Is 't nog ver, Grote Smurf? Cultuurwerf presenteert 'Made in Vlissingen' SP kan in Vlissingen geschiedenis schrijven tijdens onderhandelingen i 1 34 WALCHEREN College in Terneuzen rond 66 Als we toetreden tot het college stoppen we niet met voeren van acties Vlissings LPV-raadslid dringt bij bestuur gemeente aan op snelle en creatieve aanpak van 'rommelig en desolaat' terrein. 5 Hey Ray, Het begint te korten. Over iets meer dan zeven weken is het d'Huez-day en moeten we die berg gaan slechten. De afgelopen maanden stonden voor mij voor namelijk in het teken van afval len, aangezien elke kilo die ik min der die berg op moet slepen, dik ke winst is. Veel bewegen dus, fietsen, roeien (leuk!) en de nodi ge krachtoefeningen (niet leuk...) om de buik weer enigszins strak te krijgen en de bingowings -dat vel onder je bovenarmen- te laten wegsmelten. Ik ben inmiddels zo ver dat ik dagelijks wel van iemand hoor: „Je begint het nu echt goed te zien!" Allemaal leuk en heel motive rend, maar nu met het einddoel van ons project in zicht, zal ik mijn trainingsroutine flink moe ten gaan omgooien, vrees ik. We moeten straks immers bergop gaan lopen. In totaal zo'n vijftien kilometer, bestaande uit 21 haar speldbochten en een maximaal hellingspercentage van 10,6 pro cent. Inmiddels heb ik me zo goed inge lezen, dat ik ook precies weet hoe veel kilometer ik op welke hel- lingshoek moet lopen. Ik kan dus de hele Alpe d'Huez op de in hoogte verstelbare loop band volbrengen. Als ik dat zou willen. Niet dus, want ik heb een hekel aan trainen op de loopband. Roeien, dat is wel mijn ding. Kan ik uren met veel plezier doen. De afstand straks, dat is het hem niet. Dat is appeltje-eitje. Ik heb immers al eerder bewezen dat ik dat wel kan. Die hellingshoek, daarin zit 'em de kloterij. Dat doet dus serieus pijn in je kuiten en je buik, zo heb ik al mogen ondervinden op de loopband. Tien minuten bergop later begon ik me serieus af te vragen waar aan ik was begonnen. Dat is wel even heel andere koek dan een beetje stappen op vlak terrein. Dit doet zéér! Lief hoor, dat je gezellig op de loopband naast me met me mee ging lopen. Maar met die 'zeven mijls laarzen' van jou, houd ik je toch nooit bij joh! We gingen een kwartiertje berg op lopen, zei je. Op standje maxi maal. Mijn tong plakte al na vijf minuten onder mijn zool. Of het nog ver was, Grote Smurf- Belangrijke les geleerd: flink op helling gaan trainen. En in mijn eigen tempo lopen. Kon ik die berg maar op roeien- Groetjes, Sheila TERNEUZEN - De drie partijen die in Terneuzen onderhandelen over een nieuw college van burgemees ter en wethouders hebben over eenstemming bereikt over de ver deling en invulling van de wet houderszetels. Er is gekozen voor vier in plaats van vijf wethouders. Burgemees ter Jan Lonink, die na het aftre den van wethouder Jaap Bos in juni vorig jaar diens portefeuille economie overnam, blijft zich Op zaterdag en zondag is er tus sen 13.00 en 17.00 uur een kunst beurs in Willem3- Vlissingse kun stenaars bieden werk te koop aan. Kunstenaar James Cauty laat zon dag tussen 15.00 en 18.00 uur zijn apocalyptische wereld zien. In De Piek is er zondag tussen 13.00 en 17.00 uur een beurs waar singletjes en elpees aan de man worden gebracht. Ook tweede hands geluidsapparatuur is op de VLISSINGEN - Het is bijzonder te leurstellend dat het Scheldekwar- tier, het Dokje van Perry en de oude scheepshelling er nog steeds zo rommelig en desolaat bijligt, vindt het Vlissingse raadslid Wim Hirdes (LPV). Terwijl zijn fractievoorzitter Pim Kraan onderhandelt met de men sen van PSR, D66 en SP over de vorming van een nieuw dringt Hirdes bij het zittende college aan om zo snel als mogelijk actie te ondernemen zodat het Schelde- kwartier en omgeving toch wat aantrekkelijker wordt. Volgens het raadslid hoeft zoiets niet eens echt zo veel te kosten. „Veel toeristen heb ik er tot nu toe dan ook niet gezien en ook de Vlissingse bevolking gebruikt het Scheldekwartier alleen als door- gangsro'ute aldus Hirdes. daarmee bezighouden. De grote overwinnaar van de raadsverkie zingen van 19 maart, TOP Ge meentebelangen, levert zoals ver wacht net als de afgelopen jaren twee wethouders. Het zijn oud-gediende Frank van Hulle (al acht jaar wethouder) en nieuwko mer Frank Deij. De PvdA levert een wethoudersze tel in. Cees Liefting keert terug, CDA-raadslid Jack Begijn is een nieuwkomer. „Naar mijn idee kan met eenvou dige middelen en met gebruikma king van de reeds aanwezige voor zieningen het terrein voor zowel de toeristen als voor de Vlissingse bevolking aantrekkelijker ge maakt worden." Hij wijst er ook op dat een aan trekkelijker Scheldeterrein een po sitief effect kan hebben op de ver koop van de paar huizen die daar al staan. „Waardoor de huidige leegstand wordt ingewisseld voor bewoning, hetgeen het gebied ten goede komt." Hij somt een aantal voorbeelden op die volgens hem snel kunnen worden opgepakt: Op de oude scheepshelling kan een grote historische sleepboot ge plaatst worden, waar de toeristen ook in en onder een schip kun nen kijken. Informatieborden kun nen de historie en de wetenswaar digheden van de boot vermelden en ook kan er iets verteld worden over de historie van deze scheeps helling en de roemruchte geschie denis van de werf De Schelde. In het Dokje van Perry kan een historisch schip worden afge meerd. Verschillende scheepseige naren hebben volgens hem al be langstelling getoond als er water in het dokje wordt gepompt. In het water en op de kades van de dokhaven zijn vele moge lijkheden voor het organiseren van scheepsbeurzen, voor het bij eenbrengen van verschillende oude scheepstypes zoals die op de Westerschelde gebruikt werden, zoals bijvoorbeeld een hoogaars. Het nieuwe glazen huis kan be schikbaar gesteld worden voor (maritieme) tentoonstellingen en het kan een startpunt worden voor een looproute door het Schel dekwartier. De Machinefabriek, niet voor niets een stuk industrieel erfgoed, ('dat we moeten behouden') wordt regelmatig gebruikt voor evenementen. Dit kan nog verder uitgebouwd worden door een be ter gebruik. Met de Scheldekraan kunnen hijsdemonstraties worden gege ven. Vinylbeurs te koop. Op zeven plaatsen in de binnenstad treden zondag in totaal vijftien bands op. In Soif Straight Ahead, (15.00 uur) en Geert and the Chiefs (17.00), in Jong Betty's Doghouse (15.30) en The Blues Sensation (17.30), in Pare Central Maarten Termont (16.30) en East of the Sun (18.00), in De Concurrent Behind the Mir ror (18.30) en Recovery (20.00), in De Piek Starlit Nights (19.00), Evelyns Cradle (20.00) en The Sco re (21.00), in Vanuus Rigid Groo ve (19.00) en Miles Browning Band (20.30), en in De Dighter Red Rocks (16.00) en Steady New Sounds (17.30). Hij zit samen met partijgenoot Lian Colijn aan de onderhande lingstafel en praat met LPV, PSR en D66 over de vorming van een nieuw college. Over die gesprek ken wil hij nog niets loslaten. Hij wil voorkomen dat op de een of andere manier door uitspraken van zijn kant nu al dat onderhan delingsproces wordt verstoord. „We zitten in een delicate fase", geeft hij als uitleg. Stroosnijder vindt het wel heel mooi dat hij misschien ervoor kan zorgen dat de doelstellingen van zijn partij nu deels worden opgenomen in het coalitieak koord. Maar hij geeft ook aan dat als zijn partij toetreedt tot het col lege het dan niet afgelopen is met de acties van zijn partij. Want de SP is toch mede bekend om het voeren van acties tegen misstan den op het gebied van bijvoor beeld wonen en armoedebeleid. „Dat voeren van acties stopt niet." Hij verzekert ook dat hij niet van uit de landelijke partij opgelegd krijgt welke resultaten hij moet bereiken tijdens de gesprekken met de drie andere partijen. Hij ontvangt wel advies waar hij op moet letten en welke aandachts punten belangrijk zijn. Als voor beeld noemt hij de zorg die een zaak wordt van de gemeenten. Stroosnijder weet niet precies waarom het de SP in andere Zeeuwse gemeenten niet gelukt is uitgenodigd te worden om plaats te nemen aan de onderhan delingstafel. Dat dat wel in Vlis singen is gebeurd, heeft hij mede te danken aan het zeer goede ver kiezingsresultaat. Zijn partij boek te de grootste zetelwinst, van twee naar vier, en is na de LPV en de PSR de derde partij van Vlissin gen. Onderhandelaar Pim Kraan (LPV) geeft ook aan dat zijn partij en de PSR, elk vijf zetels, er be wust voor gekozen hebben om met de twee winnaars van de ver kiezingen de onderhandelingen in te gaan. Ook als Stroosnijder denkt dat hij straks een goed resultaat heeft be haald, dan is het nog niet zeker dat zijn partij toetreedt tot het col lege. Met nadruk: „Onze leden moeten zich wel in dat akkoord kunnen vinden." Komend weekeinde liggen de on derhandelingen in Vlissingen stil. Maandag gaan de partij weer rond te tafel zitten. Een deadline heb ben ze niet. Kraan: „Er moet een goed akkoord liggen. Beter nu wat extra ruimte nemen dan dat we straks tot de conclusie komen dat we zaken zijn vergeten." PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. LPV wil aanpak Scheldeterrein VLISSINGEN - Een kunstbeurs, een expositie, een beurs met vinylpla- ten en veel popmuziek. De Cultuur- werf presenteert vandaag en mor gen Made in Vlissingen. door Emile Calon door Emile Calon VLISSINGEN - Sem Strooijsnijder kan geschiedenis schrijven. De Vlis singse SP-voorman kan ervoor zor gen dat zijn partij voor het eerst een wethouder levert voor een Zeeuwse gemeente. S Sem Stroosnijder (midden) kijkt tijdens de verkiezingsavond samen met een partijgenoot naar de uitslagen, foto Nadia Berkelder Sem Stroosnijder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34