38 MENINGEN brieven PHILIP NWRfclS Cor de Jonge Noord-Beveland ABGH Maan Leo Delta Privacy Goedkope winkels WMO-geld Smog x De uitkomst. Zij deden een plas en lieten alles zoals het was. Dit dankzij of ondanks de lokalen en de PvdA, die blijkbaar niet bij machte waren de verkiezings winst cq. ook verlies om te zetten in bestuursverantwoordelijkheid. Wat kwam dat gelegen. Oprechte felicitaties dus op zijn plaats. Echter, het is te hopen dat de oude/nieuwe coalitie niet voorbij gaat aan 51 procent van de kiezers, die een andere koers willen. Anders tekenen ze voor het defi cit van het Noord-Bevelandse be stuur en de politiek, resulterend in de onheroeppelijke afrekening over vier jaar bij naar ik nog mag hopen volgende raadsverkiezin gen. Met belangstelling kennis geno men van de wonderbaarlijke me dedeling van de financieel expert van de Hulster politieke partij ABGH. Het maakt financieel niets uit of men drie of vier wethou ders heeft. Men heeft het doorge rekend en de gemeente heeft er geen financieel voordeel bij van wege het wachtgeld. Een wethou der heeft na één of meerdere zit tingsperioden van 4 jaar recht op maximaal 6 jaar wachtgeld. Bij vervangen is voor zijn opvol- ger(st)er dezelfde regeling van kracht. Bij niet vervangen heeft men dus het voordeel van 4 jaar minder salaris en maximaal 6 jaar minder wachtgeld. ABGH heeft uitgevonden dat dit geen verschil maakt. In 402 ande ren Nederlandse gemeenten wacht men met spanning op de uitleg rond deze besparingstruc. Die Maan Leo komt dus echt van een andere planeet! Zij zegt in haar column van vrij dag 4 april dat zij niet begrijpt dat de juwelier uit Deurne een wa pen in huis heeft, want je bent toch verzekerd tegen diefstal? Zou zij enig idee hebben hoe hoog de premie voor zo'n verzeke ring is en hoe hoog die premie wordt wanneer er daadwerkelijk een overval wordt gepleegd. Laat staan na nog een overval. Dat zij een wapen in huis hebben is een gevolg van eerdere gebeurte nissen bij de juwelier danwel bij collega's. Gelukkig is alles vastgelegd op ca mera en komt het gewoon neer op zelfverdediging, gelukkig voor het echtpaar. Het Zeeuwse nutsbedrijf Delta gaat in de toekomst van het Ne derlands grootste windpark, bo ven Schiermonnikoog, voor 785.000 huishoudens stroom afne men. Dit om een klein gedeelte van de Nederlandse 16 procent C02-besparing te leveren wat een wereldwijd effect heeft van maar 0,002 procent. Goedkope én scho ne stroom? Weet Delta dat straks zijn klanten/huishoudens circa 150 euro per maand moeten gaan betalen aan Tennet voor extra kos ten, nodig voor verzwaring van het kabelnetwerk, om storingen trachten te voorkomen? Weet Delta dat in China door grondstoffen winning voor deze windmolens een gebied zo groot als Nederland vervuild is/wordt, waardoor daar veel meer doden vallen dan in kolenmijnen en dat door deze vervuiling veel kinder verminkingen voorkomen? Waar blijft Greenpeace? Hoe kan Delta, eens het schoonst elektra producerend bedrijf van Nederland, zonder doden en ver minkingen, zich verlagen tot een ordinair dood en verderf zaaiend bedrijf? Is dit allemaal het grote (subsi diegeld wel waard? Controle gepaard met vertrouwen is de basis van een gezonde sa menleving. Moet ik mij veiliger voelen nu de overheid in samen werking met het bedrijfsleven al les over mij verzameld en handha- vingsstructuren opzet waarmee het hele jaar door, 24 uur per dag gemonitord word elke vorm van handelen denken en wensen. Is dit nog vertrouwen van onze rege ring of gaat het alleen nog maar over controle? Inbreuk in mijn pri vacy ook als ik niks te verbergen heb is de norm geworden, maar waarom? Waar gaat dit land heen als de ooit onafhankelijke recht spraak zich steeds meer richt naar sie van RIVM en houdt de lucht kwaliteit nauwlettend in de ga ten. Maar zou dat ook zo zijn in de 6 kilometer lange Westerschel- detunnel (navelstreng) tussen Zeeland en Zeeuws-Vlaanderen? Waar het fijnstof uitspuwende au toverkeer doorheen rijdt. Door te meten verkrijgt men de grens, ze ventig microgram per kubieke me ter, overschrijding te weten. Met tassenvol deze winkels uit. Goedkoper kost meer dan we den ken. Denk aan erbarmelijke pro ductieomstandigheden, de kwali teit van onze voeding; er zijn im mers concessies gedaan voor deze prijs. Aan uitbuiting van Neder landse bedrijven én hun werkne mers om voor minder geld een zelfde kwaliteit te leveren aan de ze prijsstunters, anders zijn ze klant-af. Door massaal te blijven kopen bij Action, Lidl, Aldi, Big Bazar hou den we uitbuiting van mens en dier in stand, sluiten nette bedrij ven, volgen ontslagen. Wat als u de volgende bent? Koop uw spul len bij de winkeliers in uw stad voor nette prijzen ingekocht en ja, af en toe een verloren bood schapje daar, dat mag best. Maar denk verder dan die volle tas waarmee u de goedkope winkel verlaat. Duurzaamheid begint met be wustwording. We willen veel voor weinig geld, maar zelf wer ken we daarvoor liever niet. Prijze noorlog gaat ten koste van de aar de waarop we wonen, onze ge zondheid, medemens en dier en uiteindelijk van onszelf. de wensen van de machthebbers en media. Veiligheid door totale controle is een sprookje wat men sen dwingt in hokjes te gaan le ven zover we dit niet reeds doen. Na wakker dier is het nu tijd voor Wakker mens willen wij ooit ook weer vrijloop krijgen. Demissionair wethouder Louw rink (PvdA) is blij met het feit dat staatssecretaris Van Rijn goed keurt dat WMO-geld aan het op knappen van pleinen, fietspaden en bushaltes (krant, 2 april). De Christenunie heeft nooit be weerd dat Reimerswaal asociaal beleid voert. Er is 850.000 euro WMO geld over terwijl er schrij nende gevallen in Reimerswaal zijn die zich zeer onheus behan deld voelen en nul op het rekest kregen. Dit blijven wij onaan vaardbaar vinden. Onder sociaal beleid verstaan wij dat het WMO geoormerkt geld besteed wordt aan waarvoor het bestemd is. Na melijk: Maatschappelijke Onder steuning! Nu en in de komende ja ren. De smog wordt voornamelijk ver oorzaakt door de fijnstof-uitstoot van industrie en autoverkeer ge durende warm weer. De GGD Zeeland onderschrijft de conclu- -f? A Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Chr. van der Kraan Kreekpad 1Kats Jan E.M. Bartz Merelstraat 18, Hulst Henk Grind Hazepad 9, Heinkenszand J.J. Duin Leliëndaleweg 15, Burgh-Haamstede L.J. Bensink Burg. Gerritseristraat 20, Breskens I.Visser Meeuwenweg 9, Goes Abko Paauwe 's Heer-Hendrikskinderenstraat 63, Goes Andries jumelet Magnolialaan 9, Yerseke Door massaal te blijven kopen bij winkels als Action, Lidl en Aidi zouden wij de uitbuiting van mens en dier in stand houden, foto Peter Nicolai v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38