SPORT Nieuwkoop is dicht bij contract bij Feyenoord 29 :-Aéï Sneijder beslist "Tlirkse derby 30 en 31 38 en 39 Fabian Cancellara vloert in de Ronde van Vlaanderen al zijn tegenstanders. Een staaltje Zwitsers catenaccio in België. MAANDAG 7 april 2014 IAjax moet nog wachten op titel Claudia Fassaert terug in geboortestreek OUDENAARDE - Of het achteraf ge zien een makkie was geweest? Fa bian Cancellara zuchtte eens diep toen hij een uurtje na zijn derde triomf in de Ronde van Vlaande ren die vraag op zich liet inwer ken. „Nou nee. Dit was volgens mij juist een heel lastige. Zo lastig dat ik op een gegeven moment be sloot om maar niet al te veel meer na te denken", zei de 33-jarige Zwitserse kopman van Trek over de finale waarin hij in zijn eentje de rest simpelweg op kracht en er varing had geklopt. Cancellara moest in het laatste koersuur vooral afrekenen met de numerieke overmacht van thuis ploeg Omega Pharma Quick-Step (OPQS). Bij die formatie werd in de finale echter iets te vaak nage dacht. Het leidde er toe dat nie mand van de ploeg op het po dium eindigde. „Dan hebben we het dus niet goed gedaan", sprak Niki Terpstra duidelijk over de keuzes die gemaakt werden op het beslissende moment. Stijn Vandenbergh sprong met nog 26 kilometer te rijden mee met de aanval van Greg van Aver maet. Toen Cancellara en Sep Van marcke zich twintig kilometer verder - na de laatste hellingen - bij hen aansloten, had OPQS de verkeerde man voorin om met die drie naar de finish te rijden. „Ie mand anders had moeten reage ren. Dat werd niet gedaan. We ble ven zitten", wist Terpstra. Waarschijnlijk had het te maken met het gevoel in de benen. Teip- stra was niet super ('En ik zat niet goed gepositioneerd op de laatste keer Kwaremont'), Stybar hikte te gen de afstand van boven de 250 kilometer aan en de uit een men taal dal kruipende kopman Tom Boonen merkte op veertig kilome ter van de meet dat 'het gene vet te' meer was. Omdat ook Peter Sagan was uitge raasd toen Fabian Cancellara bij de laatste passage van de Oude Kwaremont op de pedalen ging staan, was de Zwitser de enige van de drie topfavorieten die een topdag kende in de Vlaamse Ar dennen. Toch sprak Cancellara van een uiterst lastige opgave. „We verloren al snel een aantal ploegmaats door valpartijen en zo, waardoor ik na de Taaienberg (op 37 km van de eindstreep) geï soleerd zat." Het noopte hem tot een unieke stellingname. „Ik Naast zijn ploeggenoot Stef Grons- veld zijn dat ook de Bi-spelers Cal vin Verdonk, Gustavo Hamer en lari Schuurman. „Binnenkort gaan we met hen afspreken en kij ken of we ze langer aan Feye noord kunnen binden", aldus Van Geel. Bart Nieuwkoop speelt sinds 2011 voor Feyenoord. Na het faillissement van RBC werd de Tholenaar ingelijfd door de Rotter damse club. De eerstejaars A-ju nior speelt sinds dit seizoen in de Ai van trainer Roy Makaay en was al goed voor negen competi tietreffers in de eredivisie voor A-junioren. Feyenoord Ai staat vier duels voor het einde vijfde. moest een stapje terugdoen. Nor maal koersen wij met Trek vanuit de aanval. Nu moest ik defensief gaan rijden. Ook in de finale. Ik voelde dat ik maar één kaart had om uit te spelen: de sprint. Daar in moest het gebeuren. Geloof me, ik heb niet gespeeld met de rest. Ik kon niet anders dan met die drie naar de meet rijden." Sep Vanmarcke dacht er net zo over. Na afloop kregen hij en zijn ploeg Belkin veel vragen over zich heen over het moment dat Cancel lara de Belg in de laatste kilome ters sluw het gat liet dichtrijden naar het weggeslopen duo Van Avermaet/Vandenbergh. „Het is niet dat omdat hij gaat gokken, ik dat ook moet doen", verdedigde Vanmarcke zich. „Ik wilde per se op het podium terecht komen. In een sprint met vier had ik daarop meer kans dan in een spurtje met Cancellara." 4 ISTANBUL - Wesley Sneijder heeft gisteren de topper in de Tïirkse competitie tussen Galatasaray en Fenerbah^e beslist. De spelmaker van Galatasaray was al in de ne gende minuut verantwoordelijk voor het enige doelpunt (1-0). Het altijd beladen duel werd ontsierd door liefst zestien gele kaarten. Emre Belözoglu (Fenerbah^e) en Felipe Melo (Galatasaray) kregen er ieder zelfs twee. ®m m.4»-1mmn;-sang*®» jamt* vx. - ijans.» Ml Fabian Cancellara juicht, Greg van Avermaet (links) is verslagen, nummer drie Sep Vanmarcke (rechts) balt zijn vuist, foto Tim De Waele/ VI Images Eén troefkaart is genoeg door Ad Pertijs ROTTERDAM - Bart Nieuwkoop uit Tholen kan op korte termijn een contractaanbieding van Feyenoord tegemoet zien. De Zeeuwse mid denvelder van de A1 is één van de minimaal vijf jeugdspelers die Feye noord de komende tijd aan zich wil binden, liet technisch directeur Martin van Geel in het magazine Hand in Hand weten. ©pagina 32/33: ledereen wordt gek gemaakt door ploegleiders Wesley Sneijder na zijn treffer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29