Is 't nog ver, Grote Smurf? Cultuurwerf presenteert Terneuzen heeft nieuw 'Made in Vlissingen' college van B en W 66 De school is de enige andere plek waar je elkaar in het dorp nog tegenkomt 34 SCHOUWEN-DUIVELAND Mix van drank en drugs pakt fataal uit voor 43-jarige Axelaar Antieke Franse brandweerauto bij Rescue De PZC belicht in deze wekelijkse serie ontmoetingsplaatsen in Schouwse kernen. Vandaag het dorpshuis in Sirjansland. Hey Ray, Het begint te korten. Over iets meer dan zeven weken is het d'Huez-day en moeten we die berg gaan slechten. De afgelopen maanden stonden voor mij voor namelijk in het teken van afval len, aangezien elke kilo die ik min der die berg op moet slepen, dik ke winst is. Veel bewegen dus, fietsen, roeien (leuk!) en de nodi ge krachtoefeningen (niet leuk...) om de buik weer enigszins strak te krijgen en de bingowings -dat vel onder je bovenarmen- te laten wegsmelten. Ik ben inmiddels zo ver dat ik da gelijks wel van iemand hoor: „Je begint het nu echt goed te zien!" Allemaal leuk en heel motive rend, maar nu met het einddoel van ons project in zicht, zal ik mijn trainingsroutine flink moe ten gaan omgooien, vrees ik. We moeten straks immers bergop gaan lopen. In totaal zo'n vijftien kilometer, bestaande uit 21 haar speldbochten en een maximaal hellingspercentage van 10,6 pro cent. Inmiddels heb ik me zo goed ingelezen, dat ik ook precies weet hoeveel kilometer ik op wel ke hellingshoek moet lopen. Ik kan dus de hele Alpe d'Huez op de in hoogte verstelbare loopband volbrengen. Als ik dat zou willen. Niet dus, want ik heb een hekel aan trainen op de loopband. Roeien, dat is wel mijn ding. Kan ik uren met veel plezier doen. De afstand straks, dat is het hem niet. Dat is appeltje-eitje. Ik heb immers al eerder bewezen dat ik dat wel kan. Die hellingshoek, daarin zit 'em de kloterij. Dat doet dus serieus pijn in je kuiten en je buik, zo heb ik al mogen on dervinden op de loopband. Tien minuten bergop later begon ik me serieus af te vragen waaraan ik was begonnen. Dat is wel even heel andere koek dan een beetje stappen op vlak terrein. Dit doet zéér! Lief hoor, dat je gezellig op de loopband naast me met me mee ging lopen. Maar met die 'zeven mijls laarzen' van jou, houd ik je toch nooit bij joh! We gingen een kwartiertje berg op lopen, zei je. Op standje maximaal. Mijn tong plakte al na vijf minuten onder mijn zool. Of het nog ver was, Grote Smurf- Belangrijke les geleerd: flink op helling gaan trainen. En in mijn eigen tempo lopen. Kon ik die berg maar op roeien- Groetjes, Sheila AXEL - De man die donderdag avond dood in zijn huis in de Julianastraat in Axel werd aange troffen door de politie is niet door een misdrijf om het leven geko men. Dat blijkt uit het sporenonder zoek van de technische recherche. Vermoedelijk is een .combinatie van drank en drugs de 43-jarige Axelaar fataal geworden. De poli tie kreeg donderdagavond rond 20.15 uur een reanimatiemelding binnen in de meldkamer. Bij aan komst in de Julianastraat werd de straat afgezet. Bij binnenkomst in het pand bleek de man, de bewo ner van het huis, al te zijn overle den. De recherche sloot na sporen onderzoek uit dat de man door een misdrijf aan zijn einde is ge komen. Op zaterdag en zondag is er tus sen 13.00 en 17.00 uur een kunst beurs in Willem^. Vlissingse kun stenaars bieden werk te koop aan. Kunstenaar James Cauty laat zon dag tussen 15.00 en 18.00 uur zijn apocalyptische wereld zien. In De Piek is er zondag tussen 13.00 en 17.00 uur een beurs waar singletjes en elpees aan de man worden gebracht. Ook tweede hands geluidsapparatuur is op de Vinylbeurs te koop. Op zeven plaatsen in de binnenstad treden zondag in totaal vijftien bands op. In Soif Straight Ahead, (15.00 uur) en Geert and the Chiefs (17.00), in Jong Betty's Doghouse (15.30) en The Blues Sensation (17.30), in Pare Central Maarten Termont (16.30) en East of the Sun (18.00), in De Concurrent Behind the Mir ror (18.30) en Recovery (20.00), in De Piek Starlit Nights (19.00), Evelyns Cradle (20.00) en The Sco re (21.00), in Vanuus Rigid Groo ve (19.00) en Miles Browning Band (20.30), en in De Dighter Red Rocks (16.00) en Steady New Sounds (17.30). Er is gekozen voor vier in plaats van vijf wethouders. Burgemees ter Jan Lonink, die na het aftre den van wethouder Jaap Bos in juni vorig jaar diens portefeuille economie overnam, blijft zich daarmee bezighouden. De grote overwinnaar van de raadsverkiezingen van 19 maart, TOP/Gemeentebelangen, levert zoals verwacht net als de afgelo pen jaren twee wethouders. Het zijn oud-gediende Frank van Hul- le (al acht jaar wethouder) en nieuwkomer Frank Deij. De PvdA levert een wethouderszetel in. Cees Liefting keert terug, CDA-raadslid Jack Begijn is een nieuwkomer. De collegevorming heeft tot nu toe bijna twee weken geduurd. Van Hulle geeft leiding aan de for matie. „We hebben constructieve gesprekken gevoerd en daardoor verloopt het formatieproces voor spoedig. Er is vertrouwen in el kaar. Ik ben blij dat het nieuwe team bekend is. VLISSINGEN - Een Franse bosbrand- weerwagen uit de jaren zestig is een van de bijzondere attracties die op 16 juli 2014 zijn te zien tij dens Rescue Vlissingen. Volgens de organisatoren hebben als zo'n honderd organisaties uit binnen- en buitenland hebben hun medewerking toegezegd. Naast hypermoderne reddings middelen, zijn dan ook hun voor lopers te zien. Franse korpsen ge bruikten tot bosbrandweerauto's omgebouwde Amerikaanse leger voertuigen tot in de jaren tachtig. De truck die Rescue zal bezoeken is door GMC-verzamelaar Jaap Schroder in Frankrijk opgespoord. te drinken gekregen en is het tijd De ontmoetingsplek Breien doen ze niet - geen denken aan - maar koersbal of bingo vinden ze leuk. Petra Zandijk heeft speciaal haar paardrijles verzet om er deze keer te kunnen zijn. „Dit is echt leuk, zo met die hapjes en je 'spreekt ie dereen weer eens." Dat met el kaar spreken wordt gemist, sinds de laatste winkel sloot. Fluijt: „Je weet niet meer wie ziek is en kunt dus geen kaartje stu ren. De school is de enige andere plek waar je elkaar in het dorp nog tegenkomt." Ondertussen heeft iedereen wat SIRJANSLAND - Op deze middag zijn alle stoelen aan de gedekte ta fels in de zaal van het dorpshuis in Sirjansland bezet. Er wordt druk gepraat. In een hoek van de zaal staan allerlei schalen met zoe te en hartige hapjes uitnodigend uitgestald, gebakken door dorps bewoners. Vrijwilligers lopen af en aan met koffie en thee. Het Klepuurt je van Sir is deze keer wat grootser van opzet, namelijk een high tea. En dat trekt direct meer mensen. Niet dat het maandelijkse Klep- uurtje slecht bezocht wordt, er ko men telkens zeker tien tot vijftien bezoekers weet Janny Fluijt. „Als lid van de activiteitencom missie ben ik er altijd. We doen geregeld een bingo of koersbal, maar ook een middagje breien of haken en gewoon kleppen. Want daar gaat het om, dat je elkaar ont moet en spreekt zodat je weet hoe het met je dorpsgenoten gaat. Dat vinden we belangrijk. Zo no dig halen we bij glad of heel slecht weer oudere deelnemers op zodat ze kunnen komen." „Het Klepuurtje is ook een ma nier om elkaar beter te leren ken nen," meent Janny de Jonge. Zelf komt De Jonge van Walche ren. Onlangs introduceerde ze tij dens het Klepuurtje het Walcher- se spel Slabberjan. „Dat was een succes en gaan we zeker nog een keertje herhalen. Iedereen kan meedoen en hoe meer, hoe leu ker." Ali Bolier is er, samen met haar buurvrouw Nel, ook altijd bij. om een keuze uit de vele hapjes te maken. Maar niet nadat Mels Hoogen- boom van SMWO een kort toe spraakje houdt. Hij vertelt over het project Thuis in de Kern dat vitale senioren wil betrekken bij de praktische ondersteuning voor minder vitale dorpsgenoten. Het Klepuurtje noemt Hoogenboom een mooi voorbeeld van hoe men sen elkaar ontmoeten en gelijk ook iets meer voor elkaar kunnen betekenen. SMWO, de opvolger van het failliete Welzijnshuis, wil vrijwilligersteams in de dorpen PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. VLISSINGEN - Een kunstbeurs, een expositie, een beurs met vinylpla- ten en veel popmuziek. De Cultuur- werf presenteert vandaag en mor gen Made in Vlissingen. TERNEUZEN - De drie partijen die in Terneuzen onderhandelen over een nieuw college van burgemeester en wethouders hebben overeen stemming bereikt over de verde ling en invulling van de wethou derszetels. Janny Fluijt Klepuurt j e vooral van door Inge Heuff vrouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 92