Bliksem 18 REIZEN Jk COLOFON ALTIJD ONDERWEG Derk Bolt Je hoort er bijna niets meer over en het is ook inderdaad alweer een poos geleden. Volgens mij vandaag precies een maand terug. Ik las het bericht aan de ontbijttafel van een hotelletje in München. Onderdeel van de ochtend routine is het digitaal doornemen van het nieuws en dit bericht stond prominent op alle sites: de Boeing van Malaysia Airlines die zomaar van de radar was verdwenen. Een bericht om sowieso al van te schrik ken, maar wie veel vliegt, slaat de angst extra om het hart. Niemand weet wat er is gebeurd, 239 mensen aan boord. Het ver oorzaakt steken in de maag. Foute boel, zonder twijfel gecrasht. Dan ontrolt zich dus dat krankzinnige ver haal van gewijzigde koersen, verrassende radarsignalen en ontbrekende brokstuk ken. De eerste tijd is het breaking news, maar wanneer de situatie op de Krim grim miger wordt, verdwijnt het toestel uit de gp headlines. Toch blijf ik eraan denken. Voor al in de jumbo op weg naar elders, of naar huis. De vlucht vanuit Paramaribo vertrekt een uur te laat. We krijgen een upgrade, waar voor nog hartelijk dank. Na twee uur vlie gen begint het. De lichten in de cabine zijn uit, naast mij ligt een passagier onbe daarlijk te snurken. Er gaat een lichte tril ling door het toestel. Het is de voorbode van een lange periode van heftige turbu lentie. Urenlang schudt onze vliegende si gaar onbedaarlijk heen en weer. Regelma tig vallen bagagebakken open en knallen de deuren van de toiletten open. Het is echt heftig. Ik ben niet snel bang aan boord, maar nu houdt een gevoel van ongerustheid me toch uit de slaap. Op het flight tracking systeem kijk ik waar we ons eigenlijk be vinden. Boven het midden van de Atlan tische Oceaan. Geen land in zicht en ner- WAAR EN WAT eindredactie Jan van Mullem reizen@depersdienst.nl vormgeving Birgitta Hermans advertentieverkoop Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl Artikelen in deze bijlage komen tot stand onder verantwoordelijkheid van de redactie. Daarvoor werkt zij soms samen met reisorganisaties en verkeersbureaus. De redactie behoudt volledige zeggenschap over de redactionele inhoud. mmm De Kust6daagse België wordt voor de tiende maal gehouden, dit jaar van 4 tot en met 9 mei. Het arrangement kost 399 euro per persoon. Inbegrepen zijn: vijf hotelovernachtingen met ontbijt, welkomstdiner in De Panne, route beschrijving, wandel/fietskaart, vijfdaags openbaar vervoerticket voor bus én tram in Vlaanderen, driemaal lunchpakket, grachten- rondvaart in Brugge, bagagever- voer en vier gangen afscheidsdi ner in Knokke. Voor reserveringen en informa tie: www.kust6daagse.nl of tel: 072-5203041. De Kust6daagse voert onder meer langs natuurreservaat Het Zwin in Knokke (foto boven) en de haven van Blankenberge. foto's PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 74