroeger deden." Volgens Koeman had hij puur en alleen in zijn basisopstelling ge wisseld „omdat ik vond dat we nieuw elan nodig hadden." Dat bracht het trio overigens bepaald niét. Ze gingen mee in de malai se, het compact verdedigende RKC bleef lang op de been. Koe man had het duel vanuit de dug out hoofdschuddend bekeken. „Ik ben tevreden over de drie punten. En laat ik er voor de rest maar niet teveel over zeggen." Dat deed hij uiteindelijk toch. „Ik miste tempo, het was gezapig. Ook ontbrak de agressiviteit voor de goal. Ik vond het eigenlijk hele: maal niets." Zondag zal het anders moeten en zal het ook anders zijn, beloofde Jordy Clasie. „Dan zal het heus minder slordig zijn." Uit bij PSV gaat Feyenoord dan weer voor een resultaat. „We hebben er nu vijf op rij gewonnen, dus waarom zouden we niet weer voor de winst gaan?", aldus Clasie. Hij klonk opvallend optimistisch en leek het vertoonde spel tegen RKC alweer vergeten. in ARNHEM - Geen speler van Ajax mopperde na afloop van het duel met Vitesse (1-1) over het punten verlies. Iedereen erkende ruiter lijk met een remise goed te zijn weggekomen. Meer ophef veroor zaakte het wonderlijke scenario van volgende week. Bij winst in Arnhem zou zondag een zege op ADO Den Haag hebben volstaan om kampioen te worden. Nu is de koploper afhankelijk van het resul taat van Feyenoord, dat vier uur la ter aftrapt tegen PSV. Waar de selectie de humor inzag van de situatie, wees trainer Frank de Boer op de minder fijne kanten. Als Ajax om half één af trapt tegen ADO en wint, ont staat er in en om het stadion een enorme toeloop van mensen met het oog op een mogelijke huldi ging. In afwachting van de afloop van PSV-Feyenoord (aftrap 16.30 uur) zou dit de veiligheid in ge vaar kunnen brengen. „Ik heb één tip voor de KNVB", zei hij. „Laat beide duels om half drie begin nen." Het antwoord van de voetbal bond liet niet lang op zich wach ten. Alles wordt in het werk ge steld om de wedstrijden syn chroon te laten verlopen. Dat Ajax zich überhaupt druk kon ma ken over het programma, dankte de ploeg voor een groot deel aan Vitesse. Een enorm overwicht voor rust leverde slechts één doel punt op. Geluk - een bal belandde op de paal - en puik werk van doelman Jasper Cillessen stonden meer succes in de weg. Daarmee miste de tactiek van coach Peter Bosz de gedroomde uitwerking. Met de dubbele kaak slag van Red Bull Salzburg als lei draad liet hij Vitesse met dezelfde energie als de Oostenrijkse oppo nent van Ajax in de Europa Lea gue beginnen. Helaas voor Bosz hield zijn elftal de aanhoudende overrompeling slechts één helft vol. Het bood Ajax de tijd de scha de te repareren. Via Kolbeinn Sigthórsson werd alsnog een punt bemachtigd. De Boer stak zijn ergernis over het optreden van zijn team niet onder stoelen of banken. In de pauze liet hij het donderen in de kleedkamer. ,Je leeft nog, dankzij je keeper", deelde hij zijn onvre de. „Gelukkig waren we wel wak ker na rust." Voor Daley Blind kwam de preek te laat. De middenvelder kreeg na een flinke charge op Renato Ibarra zijn vijfde gele kaart van het seizoen, goed voor een schor sing. Het besef kwam direct na de zonde. „Niet slim, wel duur", ver telde hij. „Ik kan tegen ADO niet spelen. Op het feestje ben ik er in elk geval wel bij. Ik heb dit jaar al- De teleurstelling in en rond de kleedkamer was enorm. PSV ging gebroken weg uit Heerenveen. Geen enkel gezicht stond op on weer. Ongeloof, teleurstelling en verbazing overheersten. De ba lans van PSV is belabberd. Tien nederlagen in de eredivisie dit sei zoen, met de KNVB beker en Eu ropese duels erbij de vijftiende in totaal. Adam Maher en Luciano Narsingh kregen vanwege blessu res weer eens een basisplek, in druk maakten ze niet. Zakaria Bakkali mocht na 62 wedstrijdlo- ze dagen een kwartier invallen. Hij viel vooral op door het inlei den van de laatste tegentreffer. De onzeker ogende Mathias 'Zan- ka' Jörgensen bevestigde met zijn spel dat hij in de zomer maar be ter kan vertrekken. Na het verlies rest PSV alleen nog de jacht op een ticket in de Euro pese competitie die de achterban onderhand de neus uitkomt. Plaat sing voor de Europa League heeft voor velen vooral symbolische waarde: PSV speelt sinds 1973 on- PSV verliest in en tegen Hee renveen met 3-0. De twee de plaats lijken de Eindhove- naren te kunnen vergeten. afgebroken Europees voetbal. Lukt het niet om voor de 42e keer. kwalificatie af te dwingen, dan ziet financieel manager Eric Hen- driksen een kleine krater in de be groting voor volgend seizoen op doemen. Jaarlijks is Europa Lea gue-voetbal goed voor enkele mil joenen aan inkomsten. Om rechtstreeks Europa in te kun nen, moet PSV wegkomen van de vijfde plek waarop het nu staat. Anders resten de play-offs voor Europees voetbal in een competi tie met AZ, sc Heerenveen en FC Groningen. In zes duels tegen die ploegen won PSV dit jaar maar één keer. „We moeten daar nu niet aan denken", vond Faber. „De afgelopen weken wonnen we acht keer op rij en konden we ook wedstrijden domineren of om draaien. Drie goede resultaten hebben we nu nodig en dan kij ken we waar we staan." Faber constateerde terecht dat het anders had kunnen aflopen in Friesland. PSV domineerde een half uur, zonder vaak gevaarlijk te worden. Bij de eerste de beste fout, profiteerde sc Heerenveen. Een zwakke positionele keuze van Santiago Arias brak PSV op, Daley Sinkgraven kon op rechts zomaar doorbreken en reet de de fensie met een prima eindpass open. Bilal Basacikoglu was ont- stapt aan Jetro Willems, pikte de bal op en vond fraai het net: 1-0. Die klap veroorzaakte chaos bij PSV, de ploeg was het even hele maal kwijt. Basacikoglu had twee keer de 2-0 op zijn voeten, de Frie zen lieten PSV in leven. In de tweede helft had Jürgen Locadia PSV terug in de wedstrijd moeten brengen, kort daarna bezegelden Rajiv Van la Parra en Alfred Finn- bogason het lot van PSV (3-0). Van la Parra stuurde Arias en Zan- ka het bos in en klopte daarna Zoet, Finnbogason rondde na ge- blunder bij PSV koel af. Twee uur terug in de bus. Geen punten, geen goals, te veel tegen treffers. De conclusie dat het sei zoen voorbij is, is vooral een fi guurlijke. De kans is groot dat PSV na 34 duels nog vier keer aan de bak moet om volgend jaar nog Europese wedstrijden te spelen. c MA- M" door Edward Swier ROTTERDAM - In een fase van de competitie dat eigenlijk ook alleen het resultaat nog telt, lijkt het wel of Feyenoord zich écht om niks an ders nog bekommert. Na de mati ge vertoning bij Heracles Almelo van woensdag werd ook gistermid dag in de Kuip maar slapjes ge speeld. Niettemin gingen na het duel met RKC ruim 47.000 man te vreden huiswaarts. Dankzij de 2-0-zege komt de tweede plek in de eindrangschikking weer iets dichterbij. En dat is een hoofdprijs in Rotterdam. Ajax werkt door Geert Langendorff i Graziano Pellè troeft Kenny van Hoevelen en Mitch Apau af in de lucht en laat ook doelman Arjan van Dijk kansloos: 2-0. foto VI Images Door het gelijkspel tegen Vitesse heeft Ajax nu nog zes punten voor sprong op nummer twee Feyenoord. Als het een beetje meezit, kan Ajax zondag het kampioenschap vieren. door Rik Elfrink EINDHOVEN - En dat was tien. Inte rim-trainer Ernest Faber zocht na het zoveelste echec van het jaar geen excuses in Heerenveen. De 3-0-nederlaag was een nieuw diep tepunt in een van de slechtste sei zoenen in veertig jaar tijd. „De norm moet omhoog. Dit is PSV. We moeten de zaak heel snel weer bij elkaar rapen en de komende we ken onze verantwoordelijkheid ne men. Het doel blijft uiteraard direc te plaatsing voor Europees voet bal." Pele van Anholt (voorgrond) troeft PSV'er Adam Maher af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30