Directeur Sinke Komejan onder vuur om handel PZC Fladderende veertjes Man gewond bij brand Vlissingen Personeel klaagt over misstanden en werkdruk in de gevangenis als gevolg van bezuinigingen. Het ministerie ontkent. Cancellara wint Ronde van Vlaanderen Word ook abonnee! DEN HAAG - Vakbond Abvakabo FNV heeft de afgelopen maanden driehonderd klachten binnenge kregen van gevangenispersoneel over de werkomstandigheden als gevolg van bezuinigingen. Ze gaan over gebrek aan personeel, druk van leidinggevenden om over te werken, snelle overplaatsingen, roosterconflicten *en intimidatie door de leiding. Volgens Abvakabo FNV doen zich ook meer geweldsincidenten voor en is de veiligheid van het perso neel in het geding. Zo raakten on langs vijf medewerkers van de Bijl merbajes gewond toen zij werden aangevallen door gevangenen. „Ge detineerden raken gefrustreerd door het uitgeklede regime en rea geren dat af op elkaar en het perso neel", zegt onderhandelaar Frans Carbo van de bond. Een woordvoerder van het minis terie van Veiligheid en Justitie ont kent dat er meer geweldsinci denten zijn. „Wij krijgen daar geen signalen van. Volgens onze ei gen tellingen neemt het aantal juist af. Ook na het begin van de bezuinigingen medio vorig jaar." Uit gegevens van het ministerie blijkt dat er in 2011 gemiddeld 5,4 incidenten waren per honderd gedetineerden en is dat in 2013 ge daald naar 3,8. Frans Carbo heeft twijfels bij die cijfers: „Veel inci denten wordt niet meer gemeld. We horen van leden dat het mana gement hen vertelt dat geweld een 'risico van het vak' is." De bond zegt dat de sluiting van bijna de helft van de gevangenis sen gepaard gaat met misstanden. Ze spreekt over 'afbraakplannen' van staatssecretaris Fred Teeven. Ook sluiten gevangenissen eerder dan is afgesproken. Van personeels gebrek is volgens een woordvoer der van de staatssecretaris geen sprake. „Naar verhouding is er nog nooit zo veel personeel geweest op de negenduizend gedetineer den die er nu zijn." 1400 cellen staan leeg. Carbo wil niet ingaan op de vraag of het dan logisch is minder bewakers te hebben. MIDDELBURG - Algemeen directeur Koos Schreuder van makelaardij Sinke Komejan drijft mogelijk handel in vastgoed, wat in strijd zou zijn met de gedragscode van de Nederlandse Vereniging van Makelaars waarbij Sinke Komejan is aangesloten. Uit officiële stukken blijkt dat Schreuder in 2013 via Molenaar Be heer BV, waarvan hij de enige aan deelhouder is, voor 70.000 euro een woning aan de Anjelierenlaan in Vlissingen kocht. Dat huis werd vervolgens via Sinke Kome jan op Funda aangeboden, eerst voor 109.000 euro kosten koper en nu voor 99.000 euro. Als een makelaar een huis koopt, mag hij dat volgens de NVM-gedragscode niet binnen vijf jaar op de markt brengen, legt de Zeeuwse NVM-voorzitter Mark Faassë uit. Het kan tot een disciplinaire zaak komen als er een klacht tegen Schreuder wordt ingediend. „Als er sprake is van ongeoorloofde handel, kan de raad van toezicht van de NVM een makelaar schor sen of uit het ambt zetten", aldus Faasse. Schreuder wilde gisteren niet reageren op de kwestie. MAANDAG 7 april 2014 VLISSINGEN - Een 59-jarige man is zondag zwaargewond geraakt door brand in zijn woning aan de Van Speijkstraat in Vlissingen. Zijn toestand is zeer zorgwek kend. De brandweer redde de man om 11.15 uur uit het pand, meldde de Veiligheidsregio Zee land. Hij is door een ambulance naar een traumahelikopter ge bracht, die hem vanaf Arnemui- den naar een ziekenhuis in Rotter dam vervoerde. De brandweer had het vuur rond 11.30 uur geblust. Be woners van naastgelegen wonin gen moesten hun huis uit, maar konden snel terug. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Wolken en buien 16° DE STELLING UW MENING 581 reacties EENS MHHHM 74% ONEENS 26% Mm w:-Mi Ga naar www.pzc.nl/abonneren Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 82 Los nummer €1,95 Abonneeprïjs 1,07 Onvrede over werk in gevang door Koen Verhelst Meer personeel in gevangenissen lost problemen niet op Reageer op pzc.nl AMSTERDAM - Het 'sneeuwde' zaterdag donsveertjes op de Dam in Amsterdam. Net als in zo'n 150 andere landen kwamen mensen op het plein bij elkaar voor de Internatio nale Kussengevechtdag. Negen jaar geleden werd de dag in New York bedacht, om 'spelen' in openbare ruimte te stimuleren. Inmiddels worden in steden overal ter wereld flash mobs gehouden waarbij mensen ineens kussenge vechten gaan houden. Van Abu Dhabi tot Buenos Aires en Sydney en van Calgary tot Boedapest en Hong Kong. foto Corbis/HH Massa-ontslag bij Philip Morris is schandalig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1