SP kan in Vlissingen geschiedenis schrijven tijdens onderhandelingen SCHOUWEN-DUIVELAND 35 Verbouwingsuitverkoop BadkameruitverkooD.nl opzetten die klusjes voor dorpsbe woners willen uitvoeren. Dan is het toch echt tijd voor de langverwachte hapjes. Dorpshuis beheerster Christa Stouten stelt voor dat de oudste man en vrouw in het gezelschap een eer ste keuze maken. Even later keren Dien Bockkom en Johannes Poot met een bordje vol terug naar hun plaats. „Ik ben niet voor niks gekomen, die hapjes zijn stik lekker," consta teert Poot tevreden. Hij komt niet vaak naar het Klepuurtje. „Ik zou best willen, maar ik ben altijd de enige man. Met wat de vrouwen vertellen, daar kan ik niet over meepraten. Dus kom ik alleen als er iets bijzonders is." Dat geldt ook voor Ton Veenin- gen. „Mijn vrouw is hier vrijwil ligster en als ze iets bijzonders doen, kom ik wel eens mee. Ik ken de meeste mensen, maar dit is toch echt een vrouwenbijeen komst." De beide mannen zouden tijdens het Klepuurtje wat meer 'manne lijke' activiteiten willen doen, zo als een kaartje leggen, schaken en dammen. Poot: „Dan komen er misschien meer mannen." KLEPUURTJE Stad en Lande houdt voorjaarsvergadering De Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland houdt vrijdag 11 april vanaf 19.30 uur haar voorjaarsverga dering in het Dorpshuis Brui- nisse. Tijdens deze openbare vergadering, waarin bestuursle den wordt gekozen, wordt ook bekend gemaakt welke geres- taureeerde monumentenpan den een oorkonde krijgen. Na de pauze houdt Toon Franken, coördinator van de Werkgroep Industrieel Erfgoed Zeeland, een presentatie over het indus trieel erfgoed op Schouwen- Duiveland. Informatie-avond epilepsiecursus De Epilepsie Vereniging Neder land en het Admiraal de Ruy- ter Ziekenhuis in Goes houden woensdag 9 april van 19.00 tot 21.30 uur een informatie-avond over de cursus Leven met Epi lepsie. De cursus zelf bestaat uit vijf avonden en kost tachtig euro. Leden van de Epilepsie Vereniging Nederland betalen vijftig euro. Wie over de in houd wil weten, kan zich opge ven voor de informatieavond door te mailen met w.westerweele@adrz.nl Windzakken onthuld op rotonde N57 Voorzitter van de dorpsraad Arie van Vliet, bedenker Klaas Henk Blonk en wethouder René Molenaar onthullen maandag op de rotonde N57 bij Vrouwenpolder de lang ver wachte masten met windzak ken. Met het onthullen van de zakken is de herinrichting en vergroening van de dorps entree afgerond. Niets stond de komst nog in de weg nadat het college besloot een bezwaar schrift ongegrond te verklaren. De windzakken zijn bedoeld als blikvanger nadat het dorp met de 'rommel' bleef zitten na de aanleg van de N57. Expositie Silvius en Brakema In Pakhuis 22 aan het Oostkerk plein in het centrum van Mid delburg is tijdens de kunstrou te een expositie van Leo Silvius en Tjeerd Brakema. Silvius is van beroep violist en maakt kunst met zijn handen als va zen, beelden, schalen en ande re objecten. Brakema is van ori gine communicatie-deskundi ge. Enkele maanden geleden kwam zijn debuutroman On voldoende Saldo uit. Tijdens de expositie, zondag van 13.00 tot 17.00 uur, is het mogelijk vragen over zijn roman te stel len. Gemeente zet begroting op app De begroting van de gemeente Goeree-Overflakkee staat on der een app. Bezitters van een iPad kunnen het huishoud boekje van de gemeente ge makkelijk lezen. Cijfers en let ters worden verluchtigd met grafieken en filmpjes. Goe ree-Overflakkee is de tweede gemeente in Nederland die de begroting onder een app heeft gezet. Eindhoven is de eerste. De app is via de Apple Appsto- re gratis te downloaden. Zoek op 'begrotingsapp'. Bromfietser rijdt door na aanrijding Op de Segeerweg in Middel burg is woensdagavond een aanrijding gebeurd tussen een fïetsster en een bromfietser. De bromfietser reed na het on geval door. Een Middelburgs meisje (16) fietste richting de Dauwendaelsestraat. Uit tegen overgestelde richting kwam een zwarte bromfiets. De brom fietser botste frontaal tegen het meisje op omdat hij met zijn mobiele telefoon bezig was. Het meisje viel, waardoor ze schaafwonden opliep aan dijbeen en knie. De bromfiet ser reed weg richting de tun nel van de Segeerssingel. Met kortinaen van 40 tot 80% Hij zit samen met partijgenoot Lian Colijn aan de onderhande lingstafel en praat met LPV, PSR en D66 over de vorming van een nieuw college. Over die gesprek ken wil hij nog niets loslaten. Stroosnijder vindt het wel heel mooi dat hij misschien ervoor kan zorgen dat de doelstellingen van zijn partij nu deels worden opgenomen in het coalitieak koord. Maar hij geeft ook aan dat als zijn partij toetreedt tot het col lege het dan niet afgelopen is met de acties van zijn partij. Want de SP is toch mede bekend om het voeren van acties tegen misstan den op het gebied van bijvoor beeld wonen en armoedebeleid. Hij verzekert ook dat hij niet van uit de landelijke partij opgelegd krijgt welke resultaten hij moet bereiken tijdens de gesprekken met de drie andere partijen. Hij ontvangt wel advies, zoals over de zorg die een zaak wordt van de ge meenten. Stroosnijder weet niet precies waarom het de SP in ande re Zeeuwse gemeenten niet ge lukt is uitgenodigd te worden om plaats te nemen aan de onderhan delingstafel. Dat dat wel in Vlis singen is gebeurd, heeft hij mede te danken aan het zeer goede ver kiezingsresultaat. Zijn partij boek te de grootste zetelwinst, van twee naar vier, en is na de LPV en de PSR de derde partij van Vlissin gen. Onderhandelaar Pim Kraan (LPV) geeft ook aan dat zijn partij en de PSR, elk vijf zetels, er be wust voor gekozen hebben om met de twee winnaars van de ver kiezingen de onderhandelingen in te gaan. Kom eens kijken in onze showroom fioedkooerü! Kortingen tot ZATERDAG 5 APRIL 2014 High tea in het dorpshuis in Sirjansland. foto Dirk-Jan Gjeltema Het Klepuurtje wordt sinds 2010 een keer in de maand op woens dagmiddag gehouden. Er is ook een keer in de maand een Klepuurtje voor kinderen met allerlei doe-activiteiten. Daar komen zo'n 20 tot 25 kinde ren op af. Gezien het succes van de high tea overweegt Christa Stouten om ook een tapasavond voor de werkende dorpsgenoten te organiseren. BRUINISSE GOES VROUWENPOLDER MIDDELBURG MIDDELHARNIS MIDDELBURG door Emile Calon VLISSINGEN - Sem Strooijsnijder kan geschiedenis schrijven. De Vlis- singse SP-voorman kan ervoor zor gen dat zijn partij voor het eerst een wethouder levert voor een Zeeuwse gemeente. (7 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 93