De Frel presteert op internationaal niveau Dallinga nog niet zeker van poulewinst Hoek en Kloetinge kunnen elkaar helpen 66 46 SPORT BASKETBAL Lange adem Vandenbussche van Heerenveen naar Gent dï Jorinde Verwimp met de ruin Tia- no schreef de Intermediate B op haar naam. In deze proef voor ta lentvolle ruiters tot 25 jaar was de amazone uit Herentals met de in de galop expressief zwevende Les- ter-zoon overtuigend de beste (71,34 procent). De Maaslandse Danièlle van Mierlo eindige met de Metall-zoon BMC Ucento op de tweede (69,12 procent) stek. Jorinde Verwimp: „Sjef is streng maar rechtvaardig. Hij weet het ook goed en begrijpelijk over te brengen. Dat werkt heel motive rend." De overwinning (71,86 procent) in het Intermediate I was een prooi voor Oliver Oelrich en zijn hengst Fuechtels Floriscount. De Duitser nam daarmee revanche op de Deense Sidsel Johanson met de Alcizar-zoon Alibi D (71,42 procent) die donderdag in de openingsrubriek de overwin ning voor Oelrich wegkaapte. Stephanie de Frel was met haar ruin Ultiem de beste Nederland se combinatie. De amazone uit Koewacht stuurde de Gribal- di-zoon - met mooi en goed in ba lans gesprongen galopwissels - naar een fraaie vierde (68,28 pro cent) plaats. Stephanie de Frel toonde zich tevreden. „Vijf jaar geleden heb ik als Young Rider voor het laatst internationaal gere den. Ultiem gaf mij het gevoel dat ik er weer bij hoor. Hij liep lekker los door zijn lijf en werkte goed mee. Ik denk ook dat hij de zware tour aankan, maar wil daar nog even mee wachten. In de zware tour ben ik pas gestart met Zethar. Een goedgekeurde dek hengst die nu even voorrang krijgt." Anne Meulendijks uit Heeze schreef met President's de Team test voor Young Riders op haar naam (70,83 procent). Met slechts een achterstand van achttiende procent eindigde Jeanine Nieu- wenhuis uit Serooskerke met Hexagon's Baldacci op de derde stek. Voor Dallinga scoorden Frédéric Caudron en Eddy Leppens 'volle bak' met 3-0-overwinningen op respectievelijk Murat Naci Coklu en Anno de Kleine. De zege van Caudron kwam er zonder al te veel tegenstand, 15-5,15-12 en 15-7 maar Leppens moest vechten voor zijn punten. Drie keer redde hij zich uit een benarde positie door met een serie niet alleen tel kens een achterstand goed te ma ken, maar ook de set binnen te ha len. Door deze clean sheets kreeg het gelijke spel toch een positief randje. Immers na de 2-1-nederla- gen van Glenn Hofman tegen Stef- fan Galla en invaller (voor ]ean Paul de Bruijn) bleef er een setsal do van 8-4 over. Om een vroegtijdige confrontatie tegen De Heeren/Miller billarts (Jaspers, Merckx c.s.)te vermijden is winst op Ai Biljarts noodzake lijk. Die wedstrijd werd gistera vond laat gespeeld. Verbrugge verloor zijn tweede partij in de poulefase met 8-0 van Ai Biljarts als gevolg van 2-1-ne- derlagen van Bart Ceulemans, Ber ry Dallinga en Patrick Vasseur en 3-0 van Thérèse Klompenhouwer. Ik vind het vooral leuk om mensen te helpen zichzelf te laten worden Even waant basketbalcoach Hans van der Linde zich in een bruin ca fé met een piano, een contrabas, een doodgeslagen biertje en een peuk. In zijn eigen woonkamer in Vlissin- gen luistert hij met zijn ogen dicht naar de laatste zin van een lied van Tom Waits. Van der Linde gebruikte het nummer in zijn eva luatie van het vorige seizoen, waarin hij aan gaf na twintig jaar als coach van de vrou wen van BV Souburg te willen stoppen. Bijna altijd staat er muziek op in huize Van der Linde; nu hoor je buiten de vogels tjil pen. „Ik heb veel met muziek", zegt hij ter wijl hij naar zijn kast vol cd's loopt. Een kast net zo groot als hijzelf, een kleine twee meter. In 48 vakjes staan de hoesjes van tientallen artiesten. Van Morrison en Tom Waits behoren tot zijn favorieten. Zijn evaluatie van het vorige seizoen komt ter sprake. Hij gaf het anderhalve A4-tje tekst de titel Closing Time, de naam van de eerste cd van Tom Waits die hij op aandrin gen van vriend en ploeggenoot Sjef Koks kocht, en stuurde het verhaal zoals te doen gebruikelijk naar al zijn speelsters. „Mijn ver haal moest aan een kapstok hangen. Ik maak geen simpele opsomming met: wat hebben Truusje en Mientje dit jaar gedaan? Ik gebruik daarom wel eens een zin uit een lied. Dit keer was dat: 'I remember quiet even ings trembling close to you'." De basketbalcoach pakt die ene specifieke cd uit de verzameling, legt hem voorzichtig in de cd-speler en spoelt even door. Hij zoekt het nummer Martha. Met zijn leesbril op drukt hij de afstandsbediening van de stereo tegen zijn kin. Hij gaat eventjes hele maal op in de muziek. Ondertussen doceert hij. „Dit is echte kroegenmuziek. Hij belt in» dit liedje naar zijn schoolvriendin. Het staat voor eeuwig durende liefde voor het oude schoolvriendinnetje. Voor mij staat die zin natuurlijk niet voor verliefdheid voor de speelsters, maar voor een eeuwig durend goed gevoel na de twintig jaar bij Souburg." Eerder koos hij al eens voor een liedje van Jethro Tuil. De zin 'To old to rock 'n roll, to young to die' vond hij wel toepasselijk. „We zijn allemaal ouder geworden, maar stop pen was toen nog niet aan de orde." Op 42-jarige leeftijd stopte hij echter wel met zijn actieve 'carrière' als speler. Aan een tijdperk van 27 jaar kwam een einde. Rug- en enkelklachten lagen daaraan ten grond slag. Toen hij vijftien jaar oud was, maakte hij de overstap van het korfballen naar het basketballen. Als een van de langste jongens van de klas - maatje deurpost - was die link snel gelegd. Een jaar na zijn kennismaking met de basketbalsport was hij al coach van de meisjes van Schim, een schoolteam van de Christelijke Scholengemeenschap Wal cheren (CSW). „Al is coachen misschien wat te veel ge zegd", relativeert de Vlissinger 38 jaar later. „Ik was maar een jaar ouder dan zij. Het kwam dus neer op simpel een balletje gooien in de gymzaal." Bij een jongensteam van Matador, de vrouwen van Volharding en het ter ziele gegane Dynamo Middelburg schaafde hij verder aan zijn technieken als trainer. De insteek van zijn speelwijze: tac tisch slim spelen en druk zetten op de tegenstander. „Ik maakte de trainingen op maat voor de speelsters die ik had. Dan moest ik een beet je schaken en dat vind ik wel leuk." Via de vrouwen van Dynamo kwam Van der Linde bij die van Souburg terecht („Dat ik vaak dames heb gecoacht, was geen be wuste keuze. Het is nou eenmaal zo gelo pen.") en hij kwam in een warm bad te recht. Na twintig jaar besloot de 'grote vriendelijke reus' definitief uit dat bad te stappen. „We hebben natuurlijk elk ons ei gen belang", weet Kloetinge-trai- ner Diederik Hiensch. „Maar we helpen Hoek graag." De Bevelandse formatie vecht voor lijfsbehoud in de hoofdklas se en aast in de voorlaatste uit wedstrijd van dit seizoen op een stunt tegen nummer drie Stedo co. „We zijn vol goede moed", stelt Hiensch. „We hebben twee goede overwinnningen (Oranje Wit en Heinenoord) in de broek zak en willen dat nu een vervolg geven. Het zit onderin nog. vrij dicht bij elkaar, we krijgen nog de nodige concurrenten op bezoek; maar een punt of meer tegen Ste doco zou mooi meegenomen zijn." Kloetinge mist tegen Stedoco Jaap Esser (geschorst) en Roy Mulder (geblesseerd). Tom Blomaard maakt zijn rentree in het tweede elftal. Koploper Hoek moet vandaag in eigen huis zien af te rekenen met FC 's-Gravenzande. Een over winning zou het kampioenschap weer wat dichterbij brengen. De Zuid-Hollandse opponent is ech ter niet te onderschatten. Tijdens de heenwedstrijd, op 9 november van het vorige jaar, kwam Hoek niet verder dan een teleurstellend gelijkspel (0-0). Daar komt nog eens bij dat Hoek vorige week een tik moest incasse ren in de bekerwedstrijd tegen Dosko. Nadat het in de reguliere speeltijd 0-0 was gebleven, wer den de Zeeuws-Vlamingen in de strafschoppenserie uitgeschakeld. Hoek miste hierdoor een plek in de halve finale en greep ook naast het ticket voor de nationale KN VB beker. Gert-Jan van Leiden zag tegen Dosko de rode kaart wegens het onderuithalen van een tegenstan der. De Middelburger kreeg hier voor één wedstrijd schorsing en ontbreekt dus in de thuiswed strijd tegen nummer negen FC 's-Gravenzande. Daar staat tegenover dat trainer Kenny Verhoene wel weer kan be schikken over Kyle Doesburg. De aanvaller had de afgelopen weken last van zijn hamstring en speel de uit voorzorg niet. Inmiddels is hij echter verlost van de klachten en is hij na enkele trainingen met de groep inzetbaar in de wed strijd tegen FC 's-Gravenzande. GENT - De Belgische doelman Brian Vandenbussche keert terug naar zijn vaderland. De keeper verruilt aan het eind van het sei zoen sc Heerenveen voor AA Gent. De 32-jarige Vandenbus sche, in Friesland reserve, heeft een verbintenis voor twee seizoe nen ondertekend, zo maakte de Belgische club gisteren bekend. De doelman had bij Heerenveen al eerder te horen gekregen dat zijn aflopende contract niet zou worden verlengd. Bij Gent staat ook de Nederlandse doelman Sergio Padt onder con tract. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Is de hand van de nieuwe technische ma nager van de Belgische Ruitersport federatie Sjef Janssen al zichtbaar? Het heeft er alle schijn van. Na twee dagen staat de teller voor de ex-bondscoach van de Nederlandse dressuurruiters en zijn pupillen op het CDI in Nieuw- en Sint Joosland al op twee overwinningen en een aantal ereplaatsen. door Joop van den Oudenhoven ZUNDERT - De driebanders van Dallinga/Frans Bevers moeten na het gelijke spel tegen Holland Mine raal in de derde ronde van de pou lefase van de bekerfinale nog flink aan de bak. Team Verbrugge is na twee nederlagen uitgeschakeld, al i speelt het nog wel tegen Holland Mineraal. Van der Linde stopt nu écht bij BV Souburg door Jan Dagevos MIDDELBURG - De Zeeuwse ploe gen in de hoofdklasse B van het za terdagvoetbal kunnen elkaar van daag een mooie dienst bewijzen. Hoek wacht in eigen huis de thuis wedstrijd tegen FC 's-Gravenzande, een directe concurrent van Kloetin ge. De Bevelanders op hun beurt gaan in Hoornaar op bezoek bij nummer drie Stedoco en zouden Hoek in de titelrace dus verder op weg kunnen helpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46