Lonink aangeslagen door ontslagen 5 APRIl Zenden ZEEUWS-VLAANDEREN almanak Groot en klein danst i tv.00 - 15:00 uur 36 en 37 m Fabriek bij Sas van Gent sluit voor de zomer de deuren; de 89 werknemers verliezen hun baan 48 en 49 André Faas, rentmeester van een buitenverblijf Lonink herinnert zich dat, in de periode dat hij burgemeester van Sas van Gent was, ook al sprake was van jaarlijkse verliezen bij wat toen nog de Glasfabriek heet te. „Maar met name de laatste ja ren werd enorm geïnvesteerd in de vestiging, die geweldig innova tief bezig was en daarmee niet al leen in Europa, maar ook daarbui ten - denk aan Dubai - naam maakte." Hij vindt het wrang dat het Franse concern Saint Gobain juist de vestiging in Sas van Gent sluit en kan zich niet voorstellen dat de specifieke kennis van Sas Glas (Glassolutions) mét de vesti ging verdwijnt. Lonink herinnert eraan dat met de sluiting één van de oudste grote bedrijven in de Kanaalzone verloren gaat. „Het da teert uit eind negentiende eeuw en stond symbool voor het begin van de industrialisering van de Kanaalzone." De jongste bediende op het notaris kantoor in Zeeuws-Vlaanderen is 22 jaar en uitermate leergierig. Hij kwijt zich prima van zijn zeer over zichtelijke taken. Hij opent de post en verdeelt die onder de verschillen de klerken en secretaresses. Omdat de jongen zo behendig met de com puter omspringt, mag hij sinds kort ook de website bijwerken én beheert hij de mailbox. Vooral de oudste se cretaresse is zó blij met hem, dat ze hem helemaal voor zichzelf heeft in gepalmd. Vol vertrouwen vroeg ze hem een paar stukken te faxen naar een klant. Er viel een stilte. Haar oogappel keek haar perplex aan. Een fax? Nooit van gehoord. „Waar zit dat op de computer1" SAS VAN CENT - Sas Glas in Sas van Gent sluit de deuren. De 89 werknemers verliezen hun baan. Dat maakte de directie van het be drijf gisteren bekend. Sas Glas, vlakbij de Vlaamse grens, draait al jaren verlies. Drie jaar geleden werd nog een poging gedaan het tij te keren. Het aantal personeelsleden werd vermin derd van 150 tot 100 en het be drijf, dat onderdeel is van het Franse concern Saint-Gobain, spe cialiseerde zich in de productie van gelaagd glas. „Maar de tradio- nele markt verslechterde zo snel, dat we dat niet konden compense ren met andere werkzaamheden", lichtte directeur Mark Visser gis termiddag toe. Sas Glas werd opgericht in 1899 en is daarmee één van de oudste industriële bedrijven in de Kanaal zone. Het is nog onduidelijk wanneer het bedrijf precies de deuren sluit, al zal dat waarschijnlijk nog voor de zomer zijn. „Dat gaan we bespreken met onze sociale part ners", verklaart Visser. In die ge sprekken wordt ook gepraat over een sociaal plan. „We hebben de intentie om alles op een zeer cor recte manier af te handelen", al dus de directeur. De werknemers van het bedrijf zijn gisterochtend ingelicht over de sluiting. „Dat was een emotio neel moment", geeft Visser aan. „De meeste mensen hier hadden dit niet zien aankomen." FNV-bestuurder Piet Janssen is minder verrast. „Tijdens CAO-ge- sprekken hoor ik al jarenlang dat er bij Sas Glas niks kan: het was al tijd maar verlies, verlies, verlies." De vakbonden gaan maandag voor het eerst met de onderne mingsraad en de directie van Sas Glas om de tafel om te praten over de toekomst van de werkne mers. Janssen ziet die niet zonnig in. „Er is, ook elders, heel weinig werk in de glassector. Het wordt dus erg moeilijk om ander werk te vinden voor de werknemers van Sas Glas." Janssen vergelijkt de situatie wat dat betreft met de sluiting van de cokesfabriek in Sluiskil, veertien jaar geleden. Ook voor die werk nemers bleek het, vanwege het specialistische werk en de krim pende sector, erg lastig om een an dere baan te vinden. Over de Kanarieberg, Kaperij en Pladutse in Ronde van Vlaanderen v.*. door Wout Bareman TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen reageerde gis teren aangeslagen op het nieuws over de sluiting van Sas Glas. „Het is in de eerste plaats een klap voor de werknemers zelf. Die komen nu thuis met de mededeling dat ze straks zonder werk zitten. Maar ook voor de toeleveranciers is het een dreun." ISSiEl Kijk niet alleen op funda, ervaar uw favoriete huizen 'live'! Als u wilt verhuizen is internet natuurlijk een prima middel om u te oriënteren. Maar tijdens de NVM Open Huizen Dag op zaterdag 5 april heeft u de gelegenheid om geheel vrijblijvend 'live' bij uw favoriete huizen binnen te kijken. Dan pas 'voelt' u écht welke woning het beste bij u past. Bent u daarna enthousiast om een volgende stap te zetten, schakel dan een NVM-aankoopmakelaar in. Hij werkt in üw belang en kan voor u onderhandelen en u tijdens de verdere aankoop ontzorgen. Kijk op nvm.nl voor meer informatie en opfunda.nl voor de deelnemende huizen. Tot 5 april! Tip? redactie@pzc.nl NVM ZATERDAG 5 april 2014 29 Sas Glas gaat dicht door Martijn de Koning AXEL - Maanden hebben ze er hard voor gerepeteerd. Gisteravond traden de leerlingen van balletschool Petrella Lion in het cultureel centrum De Halle voor het voetlicht met de nieuwe dansvoorstelling 'Geworteld' (terug naar moeder aarde). De door Petrella bedachte choreografieën in kinderdans, klas siek ballet, moderne en jazzdans vormden de rode draad van deze verhalende voorstelling. De ruim 150 leerlingen vanaf 4 jaar presenteerden zich met een verrassende mix van wervelende dansen aaneen gesmeed tot één groot boeiend verhaal. Het kleurrijke spektakel wordt dit en ook volgend weekend totaal acht keer op de planken gebracht. Kaarten a 15 euro zijn verkrijgbaar bij Bruna Axel (0115- 533332). foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 109