Bijzondere familiebanden 5 kinderen, 13 kleinkinderen, 17 achterkleinkinderen en 3 achter-achterkleinkinderen ZEELAND 39 FAMILIEBAND Begin jaren '20 werd een klein meisje naast een grote kool gefotografeerd. De eerste van vijf generaties. Ook een bijzondere familieband1 Bijvoorbeeld binnen de sportclub of muziekvereniging; generaties uit één familie die naar dezelfde school zijn gegaan of een bedrijf dat al genera ties binnen de familie is? Stuur uw reactie naar het email adres: redactie@pzc.nl Geertje (Gré) Broers-Pruijsen is de eerste van vijf generaties in de vrouwelijke lijn. Ze werd geboren op 13 juli 1919 in de ge meente Almkerk (waar haar geboortedorp Nieuwendijk onder viel) in het Land van Heusden en Altena. Van Noord-Brabant verhuisde ze naar Am sterdam, waar ze op 16 september 1942 trouwde met Herman Broers, die op 4 maart 1917 in de hoofdstad was geboren. Gré en Herman kregen vijf kinderen. De oudste, Joke Broers, werd op 21 juni 1951 geboren in Amsterdam. Haar dochter Miranda, het kleinkind van Gré, werd geboren op 25 april 1972 in Oost burg. Miranda werd op 15 november 1990 moeder van Kimberley. Het achterkleinkind van Gré werd in Vlissingen geboren. Kimberley heeft inmiddels zelf drie kinde ren: Nikita (8 februari 2010) Dylano (12 juli 2012) en Eleanor-Jane (23 december 2013). Gré woont in Ter Reede in Vlissingen, doch ter Joke in 's-Heerenhoek en kleindochter Miranda woont in Goes. Achterkleindochter Kimberley woont met haar gezin in Wissenkerke. Op dit oude fotootje zie je mijn groot moeder Geertje Pruijsen naast een grote kool. Daar kwamen de kinderen toen nog vandaan. Mijn grootmoeder is al tijd een geëmancipeerde vrouw geweest. Al op jonge leeftijd ver huisde ze van Nieuwendijk in Noord-Brabant naar Amsterdam. Ze ging naar de middelbare school en heeft haar hele leven ge werkt. In de schoenenzaak met opa en als zelfstandig pedicure. Oma Geertje leerde mijn opa Her man Broers (hij noemde haar Gré) kennen bij de Bata, een schoenenfabriek die eigen win kels had. Opa was daar schoenma ker en oma verkoopster. Mijn oma was erg ambitieus en wilde een eigen filiaal. Samen hebben ze hun middenstandsdi ploma gehaald en daarna verdere papieren. Ze kregen hun eerste fi liaal toegewezen in Alkmaar. Oor spronkelijk zou het op naam van oma komen te staan, maar bij de sleuteloverdracht trok ze zich te rug en schoof haar man naar vo ren. De bazen waren zichtbaar te leurgesteld, maar die konden er toen niet meer onderuit. Na Alk maar hadden ze diverse filialen in Amsterdam, later in Zutphen en Vlissingen, naast bakker Daane in de Walstraat. De laatste winkel was in Goes, in de Grote Kerk straat. Hoe ze in Zeeland terecht zijn ge komen? Oudste dochter Joke en zoon Harry hadden in Zutphen veel last van hun luchtwegen. Opa vroeg overplaatsing naar een filiaal aan zee. Toen in Vlissingen Kleindochter Miranda Misil- je over haar grootmoeder Gré (Geertje). de filiaalhouder met pensioen ging, konden ze naar Zeeland ver huizen. Mijn moeder Joke is in Amster dam geboren. Na haar kregen Gré en Herman nog een dochter en drie zonen. Onze familie heeft wortel geschoten in Zeeland. In Vlissingen woonden opa en oma boven de winkel. Het was er een zoete inval. Iedereen kwam bij ze aan huis en de familie vond er een ideale strandvakantie. Bijna al le kinderen en een aantal klein kinderen gingen muziek maken. Nog steeds zijn veel familieleden betrokken bij de Deltaband. Alleen de twee jongste zonen zijn het ondernemersvak ingedoken. De jongste heeft zelfs lange tijd bij Bata gewerkt en de andere bij Albert Heijn, maar beiden heb ben later een andere ambitie ge volgd. Alleen oudste kleinzoon Dennis heeft het stokje van opa en oma overgenomen en is be drijfsleider van MyCom in Vlissin gen. De dochters zijn in de zorg te rechtgekomen. Mijn moeder werkt nog altijd bij Allevo thuis zorg, ik werk bij het Kruidvat. Mijn dochter Kimberley heeft haar chauffeursdiploma gehaald. Ze heeft voor een transportbe drijf gereden, maar is nu huis vrouw. Mijn andere dochter doet een pedagogische opleiding. Opa Herman overleed in 1995. Oma heeft altijd een band met Vlissingen gehou den. Tot voor enkele jaren woonde ze nog zelf standig in Goes, tot ze een fysieke inzinking kreeg. Ze heeft nu perma nent verzorging no dig. Ze woonde een tijdje in Ter Weel in Krabbendijke, maar wil de graag naar Vlissingen, waar drie van haar kinde ren leven. Sinds oktober woont ze in verzorgingste huis Ter Reede. Oma kent echt nog iedereen van de familie. Ze weet nog donders goed wie wie is, ook alle achterkleinkinderen en achterachterkleinkinderen." ZATERDAG 5 APRIL 2014 Meis j e uit de kool Geertje (Gré) Broers-Pruijsen met haar achter-achterkleinkind Eleanor Jane en vlnr Kimberley Nowak, Miranda Mi- silje en Joke Broers, foto Ruben Oreel Links de eerste (Geertje) en boven de drie jongsten in de lijn van vijf generaties (Dylano, Nikita en Eleanor-Jane).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39