66 's Avonds, met die luchten en sterren, is het hier zo ontzettend stil. Dat is gewoon prachtig ZEELAND 37 Gisteren hebben jullie officieel, als eerste Zeeuwse buitenplaats, het certificaat Particulier Natuurbe heer ontvangen. Wat houdt dat in? „Voorheen gebeurde het beheer van het park en het bos een beetje hapsnap, maar geleide lijk zijn we naar een meer systematische aan pak gegaan. Daarvoor hebben we beheerplan- nen laten maken, voor zowel het bos als het park. De Federatie Particulier Grondbezit, een lan delijke organisatie met ook een afdeling in Zeeland, heeft een kwaliteitshandboek opge steld voor natuurbeheer. Als je aan alle voor waarden hebt voldaan, krijg je het certificaat. We moeten ieder jaar een plan maken met wat we gaan doen. Aan het eind van het jaar komt een commissie met eigenaren van ande re buitenplaatsen kijken wat ervan terechtge komen is." Kun je iets concreets met het certificaat of is het slechts een bevestiging dat jullie het goed doen? „Allebei. Maar het is vooral leuk om te laten zien wat je gedaan hebt en adviezen te krijgen van anderen over hoe zij het aanpakken. Met die tips kun je weer je voordeel doen." Binnenkort is Faas rentmeester af, kondigt hij aan. „Ik stop er in juli mee. De huidige beheer der van het grote huis, Eric Gunst, wordt mijn opvolger." Waarom stopt u? „Ik vind het werk erg leuk, maar je moet het ook goed doen. Als je wat ouder wordt, merk je dat je steeds zorgvuldiger moet handelen om te voorkomen dat er dingen fout gaan. Ik wil dat moment liever vóór zijn dan dat later blijkt dat ik het niet meer kan bijbenen. Beter op tijd stoppen dan dat ze gaan denken: wan neer gaat ie nou eens weg?" Het is wel een mooi moment nu, met dat certifi caat op zak. „Ja, maar het is toevallig. Het certificaat heb ik al vorig jaar november aangevraagd. Het be sluit om te stoppen is van latere datum." Blijft u hier wel regelmatig komen? „We hebben afgesproken dat ik beschikbaar ben als het nodig is. En zo'n buitenplaats, daar krijg je wel een binding mee. Het voelt net als of het een beetje mijn buitenplaats is. Het zal best lastig zijn als dat wegvalt, want ik steek er toch veel tijd in." U mag toch wel af en toe in het koetshuis logeren? „Dat zal toch wel?" ZATERDAG 5 APRIL 2014 André Faas, rentmeester van Bui tenplaats Overduin bij Oostkapel- le: „Je moet een balans zien te vin den tussen het instandhouden van het originele landgoed en het openstellen voor het publiek." foto Mechteld Jansen André Faas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37