Goes zit weer iets Mannen j'agen op ruimer in zijn jasje vrouwen in Renesse J- SPORT 47 OUDENAARDE Veelers vervangt Timmer in Ronde Albert Timmer laat de Ronde van Vlaanderen noodgedwon gen schieten. De wielrenner van Giant-Shimano heeft te veel last van een knieblessure om morgen van start te kun nen gaan in de klassieker. Het aantal Nederlandse coureurs in 'Vlaanderens Mooiste' blijft vooralsnog op achttien staan, want Timmer wordt vervangen door Tom Veelers. De Duitser John Degenkolb wordt door de Nederlandse ploeg als kopman uitge speeld. Jeroen Verschiere gaat naar SSV'65 Jeroen Verschiere speelt vol gend voetbalseizoen voor SSV'65. Hij komt over van Heinkenszand. De 26-jarige aanvoerder is de derde aan winst van de nummer drie uit de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Eerder maakten Rick Mulder en Sam Biesterbosch hun over stap van Kloetinge bekend. TWee remises voor Provoost op NK Ben Provoost is donderdaga vond in het Gelderse Huissen de finale van het Nederlands damkampioenschap begonnen met een gelijkspel tegen de Friese debutant Jan van Dijk. Gisteren speelde de Aagteker- kenaar gelijk tegen titelhou der Alexander Baljakin. De viervoudige kampioen uit Arnhem dwong een betere stelling af, maar Provoost hield zich staande en forceer de na 50 zetten een gelijk spel. Bouwmeester verstevigt koppositie Marit Bouwmeester heeft op de voorlaatste dag van de zeilregatta om de Trofeo Princesa Sofia (wereldbe ker) haar leidende positie in de Laser Radial-klasse ver stevigd. De Friezin finishte gisteren voor de kust van Palma de Mallorca tweemaal als twee de. Met 15 punten heeft ze een ruime voorsprong op de Finse Tuula Tenkanen (38) en de Belgische Evi Van Acker (47). Van der Garde 'wint' van Frijns De Formule 1 vertoonde gis teren in de eerste vrije trai ning voor de Grand Prix van Bahrein een zeldzaam oran je tintje. Twee Nederlandse coureurs kwamen in actie op het woestijncircuit van Sakhir, Giedo van der Garde en Robin Frijns. Van der Gar de, reserverijder van Sauber, 'won' het duel. Hij klokte de achttiende tijd: 1.40,913. Frijns, de reserve van Cater- ham, noteerde de 21e tijd: 142,417- Goes stuit zondag in eigen huis op Westlandia, een ploeg waar in de heenwedstrijd met 4-1 van werd gewonnen. „Het is een moei lijk te bespelen ploeg", vindt trai ner Gérard de Nooijer niettemin. „Ze spelen met twee spitsen en het is altijd lastig om daar iets te genover te zetten. Maar we heb ben er van de week op getraind en gaan voor een goed resultaat." Goes moet zich voorlopig richten op een plek in de nacompetitie en rechtstreekse degradatie - het ver schil met nummer twaalf RKAW is slechts twee punten - zien af te wenden. „We hebben na de winterstop helemaal niet zo'n slechte serie gehad", vindt De Nooijer. „We hebben maar twee keer verloren. Het probleem is alleen dat we te vaak (vijfmaal) gelijk gespeeld hebben en dat schiet niet echt op." Vorig jaar was het verschil tussen de winnaar bij de mannen (Ha- mid el Mouzaziz) en Anjolie En gels-Wisse twaalf minuten en 41 seconden. De eerste drie finishers in de wedstrijd, ongeacht man of vrouw, krijgen een bonus boven op de prijzen voor de eerste drie mannen en vrouwen. Daarnaast is er een prijzenpot van 2000 euro te verdelen onder mannelijke atle ten die finishen binnen 1.18 uur en vrouwelijke atleten die fi nishen binnen 1.30 uur. De wijzigingen zijn mede ingege ven door de verandering van de wedstrijddag. Het loopevenement wordt nu op zondag in plaats van zaterdag gehouden. Die verande ring noopte de organisatie ook tot het aanpassen van het parkoers. Twee keer eerder nam hij het besluit om te stoppen, maar daar kwam hij net zo vaak al snel weer op terug. Hij miste de zaterdagen en de training op maandag. Dit keer zal dat niet gebeuren, garandeert hij. „Het is goed zo", zegt hij met een bepaalde dictie, alsof hij alvast afscheid neemt van een opgegeven familielid. „Maar ze vinden het nog jammer ook dat ik nu wegga", glimlacht hij. „Dat verbaast me wel een beetje." Waar ligt dan de kracht van een trainer die het twintig jaar volhoudt bij dezelfde club? Wat is het geheim van een coach die jaren lang in de overgangsklasse van het basketbal uitkwam met zijn team, meerdere keren kampioen werd, zelfs nog een jaar in de hoofdklasse speelde en ook nu nog, met veel oudere speelsters, meedraait in de mid denmoot van de overgangsklasse? Van der Linde denkt zelf dat zijn rustige ka rakter, heldere afspraken, bedachtzaamheid en luttele boze buien het geheim zijn. De nu 54 jaar oude trainer vindt zichzelf'niet zo'n dictatortje'. „Ik denk wel dat ik mid den in de groep stond. Ik heb vaak beschuit met muisjes gegeten en heb alle bruiloften meegemaakt. Maar ik ben niet echt be vriend met iedereen, want ik was toch dege ne die de keuzes maakte en het spel in grote lijnen uitstippelde." „Ik vind het vooral leuk om mensen te hel pen zichzelf te laten worden. Ik werk in het ziekenhuis in Goes op de afdeling Opleidin gen en daar heb ik dat ook. Iemand uit zijn schulp laten kruipen, vertrouwen geven, dat doe ik graag." Een manier om dat bij de vrouwen van BV Souburg te bewerkstelligen waren de jaar lijkse evaluaties. „Ik keek in die stukjes te rug op het seizoen en schreef van me af wat ik er van vond. Soms op een ietwat filosofi sche manier, zoals met die songteksten. Mensen tot bloei laten komen was het doel, maar dan moet je wel weten waar je nog in kan groeien." Nu leken de meeste speelster uitgegroeid en was het voor Van der Linde tijd om te gaan. Na lange busreizen („Ik heb alle sporthallen in Brabant en Limburg nu wel van binnen gezien") volgde vaak een be zoekje aan een fastfoodketen met een hele grote gele M als logo. Bij thuiswedstrijden werd er in de kantine steevast 'tien thee en een chocomel' besteld. Nu heeft hij alle tijd voor zijn vrouw en kinderen. Van der Lin de: „Ik wil voorlopig even niets doen. Hoe lang voorlopig is weet ik nog niet. Ik zal de komende tijd heus nog wel eens komen kij ken bij Souburg en dan drink ik gewoon weer een chocomelletje aan de bar." Mitchell Minnaard ZATERDAG 5 APRIL 2014 GOES HUISSEN PALMA DE MALLORCA SAKHIR GOES - Goes zit in een cruciale fase van de competitie weer wat ruimer in zijn jasje. Van de 22 selectiespe lers verblijven er nog 'slechts' drie in de ziekenboeg. De Bevelandse zondag-hoofdklasser moet het al leen nog stellen zonder Menancio Weeda, Thijs van den Dries en Rick de Punder. RENESSE - De Halve van Renesse wordt zondag 1 juni een strijd van de seksen. De vrouwelijke atleten zullen twaalf minuten eerder star ten dan de mannelijke lopers voor hun 21,1 kilometer. Als een vrouw als eerste de streep in het centrum van Renesse passeert, kroont zij zich tot 'First Lady van Renesse'. Komt een man als eerste bij de fi nish, dan mag deze zich kronen tot 'Ladykiller'. Hans van der Linde: „Ik wil voorlopig even niets doen." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47