Grimmige vergadering van raad Middelburg en lagere snelheid voor op de Brouwersdam Rotondes veiligheid Voetbal op zonne-energie 66 Een winkelcentrum zonder pinautomaat Dat kan toch gewoon niet? 32 WALCHEREN GELDAUTOMAAT Bewoners van Groot Lammerenburg strijden voor terugplaatsing van een pinautomaat in de omgeving. Concert EMM psychopastoraat De vergadering begon gistermid dag gemoedelijk toen informateur Fiek Smitskamp haar bevinden toelichtte en ook liet weten dat al le partijen vinden dat ze op een andere manier met elkaar om moeten gaan. Want vooral in de laatste fase van de vorige periode ontstond er regelmatig onvrede over de manier van handelen. Na die voordracht stelde Piet Kraan (LPM) dat de informateur vooral aanstuurde op een coalitie van PvdA, CDA, SGP en WD met een vijfde partij en dat ze niet had gekeken naar stemmenwinst en -verlies en dus niet naar de 'wens van de kiezers tot verande ring'. Vervolgens ging hij in op hoe tijdens de informatieperiode onder leiding van de LPM de SGP zich negatief had geuit over LPM-wethouderskandidaat Ed de Graaf. Chris Dekker (SGP) stelde dat hij zoiets absoluut niet had ge zegd. Peter de Doelder (PvdA) en de Benno Nieuwenhuis (WD) en Kraan kregen ook onderling woor den. Nieuwenhuis constateerde dat voor de LPM 'kennelijk de druiven zuur zijn' omdat de infor matieronde door die partij was mislukt. Ook Dekker hield de LPM voor dat dat mislukken te maken had met onkunde omdat de LPM de informatie en formatie door elkaar had laten lopen. Hoe wel de formatie door de PvdA nog moet beginnen, en de LPM door de informateur nog steeds gezien wordt als een coalitiepar tij, liet Wim Steketee (LPM) al we ten dat zijn partij zich 'vol inzet op oppositie voeren'. Tijdens het debat bleek ook dat de SP kiest voor een zeer assertie ve houding. Voorman Jeroen van Dijen had de nodige kritiek over de gang van zaken, noemden PvdA, CDA, WD en SGP conse quent 'de regentenpartijen'. De SP'er waren ook de enige raadsle den die geen gebruik maakten van door de gemeente gratis be schikbaar gestelde Apple-tablets. VLISSINGEN - „Mevrouw, zou u een handtekening willen zetten voor de terugkomst van een pinauto maat", vraagt Roos van Mourik van de gelijknamige slagerij in het winkelcentrum in de Vlissing- se wijk Papegaaienburg aan een klant. Dinsdag is dè pinautomaat daar zonder kennisgeving wegge haald en daar zijn veel bewoners van Groot Lammerenburg niet blij mee. Sylvia de Wolff, die in West-Sou burg woont, zag toen ze voorbij fietste hoe de muur dichtgemet seld werd nadat de geldautomaat was verwijderd. Ze schrok zo dat ze diezelfde dag een handtekenin genactie begon om de automaat terug te krijgen. Samen met haar buurvrouw ging ze langs de deu ren in de wijk en binnen één avond haalden ze al ruim driehon derd handtekeningen op. Inmid dels zijn het er al meer dan zeven honderd. De Wolff: „Ik was zo ver baasd, want het is helemaal niet aangekondigd. Ik moet drie keer per week voor mijn werk geld pin nen. Daar moet ik dan nu voor naar Paauwenburg fietsen. Dat is toch belachelijk?" De een na de ander kwam giste ren bedrogen uit toen ze geld wil den opnemen bij de automaat aan de achterkant van het winkelcen trum. Of ze willen tekenen voor het terugplaatsen van een auto maat? „Ja natuurlijk want dit kan echt niet!" Tjeerd de Vries woont boven het winkelcentrum. Hij wil zijn hand tekening ook wel zetten, maar hij is tegelijkertijd ook blij dat de geldautomaat is weggehaald. Hij heeft er zelfs samen met andere bewoners jarenlang bezwaar te gen gemaakt. „Er was sprake van veel overlastVan 's ochtends vroeg tot 's avonds laat hoor je de auto's hier komen en gaan. Maar het grootste bezwaar is wel dat het hier zo onveilig is. Er is totaal geen toezicht en dan is het echt niet prettig om hier 's avonds rond te lopen. Er is ook al eens een plofkraak geweest. Dus ik vind het niet vervelend dat deze automaat nu weg is, maar ik vind het wel belachelijk dat je nu om te pinnen naar Paauwenburg of de Albert Heijn moet om contant geld op te nemen. Op zaterdagoch tend stonden hier soms wel een stuk of tien mensen te wachten op hun beurt. Ik zou graag zien dat er een terugkomt in de schoonheidssalon naast de kapper op de hoek." Van Mourik noemt die plek ook als suggestie. „Een winkelcen trum zonder pinautomaat. Dat kan toch niet? Mensen kunnen bij ons niet pinnen, maar nu zal ik daar misschien toch aan moeten geloven. Ik kan mensen moeilijk naar Paauwenburg of de Albert Heijn sturen om contact geld op te nemen. Daarom steun ik deze actie en vraag ik ook mensen in de winkel om de petitie te teke nen." Ook de bedrijfsleidster van Zee man, Bianca Vermeulen, vraagt haar klanten om de handtekenin genactie te steunen. „Ik krijg nu al elke vijf minuten de vraag van mensen of ze geld bij kunnen pin nen, maar daar kunnen we echt aan beginnen. Dat is echt veel te gevaarlijk. Ik hoop dat er een auto maat terugkomt, want ik zou het zonde vinden als ik klanten kwijt raak aan de binnenstad omdat mensen daar wel kunnen pin nen." Meerdere mensen mogen dan de ruimte naast haar- en na gelsalon Vigio een goede plek vin den voor een nieuwe pinauto maat, Vivian van der Broek ziet het niet gebeuren. „Dat gedeelte van mijn zaak is alweer ver huurd." De Wolff zal ook de ko mende dagen doorgaan met hand tekeningen verzamelen en hoopt een bank dan zover te krijgen een automaat terug te plaatsen. NU OOlPlN GOES ^ppt VLISSINGEN - Fanfare EMM uit Serooskerke geeft zondag een zon dagmiddagconcert in het atrium van Woonzorgcomplex Ter Reede in Vlissingen. Het gratis toeganke lijke concert begint om 14.30 uur. De N57 tussen Serooskerke en Ouddorp (de Brouwersdam) is te onveilig. Er wordt hard gereden en er zijn meermalen zeer ernsti ge ongelukken gebeurd. Daarom gaat Rijkswaterstaat de weg nu aanpassen. Op 14 april begint het werk met het aanpassen van de belijning tussen Scharendijke en Ouddorp omdat de snelheid wordt verlaagd van 100 naar 80 ki lometer per uur. Tussen de twee doorgetrokken strepen komen broodjes (blokjes) om inhalen te voorkomen. De weg is tussen Ouddorp en Scharendijke afgeslo ten van 14 tot en met 17 april. Ver keer wordt via de parallelweg bin nenzijde omgeleid. Het kruispunt Port Zélande is ook dicht. Vanaf 28 april wordt begonnen met de bouw van twee rotondes. De eerste komt bij de afslag rich ting stranden en vuurtoren van Ouddorp. De tweede komt bij de ingang van het dorp Ouddorp waar nu nog stoplichten staan. Het verkeer wordt omgeleid. De werkzaamheden duren tot en met 27 mei. Van 10 juni tot en met 13 juni wordt als laatste het stuk tussen Scharendijke en de aansluiting op de Stoofweg aangepakt. Ook hier gaat een maximumsnelheid gel den van 80 kilometer. De weg is drie dagen afgesloten voor het ver keer om de belijning aan te pas sen en ook hier komen in het mid den van de weg broodjes te liggen om inhalen te voorkomen. door Emile Calon MIDDELBURG - De eerste echte ver gadering van de Middelburgse ge meenteraad werd direct een hele grimmige waarbij over en weer ver wijten werden geuit en politici el kaar voor leugenaar uitmaakten. WOLPHAARTSDIJK - Zestien meter aan speciale reclameborden moeten voet balvereniging Wolfaartsdijk de komende twintig jaar van gratis energie voor zien. Na de wedstrijden worden ze omgedraaid en doen ze dienst als zonnepa neel. Oud-profvoetballer John de Wolf (tweede van links), wethouder Jo-An- nes de Bat (rechts) en jeugdleden namen gisteravond deze 'energieborden' in gebruik. Lucas Fluit (links), die bij de mini's speelt, mocht John de Wolf hel pen. foto Johan van der Heijden Moet ik nu voortaan naar Paauwenburg? door Wendy de Jong Roos van Mourik stage inpeptember de cursus N«get. cursusdagen met praktijk gericht onderwijs en training door IBkunclige docenten en ervaren tjÉiners. De cursUs is bestemd voor rfensen die toegerust willen worden Voor psychopastoraal werk in de Christelijke gemeente of een ■hulpverlenende organisatie. Thema's zijn o.a.: - verhouding psychiatrie en pastoraat - karakter en identiteit - mensbeeld/Godsbeeld - schuld en schaamte - omgaan met moeilijke mensen - het psycho-pastoraal gesprek Zie voor aanmelding en info: www.stichtingppt.nl St. Psycho Pastorale Toerusting Tel. 0318-540503 Kunstgras Easy and natural! www.delta-kunstgras.nl info@delta-kunstgras.nl Spoorstraat 114431 IMK 's-Gravenpolder (bezoek showroom alleen op afspraak) Tel.: 0113 313166/06 21881191 door Melita Lanting SCHARENDIJKE - Rijkswaterstaat werkt vanaf 14 april aan de verbe tering van de veiligheid op de Brou wersdam. De snelheid gaat omlaag naar 80 kilometer per uur, er komt een inhaalverbod en op het grond gebied van Goeree-Overflakkee ko men twee rotondes. Het verkeer moet tot half juni rekening houden met veel verkeershinder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32