Nieuwe Koninkrijkszaal voor Jehovah's Getuigen april WALCHEREN 17 ^Plannen nieuwe ziekenhuis Mortiere door ADRZ verkleind door hoge kosten en ontwikkeling in zorg. Voorlichting veilig medicijngebruik llfjx fo 0 l'JSc-T Kans op wildcard voor Middelburgse singer-songwriter Kom met de hele familie gratis kennismaken met golf op de Open Dag! Zaterdag o mo ;i ai DeGoeseGolf VLISSINGEN - Een veredelde polikli niek mag het van de directie niet heten, maar voor veel Walchena- ren zal het nieuwe ziekenhuis die indruk wel wekken. Vooral de mensen die toch al zo veel moeite hebben met de plannen van het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis zullen hun gelijk bevestigd zien in de nieuwste opzet voor een hospitaal in de Mortiere. Dat wordt flink kleiner dan was be loofd. Er komt nog steeds een ope ratiekamer, zij het van beschei dener) omvang. Er komt een ver- pleegafdeling voor twintig tot veertig bedden. En een huisart senpost. Maar alle andere specia lismen gaan (toch) naar Goes. Dat is nodig, benadrukt de zieken huisdirectie, in het belang van de patiënten zelf. Door zo veel moge lijk specialisten op dezelfde loca tie te hebben, is meer uitwisse ling van kennis mogelijk, doen ze meer ervaring op en kunnen ze mensen beter helpen. De eenvou dige zorg waarvan de ingreep lan ger vooruit te plannen is, vindt wel plaats in de Mortiere. De ge meenten Middelburg (eigenaar van de grond voor het nieuwe zie kenhuis) en Vlissingen (op wiens grondgebied het komt) hebben be grip voor deze visie. Ze stellen wel een eis: tachtig tot negentig procent van de Walchenaren moet op Walcheren terecht kun nen voor ziekenhuiszorg. En dat kan, spreken zij het ADRZ na. Hoe dat kan? Steeds meer ingre pen zijn dagbehandelingen: 's morgens komen, snel op de ope ratietafel, uitslapen en 's avonds weer naar huis. Door die verhoog de doorloopsnelheid zijn er veel minder ligdagen en zijn veel meer operaties dus planbaar. Voor veel patiënten blijft het wen nen aan die werkwijze, althans aan de gevolgen ervan voor de zie kenhuiszorg. Want die betekent dat meer zorg 'verdwijnt' van Vlis singen naar Goes. Behalve de visie op zorg en de ei sen die daaraan door inspecties worden gesteld, speelt geld een cruciale rol. Als het niet zo moei lijk was geweest om geldschieters te vinden voor de eerdere plan nen, had dat nieuwe ziekenhuis AAGTEKERKE - Veilig medicijnge bruik is het thema van een voor lichtingsbijeenkomst voor 55-plus- sers die dinsdag 8 april om 14.00 uur plaatsvindt in Amicitia in Aagtekerke. De bijeenkomst is ge organiseerd door de Commissie Welzijn in Aagtekerke in samen werking met de Stichting Welzijn Veere. Informatie bij Stichting Welzijn Veere: 583687 of info@welzijnveere.nl. Zon of regen, ik kan er tegen! er al bijna gestaan. Dan was geen sprake geweest van een veredelde polikliniek. Het uitstel heeft ge leid tot aanpassing van de plan nen, die nu voor de helft - 35 mil- door Maurits Sep joen euro - uitvoerbaar zijn. Het ADRZ zegt 'in gesprek' te zijn met financiers, maar daar zul len de Walchenaren geen hoop aan ontlenen: dat heeft de direc tie bij herhaling gezegd over eer dere plannen, met steeds de belof te dat het allemaal goed zou ko men. Die belofte wordt nu niet waargemaakt. Het ADRZ zat al met een vertrouwenskwestie te genover de Walcherse patiënten. Die wordt er niet beter op. Nog opmerkelijker is dat finan cieel directeur Van Riel naar de ge meenten wijst bij de vraag over hoe snel met de bouw begonnen kan worden. Volgens hem zitten Middelburg en Vlissingen niet op één lijn en 'dat baart mij zorgen'. De gemeenten zitten echter al net zo lang te wachten op een defini tieve aanvraag van het ADRZ om met de bouw te mogen beginnen. Die komt maar niet omdat er nog geen geld is. Dat is de zorg van de Walchenaren en hun besturen. Van Riel hoopt voor de kerst een 'onomkeerbaar' besluit te kunnen nemen. Ook die term is al vaker gebezigd door het ADRZ. En op nieuw blijft het afwachten of dat nu wel wordt waargemaakt. Of dat ook dit besluit wordt inge haald door nieuwe ontwikkelin gen in de ziekenhuiszorg. ZIERIKZEE - De Zeeuws-Vlaamse rockband Pevis heeft zich ge plaatst voor de finale van talenten- jacht Regioruis tijdens het Anywa- vefestival in Zierikzee. Het Schouwse Sunrise en de 16-ja- rige singer-songwriter Django uit Middelburg maken kans op een wildcard voor het festival. Komen de vrijdag wordt om die wildcard gestreden. Het hoorbare talent van Django Boegheim uit Middel burg en de kracht om als solist tussen de bands het publiek volle dig mee te krijgen, vielen bij de jury bijzonder in de smaak. Dat is de uitslag van de laatste voorronde van Regioruis, afgelo pen vrijdag in poppodium Brogum. The Shore Cries Attic, het Schouwse Whitfield en Wal cherse Keaton wonnen eerdere voorrondes en daarmee een optre den tijdens het festival. VLISSINGEN - De Jehovah's Getui gen hebben zondag in Vlissingen hun nieuwe Koninkrijkszaal inge wijd. Die staat aan de Verlengde Bonedijkestraat en is gevestigd in de oude gymzaal van de Raven- steinschool. De afgelopen jaren zat daarin de Lego-attractie Blok je bij Blokje. De Jehovah's Getuigen hebben de ruimte gekocht en zijn sinds sep tember bezig geweest met verbou wen. Gisteren was de eerste verga dering van de geloofsgemeen schap in Vlissingen en 's middags was er open huis voor belangstel lenden. Een aantal buurtbewo ners nam de gelegenheid te baat er een kijkje te nemen. Vlissingen heeft twee gemeen schappen met in totaal 160 Jeho vah's Getuigen. De ene vergadert op zaterdagavond, de andere op zondagochtend, vertelde ouderlin gen Franz Voss en Fred van Keu len. Volgens hen groeit de geloofs gemeenschap in Vlissingen elk jaar nog een klein beetje. De nieu we Koninkrijkszaal is veel groter dan de oude, waardoor de Jeho vah's Getuigen ook genoeg plaats hebben om de te kunnen groeien. ril Krukweg 31 0113 - 229 557 j info@goesegolf.nl www.goesegolf.nl j f 6 MAANDAG 7 APRIL 2014 Tij d is vi j and ziekenhuiszorg op Walcheren ANALYSE door Maurits Sep Dorpsplein 14 GffcfclO 4363 AC AAGTEKERKE mmi»tel: 0118-58 1304 i - ivvv' www.laoioos5oiweewieiers.nl De nieuwe Koninkrijkszaal van de Jehovah's Getuigen in Vlissingen is zon dag ingewijd. Daarna was er een open huis. foto Ruben Oreel 12 Fun Factory wordt mogelijk gemaakt door: Op zaterdag 12 april staan onze deuren open voor geïnteresseerden die deze sport willen uitproberen. Tussen 12.00 en 17.00 uur zijn alle leeftijdscategorieën welkom voor een gevarieerd programma. Fun Factory, voor kinderen tot en met 12 jaar: Olifant putten, Bull's Eye chippen of Negerzoen-katapult Full swing demonstraties Golfclinics Par-3 (familie)wedstrijd 16.00 uur afslaan vanaf het dakterras (spectaculair!) met kans op gratis golfen tot 1 januari 2015. ledereen is van harte welkom. Kijk op www.goesegolf.nl voor meer informatie of bel met de receptie: 0113 - 229 557. 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17