We willen vooral heel graag dat Terpstra wint 'f' ?IDE STELLING Met een tikkeltje geluk wint Terpstra de Ronde Kunst- en vlieg werk SPORT 49 Morgen wordt de 98e editie van de Ronde van Vlaanderen gereden. De Nederlanders vervulden de laatste jaren een bijrol. Dat is nu misschien een een keer anders. We zijn in de Ron de van Vlaande ren dicht bij een Nederlands jubileum. Mor gen wordt de misschien wel mooiste wielerwedstrijd van het jaar voor de 28e keer op rij niet door een Neder lander gewonnen. In 2016 zitten we als het een beetje meezit op dertig op een rij. Daar zit tegen die tijd vast wel een aardig verhaal in. Niki Terpstra is in vorm, daar be staat geen twijfel over. Maar de ver halen dat hij in de Ronde van Vlaan deren nu tot de topfavorieten be hoort, lijken vooral voort te komen uit het verlangen van wielermin- nend Nederland om weer eens een landgenoot te zien winnen. Natuur lijk zou het mooi zijn, Terpstra als winnaar van Vlaanderens Mooiste. Maar er rijden morgen renners in het peloton die beter en vooral ster ker.,zijn dan de Noord-Hollander. Zoals Peter Sagan, de Slowaak die een eindsprint in de benen heeft waar je in de finale niet zonder kunt. Terpstra heeft zich de afgelopen ja ren weliswaar sterk verbeterd, maar hij is nog geen Fabian Cancellara, Tom Boonen of Sagan. Die laatste verklaarde eerder deze week dat er wel zo'n twintig kanshebbers zijn. John Degenkolb, Stijn Devolder, Jürgen Roelandts. En 0 ja, ook Terp stra kwam in zijn beschouwing voor bij. Maar vooral omdat de Nederlan der deel uitmaakt van het sterke col lectief van Omega Pharma-Quick- Step, dat de koers hard zal willen maken. Volgens Sagan kan dat team, met Boonen, Terpstra en ook Zdenek Stybar, het tactisch spelen. Twee jaar geleden leek Terpstra een kanshebber voor de eindzege, maar ging de overwinning naar Boonen. Stel - en die kans is vrij groot - dat de twee morgen weer samen tot de kopgroep behoren. Dan zet de ploeg leiding toch alles op Boonen, die de Ronde van Vlaanderen inmiddels al drie keer heeft gewonnen. De kans is veel groter dat hij morgen voor-de vierde keer wint, dan dat we een Ne derlandse winnaar krijgen. Hoe graag we dat ook allemaal willen. Barry van der Hooft DE STELLING UW MENING Wie had dat ooit gedacht op die snikhete 12e juni 2006? Niki Terpstra had net de achttiende editie van het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend ge wonnen en leunde op de Grote Kade van Breskens uitgeput tegen zijn ploegleiderswagen. Verlegen en on wennig stond hij de pers te woord. Oké, Terpstra had talent. Maar wie voorspelde toen al dat deze iele Noord-Hollander een wereldtopper zou worden1 Niemand toch? Inmiddels is hij dat wel. Morgen, op nog geen vijftig kilometer van Bres kens, gaat Terpstra als één van de grote favorieten van start in de Ron de van Vlaanderen. Na zijn geweldi ge voorjaar kan niemand meer om hem heen: winnaar van de Ronde van Qatar, winnaar van Dwars door Vlaanderen, tweede in de E3 Prijs Harelbeke, door domme pech slechts vierde in de Driedaagse van De Panne. Terpstra heeft dit jaar weer een stapje gezet en dat bracht hem bij de elite van het wielergezel- schap. Voor de 29-jarige inwoner van Assendelft is het wel jammer dat iedereen dat inmiddels weet. Hij wordt nu gevizeerd, zoals onze Ne derlandstalige zuiderburen dat zo mooi zeggen. Wat ook geen voordeel is: Terpstra is geen echte sprinter. Dat betekent dat hij niet met man nen als Sagan, Degenkolb, Van Aver- maet, Roelandts of Kristoff naar de finish in Oudenaarde moet rijden. Aan de andere kant: Terpstra is een tempobeul, die een klein gaatje met een jagende groep achtervolgers in stand kan houden. En dan is er nog zijn ploeg Omega Pharma Quick Step; de beste formatie in het hele pe loton. Stel je voor dat Boonen, Van Keirsbulck ofVandenbergh in de kop groep zit. Dan kan Terpstra op de Vlaamse kasseien en bergen lekker achteroverleunen. Kansen volop dus. Wie weet staat er morgen voor het eerst sinds 1986 (Adri van der Poel) weer een Nederlander op het hoogste schavot. Met een tikkeltje geluk, dat iedereen in de Ronde nodig heeft, zou dat zomaar kunnen. Koen de Vries Niki Terpstra kan de Ronde van Vlaanderen winnen Reageer op pzc.nl/sport De Nations League is een zegen voor het voetbal EENS 52% ONEENS 48% ZATERDAG 5 APRIL 2014 ALMODOVAR - Mads Ostberg uit Noorwe gen vliegt met navigator Jonas Andersson (Zweden) door de lucht tijdens de vrijdag- morgenproef van de Rally van Portugal. De equipe Ostberg/Andersson is een van de 86 teams die donderdag van start gingen. De rijders hadden last van de regen van de afge lopen dagen. Daardoor waren sommige boch ten nat, terwijl andere weggedeelten al droog waren. Dankzij Ostbergs kunst- en vliegwerk stond hij 's middags als vijfde in de rangschik king. foto imago/PanoramiC/VI-lmages

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49