Gevallen engel in kazematten wil 'herscheppen' Ringbrug Goes vernieuwd Verbouwingsuitverkoop Badkameruitverkoop.nl WALCHEREN 35 Bromfietser rijdt door na aanrijding Kom eens kijken in onze showroom Met de openstelling van het fort exposeren de vier beeldend kun stenaars Machteld van der Wijst, Hans Bommeljé, Hein Verwer en Ramon de Nennie daar tot eind juni hun werk onder het motto: 'Zoals de wind waait'. In één van de kazematten zit een creatie van de Nennie die hij zelf omschrijft als een gevallen engel die dingen probeert te re-creeën of herscheppen. De pop ziet er griezelig uit, maar volgens De Nennie is de gevallen engel, die De gevallen engel ziet er griezelig uit, maar hij is er zelf nog niet uit of hij goed of slecht is. veel weg heeft van Joker, uit de Batman fils, er nog niet uit of hij goed of slecht is. De bijbehorende projectie van dode, 'dansende' vo geltjes is een voorbeeld van één van zijn re-creaties. Het werk van Van der Wijst, die zich bezighoudt met keramiek, omvat baby's in allerlei houdin gen in houten kistjes, maar ook 'verstopt' op plekken waar je ze misschien niet zo gauw zou ver wachten. Zoals drijvend in het wa ter. Dit om ook aan te geven hoe fragiel het leven kan zijn. Volgens Karei Leeftink van Staats bosbeheer is het aanbieden van exposities in de kazematten een manier om meer bezoekers te trekken en om kunstenaars een podium te bieden. Er zijn al eer der exposities binnen de muren van het fort te zien geweest, maar de afgelopen twee jaar waren daar vanwege werkzaamheden geen mogelijkheden voor. Leeftink hoopt nu om de zoveel maanden nieuwe kunstenaars te verwelko men die hun werk op een bijzon dere plek willen exposeren. Expositie Silvius en Brakema In Pakhuis 22 aan het Oost kerkplein in Middelburg is een expositie van Leo Sil vius en Tjeerd Brakema. Sil vius is van beroep violist en maakt kunst met zijn han den als vazen, beelden, scha len en andere objecten. Brakema is van origine com municatie-deskundige. En kele maanden geleden kwam zijn debuutroman On voldoende Saldo uit. Tijdens de expositie, zondag van 13.00 tot 17.00 uur, is het mo gelijk vragen over zijn ro man te stellen. Limp Bizkit speelt op Vestrock De line-up van Vestrock is compleet. De Amerikaanse rockband Limp Bizkit is de headliner voor zaterdag 7 juni. Naast Limp Bizkit komt ook de Amerikaanse singersongwriter Jenah Bell naar het eiland op de Buiten vest van Hulst. Ook werden The Opposites, Intergalactic Lovers en Ronnie Flex vast gelegd. Herman Brussel mans zal, net als vorig jaar, voorlezen uit eigen werk in de Vestrock University. Nieuw dit jaar is de Vest rock All Stars Band. Informatie-avond epilepsiecursus De Epilepsie Vereniging Ne derland en het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis in Goes houden woensdag 9 april van 19.00 tot 21.30 uur een in formatie-avond over de cur sus Leven met Epilepsie. De cursus zelf bestaat uit vijf avonden en kost tachtig eu ro. Leden van de Epilepsie Vereniging Nederland beta len vijftig euro. Wie over de inhoud wil weten, kan zich opgeven voor de informatie avond door te mailen met de epilepsie-consulent: w.westerweele@adrz.nl MIDDELBURG - Op de Segeerweg in Middelburg is woensdagavond een aanrijding gebeurd tussen een fietsster en een bromfietser. De bromfietser reed na het onge val door, aldus de politie. De aanrijding ontstond rond 18.30 uur. Een Middelburgs meisje (16) fietste richting de Dauwendael- sestraat. Uit tegenovergestelde richting kwam een zwarte brom fiets. De bromfietser botste fron taal tegen het meisje op omdat hij met zijn mobiele telefoon bezig was. Het meisje viel, waardoor ze schaafwonden opliep aan dijbeen en knie. De bromfietser kwam zelf bijna ten val. Hij reed direct na de aanrijding weer weg, rich ting de tunnel van de Segeerssin- gel. De politie zoekt de brommer bestuurder: blanke man, ongeveer 23 jaar, bol gezicht, zwart stekel tjes haar, lengte ongeveer 1.75 m. Kortingen tot (7 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe, Jado, Vola, Sphinx, Villeroy Boch, Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc. ZATERDAG 5 APRIL 2014 Kunstenaar Ramon de Nennie licht aan een bezoeker toe wat de gedachte is achter zijn 'gevallen' engel, foto Lex de Meester door Wendy de Jong RITTHEM - Bezoekers aan Fort Ram- mekens in Ritthem kunnen vreemd opkijken bij een bezoekje aan het eeuwenoude fort, dat de deuren gisteren weer opende na een win terstop. Her en der liggen baby's van klei verspreid en in één van de vertrekken heeft zich een leger ko libries verzameld. Het fort is in de maanden april, mei en juni geopend van vrijdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG HULST GOES GOES - Constructiebedrijf Hillebrand uit Middelburg heeft gisteren het brug dek van de vernieuwde Ringbrug in Goes op zijn plaats gezet. Na een korte stremming kon de brug weer in gebruik worden genomen. De 80 ton zware gerenoveerde brug werd over het water van Middelburg en Goes gebracht. In de afgelopen maanden heeft Hillebrand het val van de brug en de elektri sche installatie vernieuwd. Daarnaast zijn de rij-ijzers vervangen en is de hele bovenbouw geschilderd, foto Hillebrand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35