Is't nog ver, Grote Smurf? Ringbrug in Goes vernieuwd Cultuurwerf presenteert Rotondes en lagere snelheid voor 'Made in Vlissingen' veiligheid op de Brouwersdam 34 BEVELANDEN en THOLEN Mix van drank en drup pakt fataal uit voor 43-jarige Axelaar Met name uienverwerkende bedrijven in buitengebied Reimerswaal springen in op ruimte die provincie geeft om te groeien. Hey Ray, Het begint te korten. Over iets meer dan zeven weken is het d'Huez-day en moeten we die berg gaan slechten. De afgelopen maanden stonden voor mij voor namelijk in het teken van afval len, aangezien elke kilo die ik min der die berg op moet slepen, dik ke winst is. Veel bewegen dus, fietsen, roeien (leuk!) en de nodige krachtoefe ningen (niet leuk...) om de buik weer enigszins strak te krijgen en de bingowings - dat vel onder je bovenarmen - te laten wegsmel ten. Ik ben inmiddels zo ver dat ik dagelijks wel van iemand hoor: „Je begint het nu echt goed te zien!" Allemaal leuk en heel motive rend, maar nu met het einddoel van ons project in zicht, zal ik mijn trainingsroutine flink moe ten gaan omgooien, vrees ik. We moeten straks immers bergop gaan lopen. In totaal zo'n vijftien kilometer, bestaande uit 21 haar speldbochten en een maximaal hellingspercentage van 10,6 pro cent. Inmiddels heb ik me zo goed inge lezen, dat ik ook precies weet hoe veel kilometer ik op welke hel- lingshoek moet lopen. Ik kan dus de hele Alpe d'Huez AXEL - De man die donderdag avond dood in zijn huis in de lulianastraat in Axel werd aange troffen door de politie is niet door een misdrijf om het leven geko men. Dat blijkt uit het sporenonder zoek van de technische recherche. Vermoedelijk is een combinatie van drank en drugs de 43-jarige Axelaar fataal geworden. De poli- op de in hoogte verstelbare loop band volbrengen. Als ik dat zou willen. Niet dus, want ik heb een hekel aan trainen op de loopband. Roeien, dat is wel mijn ding. Kan ik uren met veel plezier doen. De afstand straks, dat is het hem niet. Dat is appeltje-eitje. Ik heb immers al eerder bewezen dat. ik dat wel kan. Die hellingshoek, daarin zit 'em de kloterij. Dat doet dus serieus pijn in je kuiten en je buik, zo heb ik al mogen ondervinden op de loopband. Tien minuten bergop later begon ik me serieus af te vragen waar aan ik was begonnen. Dat is wel even heel andere koek dan een beetje stappen op vlak terrein. Dit doet zéér! Lief hoor, dat je gezellig op de loopband naast me met me mee ging lopen. Maar met die 'zeven mijls laarzen' van jou, houd ik je toch nooit bij joh! We gingen een kwartiertje berg op lopen, zei je. Op standje maximaal. Mijn tong plakte al na vijf minuten onder mijn zool. Of het nog ver was, Grote Smurf- Belangrijke les geleerd: flink op helling gaan trainen. En in mijn eigen tempo lopen. Kon ik die berg maar op roeien- Groetjes, Sheila tie kreeg donderdagavond rond 20.15 uur een reanimatiemelding binnen in de meldkamer. Bij aan komst in de Julianastraat werd de straat afgezet. Bij binnenkomst in het pand bleek de man, de bewo ner van het huis, al te zijn overle den. De recherche sloot na sporen onderzoek uit dat de man door een misdrijf aan zijn einde is ge komen. KRUININGEN - Een aantal in het buitengebied van Reimerswaal ge vestigde bedrijven maakt gretig gebruik van de mogelijkheid om met twintig procent uit te brei den. Dat verwacht wethouder Jaap Sinke (economie, SGP) nadat de provincie onverwacht liet we ten hier aan mee te werken. In april start de gemeente Rei merswaal met een inventarisatie om in kaart te brengen welke be drijven om extra terrein verlegen zitten of bijvoorbeeld een loods willen vergroten. Het gaat om een specifieke categorie van 'niet-agra rische bedrijven' die bovendien in het buitengebied zijn geves tigd, legt Sinke uit. „Dat zijn er in Reimerswaal enkele tientallen." Sinke weet in elk geval dat uien- verwerkende bedrijven uit Oost- dijk, Kruiningen en Waarde inte resse hebben in de mogelijkheid GOES - Constructiebedrijf Hille- brand uit Middelburg heeft giste ren het brugdek van de vernieuw de Ringbrug in Goes op zijn plaats gezet. Na een korte stremming kon de brug weer in gebruik worden ge nomen. De 80 ton zware gerenoveerde brug werd over het water van Mid delburg en Goes gebracht. In de afgelopen maanden heeft Hillebrand het val van de brug en de elektrische installatie ver nieuwd. Daarnaast zijn de rij-ij- zers vervangen en is de hele bo venbouw geschilderd, foto Hillebrand om fysiek met maximaal twintig procent te groeien. „We hebben die bedrijven in het verleden 'nee' moeten verkopen." Volgens Sinke heeft deze categorie onder nemingen zo'n tien jaar geleden als eens de gelegenheid gehad om twintig procent uit te breiden. „Uienverwerkende bedrijven kon den via een apart traject met vijf tig procent uitbreiden." Op basis van gesprekken met de provincie leefde Sinke in de veronderstel ling dat het nu 'op' was. „Maar in december hoorden, we dat het nieuwe omgevingsplan zo valt uit te leggen dat uitbreiding weer mo gelijk is. Dat was een positieve verrassing uit Middelburg." Reimerswaal wil op deze moge lijkheid inspringen door het ei gen bestemmingsplan Buitenge bied in één keer aan te passen. Hierdoor hoeven bedrijven niet apart te betalen. Dit komt ook de snelheid ten goede, al verwacht de wethouder dat aanpassing van het bestemmingsplan al gauw een jaar in beslag neemt. Overigens kunnen niet alle bedrij ven twintig procent uitbreiden, vertelt Sinke. „Heel strikt geno men zijn sommige bedrijven ille gaal uitgebreid, dat hebben we oogluikend toegestaan. Soms heb ben uienbedrijven bijvoorbeeld te gen de regels van het bestemmins- plan een deel van een groen strook bij het erf getrokken. Daar zijn we pragmatisch mee omge gaan, ons boerenverstand ge bruikt en niet gezegd: breek maar weer op en plant maar boompjes terug." Bedrijven die al illegaal zijn uitgebreid, mogen nu niet meer de volle twintig procent uit breidingsruimte benutten, vindt Sinke. Overigens moet elke gewenste uit breiding aan allerlei regels wor den getoetst. Zo moet in de plan nen rekening worden gehouden met landschappelijke inpassing, archeologische waarden en veran derende verkeerssituatie. Behalve bedrijven in uienindus- trie, komen ook ondernemers in aanmerking voor de regeling die aan rand van dorpen zijn geves tigd zoals aannemers. Op zaterdag en zondag is er tus sen 13.00 en 17.00 uur een kunst beurs in Willem3. Vlissingse kun stenaars bieden werk te koop aan. Kunstenaar James Cauty laat zon dag tussen 15.00 en 18.00 uur zijn apocalyptische wereld zien. In De Piek is er zondag tussen 13.00 en 17.00 uur een beurs waar singletjes en elpees aan de man worden gebracht. Ook tweede hands geluidsapparatuur is op de Vinylbeurs te koop. Op zeven plaatsen in de binnenstad treden zondag in totaal vijftien bands op. In Soif Straight Ahead, (15.00 uur) en Geert and the Chiefs (17.00), in Jong Betty's Doghouse (15.30) en The Blues Sensation (17.30), in Pare Central Maarten Termont (16.30) en East of the Sun (18.00), in De Concurrent Behind the Mir ror (18.30) en Recovery (20.00), in De Piek Starlit Nights (19.00), Evelyns Cradle (20.00) en The Sco re (21.00), in Vanuus Rigid Groo ve (19.00) en Miles Browning Band (20.30), en in De Dighter Red Rocks (16.00) en Steady New Sounds (17.30). De N57 tussen Serooskerke en Ouddorp (de Brouwersdam) is te onveilig. Er wordt hard gereden en er zijn meermalen zeer ernsti ge ongelukken gebeurd. Daarom gaat Rijkswaterstaat de weg nu aanpassen. Op 14 april begint het werk met het aanpassen van de belijning tussen Scharendijke en Ouddorp omdat de snelheid wordt verlaagd van 100 naar 80 ki lometer per uur. "Rissen de twee doorgetrokken strepen komen broodjes (blokjes) om inhalen te voorkomen. De weg is tussen Ouddorp en Scharendijke afgeslo ten van 14 tot en met 17 april. Ver keer wordt via de parallelweg bin nenzijde omgeleid. Het kruispunt Port Zélande is ook dicht. Vanaf 28 april wordt begonnen met de bouw van twee rotondes. De eerste komt bij de afslag rich ting stranden en vuurtoren van Ouddorp. De tweede komt bij de ingang van het dorp Ouddorp waar nu nog stoplichten staan. Het verkeer wordt omgeleid. De werkzaamheden duren tot en met 27 mei. Van 10 juni tot en met 13 juni wordt als laatste het stuk tussen Scharendijke en de aansluiting op de Stoofweg aangepakt. Ook hier gaat een maximum snelheid gel den van 80 kilometer. De weg is drie dagen afgesloten voor het ver keer om de belijning aan te pas sen en ook hier komen in het mid den van de weg broodjes te liggen om inhalen te voorkomen. Bedrijven in polder mogen toch groter PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. door Joeri Wisse VLISSINGEN - Een kunstbeurs, een expositie, een beurs met vinylpla- ten en veel popmuziek. De Cultuur- werf presenteert vandaag en mor gen Made in Vlissingen. door Melita Lanting SCHARENDIJKE - Rijkswaterstaat werkt vanaf 14 april aan de verbe tering van de veiligheid op de Brou wersdam. De snelheid gaat omlaag naar 80 kilometer per uur, er komt een inhaalverbod en op het grond gebied van Goeree-Overflakkee ko men twee rotondes. Het verkeer moet tot half juni rekening houden met veel verkeershinder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 102