Tien miljoen vogels in tienduizend uren Tunneldirectie overlegt over noodverkeersplan Strijd om Zeeuwse schoolzwemtitel De finale van de Zeeuwse schoolzwemkampioenschap- pen vinden zaterdag plaats in sportcomplex De Een hoorn in Oostburg. De top 3 van alle regionale kampioen schappen wordt afgevaar digd. De beste drie mogen naar het Nederlands Kam pioenschap, op 31 mei in Vee- nendaal. Aanvang 14.30 uur. Haiku's lezen in bibliotheek Ineke d'Achard van Enschut en Jaap Boekhout gaven, na de uitgifte van hun dicht bundel 'Als het fluitenkruid bloeit*, een cursus Haiku's schrijven. Het resultaat daar van is momenteel te zien in de bibliotheek in Oostburg: daar liggen twintig Haiku's (Japanse dichtvorm) tot 12 april ter inzage. Basisschool verkoopt wafels Basisschool St. Petrus-De Wegwijzer houdt zaterdag de jaarlijkse wafelactie. Leerlingen gaan vanaf 9.30 uur langs de deuren om de lekkernijen aan de man te brengen. De wafels zijn tot 11.30 uur ook op te halen in de school aan de Koningin Julianastraat. Ze kosten 1,50 euro per dubbel exemplaar. Lezing over grenzen in museum Bolwerk John van Eek uit Overslag geeft zondag een lezing in museum Het Bolwerk in IJzendijke. Hij vertelt over 'de grens' en de grenspalen: wat zijn grenzen, hoe ont staan ze en waarom kron kelt de Nederlandse grens zo vreemd en grillig? Aan vang 13.30 uur; toegang drie euro, inclusief drankje. Café Lazarus houdt 30+ party Café Lazarus houdt zaterdag een 30+ party. Voor dertig plussers draait dj Werner hun favoriete hits uit de ja ren '70, '80 en '90. Bovendien is er een live-op- treden van de Bulldoze Band. De party begint 's avonds om half tien. Kaar ten kosten in de voorver koop 8 euro. Muziekleerlingen Toonbeeld spelen De leerlingen van Toon beeld brengen vrijdagavond in het gebouw in de Bel- lamystraat voor muzieklief hebbers verrassende mu ziekstukken ten gehore. De optredens zijn van 19.30-20.15 uur en van 20.15 tot 21.00 uur. Om 21.00 uur speelt er een after-party band. Toegang is gratis. BRESKENS - De oude vogeltelpost in Breskens heeft 33 jaar trouwe dienst geleverd. De mooiste vo gels werden vanaf de post gespot. Alle exemplaren én tellingen zijn nu te vinden in het boek Tien mil joen vogels in tienduizend uren. De Telgroep Breskens besloot het boek uit te geven ter gelegenheid van de nieuwe vogeltelpost, die morgen officieel wordt geopend. Dan wordt ook het boek gepresen teerd. Werkelijk alle dieren die de afgelopen 35 jaar zijn voorbijgevlo gen, zijn terug te vinden in het 232 pagina's tellende boek. De lachstern (foto) bijvoorbeeld. Dat is de specialiteit van het huis in Breskens, valt in het boek te le zen. „Maar ook heel zeldzame vo gels hebben we erin opgenomen", zegt Eric Marteijn, vogelteller van het eerste uur en mede-auteur. „Wat te denken van de rode wouw, roodstuitzwaluw of de purperreiger?" Het boek, dat ge schreven is door verschillende vo geltellers, laat van elke vogel zien hoe vaak het in Breskens gespot is. „Ook hebben we trends aan het boek toegevoegd", legt Tho mas Luiten uit. „Met andere woor den: hoe vaak een vogel wordt ge zien, ten opzichte van voorgaande jaren. Een mooi voorbeeld is de grote zilverreiger. Sinds 1991 zien we hem steeds vaker overvliegen. Bij de zomertortel is het dan weer precies omgedraaid." Luiten schrijft tijdens het tellen van elke vogel op wanner hij hem ziet en - uiteraard - hoe vaak. Dat doet hij niet in een fancy Excel- sheet, maar gewoon met papier en potlood. Aangezien hij al sinds zijn zevende vogel teller is, staat er van zijn hand ook heel wat infor matie in Tien miljoen vogels in tien duizend uren. Maar hij is zeker niet de enige die heeft meegewerkt. Van honderden vogeltellers, van de afgelopen 35 jaar, is informatie in het boek opgenomen. Aanleiding is de verkeerschaos die maandag 20 januari ontstond toen zich tijdens de avondspits in de oostelijke tunnelbuis een bot sing voordeed tussen drie auto's. Juist op dat moment was het op wegen rond de tunnel in Terneu- zen erg druk met huiswaarts ke rend personeel van Dow en het Valuepark. Het leidde tot kilome terslange files. Ronald Lippens, hoofd brandweer en veiligheid van Dow, vond het onbegrijpelijk dat op dat moment de Calamiteitenweg richting West-Zeeuws-Vlaanderen en de Lovenpolderstraat naar Hoek niet werden opengesteld. Zelf had hij daar de bevoegdheid niet toe, de Veiligheidsregio wel, maar die be sluit daar pas toe als hulpverle ners van die weg gebruik willen maken en dat was nu niet het ge val. Lippens drong direct aan op overleg over een noodverkeers plan voor zulke situaties. Ook statenlid Johan Robesin van de Partij voor Zeeland (PvZ) en zijn partijgenoot Ellen de Neef van PvZ-Terneuzen drongen daar op aan. Gedeputeerde Staten la ten de twee nu weten dat de tun neldirectie en de Meldkamer (poli tie en VRZ) het voortouw moe ten nemen. Volgens tunnelwoord voerder Ingo de Moor is dat in middels gebeurd. De partijen tref fen elkaar zeer binnenkort. £f VRIJDAG 4 APRIL 2014 ZEEUWS-VLAANDEREN 25 OOSTBURG OOSTBURG SCHOONDIJKE IJZENDIJKE SINT JANSTEEN TERNEUZEN De blik is gericht op Waterdunen. Het nieuwe natuurgebied zal extra vogeltellers naar Breskens trekken, is de verwachting, foto Peter Nicolai door Bob Maes Tien miljoen vogels in tienduizend uren is te bestellen via mein@zeelandnet.nl. door Wo.ut Bareman TERNEUZEN - De directie van de Westerscheldetunnel praat met ver tegenwoordigers van Dow Benelux en de Veiligheidsregio Zeeland over de afwikkeling van het ver keer bij calamiteiten in en om de tunnel. R47V Bel of kom langs voor een demonstratie en laat u overtuigen. Vervaet 0115-481710 Biervliet Vervaet 0167-563800 Steenbergen Vervaet Van Weele 0113-581751 Wolphaartsdijk info@vervaet.nl X125 Edge X-tra maaidek Briggs Stratton V-Twiri motor Standaard geïntegreerde bumper Van: £3456*JÜ (incl. BTW) Voor: 2999,00 (incl. BTW)* Variabele rijsnelheid 47 cm maaibreedte Briggs Stratton ready startmotor Van: £3329*HJ (incl. BTW) Voor: 949,00 (incl. BTW)*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67