ZEEUWS-VLAANDEREN Pictionary almanak Eten voor technologie in zorg Rechtszaak tegen gemeente door ondernemers en vastgoedeigenaren op nippertje afgewend na toezeggingen. Derde verdachte inbraak gepakt 28 en Marianne m communiceert met tekeningen SLUIS - Pas na spoedberaad is gis termiddag voorkomen dat de Slui- se ondernemers en de gemeente Sluis vandaag tegenover elkaar zouden staan in de rechtbank. Een al gepland kort geding dat de Middenstandsvereniging Sluis en de Vereniging Vastgoed Sluis wil den aanspannen om zo te garan deren dat de Nieuwstraat de ko mende weken open is, werd als nog van tafel gehaald na toe zeggingen van het gemeentebe stuur. De gemeente laat in de Nieuw straat, ter hoogte van Toversluis, een rotonde aanleggen. De toe gangsweg van het stadje is daar door al weken (grotendeels) afge sloten, wat in weekeinden al een aantal keer leidde tot een verkeers chaos in en rond Sluis. Met name op zondag wordt het stadje tradi tiegetrouw overspoeld door dui zenden bezoekers, vooral Vlamin gen. Wethouder Conny Almekinders gaf in het openbaar verschillende keren aan dat gepoogd werd het werk vóór de Belgische paasvakan tie, die vandaag begint, klaar te hebben. Volgens de Midden standsvereniging en de Vastgoed Vereniging was er zelfs sprake van een toezegging. Het college liet deze week echter weten dat de weg de komende twee weken helemaal dicht moet wegens asfalteringswerk. De mo gelijkheid om één rijbaan te ope nen, zoals de afgelopen weekein den wel gebeurde, zou daarmee ook vervallen. De ondernemers en vastgoedeige naren in Sluis reageerden woe dend en probeerden B en W meerdere keren op andere gedach ten te brengen. Toen dat niets op leverde, spanden de Sluise vereni gingen een rechtszaak aan. In hun pleidooi, dat gisteren al klaar lag, spraken ze van 'een rampscena rio'. Ze verwachtten 'eenzelfde verkeersinfarct als eerder, maar dan in overtreffende zin'. Volgens hen is de paasvakantie 'een ex treem belangrijke periode' en zou het omzetverlies van de onderne mers samen honderdduizenden euro's bedragen. Gistermiddag, tijdens een laatste poging om een rechtszaak te voor komen, sloten de partijen een compromis. Het college heeft toe gezegd én vastgelegd dat de Nieuwstraat de komende twee weken één rijstrook beschikbaar is, laten de partijen in een geza menlijke verklaring weten. Ver keer kan via de Nieuwstraat Sluis binnen rijden: uitrijden moet via de Sint Annastraat. Of er de ko mende twee weken wel verder wordt gewerkt en hoeveel vertra ging de maatregel met zich mee brengt, kon een gemeentewoord voerster gisteren nog niet zeggen. AXEL - De politie heeft donderdag ochtend in een woning in Axel een 17-jarige jongen uit die plaats aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij een in braak in een woning in de Axel- sestraat in Terneuzen, eerder deze week. Bij die inbraak, die dinsdag werd gepleegd, werd een 16-jarige Ter- neuzenaar op heterdaad betrapt door de oplettende bewoner. Niet lang daarna werd in het kader van het onderzoek ook een 17-jarige Axelaar opgepakt. Nu is dus ook een derde verdachte aangehouden voor nader verhoor. Bloedfanatiek is hij, die Middelburg se tiener. Zo ook die zondag, toen hij samen met zijn moeder een potje Pic tionary speelde tegen zijn opa en zus. Moe en zoon zijn redelijk op elkaar ingespeeld en gingen als een trein. Wat hij tekende, had zijn moeder zo geraden. En andersom. Moeder kreeg medelijden met het andere team en hanteerde de regels een aantal keren soepel. Sneeuwman en sneeuwpop lij ken nou eenmaal erg op elkaar. Zoon lief was het daar niet mee eens, tot hij het in zijn eigen voordeel kon ge bruiken. Op papier verscheen een po dium, een man en een koksmuts. 'Masterchef.'riep moeder, ja!', juich te haar zoon. Want dat is toch bijna hetzelfde als premier Kok? VRIJDAG 4 april 2014 21 Sluis blijft bereikbaar Belofte: door Martijn de Koning Tip? redactie@pzc.nl WESTDORPE - Het groots Zeeuws-Vlaams benefietdiner van de stichting Vrienden van de Tragel Zorg heeft don derdagavond ruim 14.000 euro opgebracht. Met dank aan 120 gasten uit het bedrijfsleven, de zorg- en welzijnsector en van overheden. Zij genoten in het Voorlichtings- en Op leidingscentrum van Dethon in het kassengebied van Westdorpe eerst a 75 euro een vijfgangendiner, waarna veilingmeester Joan Seijdlitz kunst-, cultuur- en culinaire producten onder de hamer bracht. De opbrengst is be stemd voor de ontwikkeling en introductie van nieuwe vormen van zorgtechnologie. Denk aan een beeldhorloge voor mensen met een verstandelijke beperking die geen klok kunnen kijken. Het beeldhorloge attendeert hen met beelden erop dat het etenstijd is of dat ze de bus moeten nemen. Zorg op afstand met een directe beeldverbinding via computers is een andere ontwikkeling, waardoor het mogelijk is mensen met een verstandelijke beperking zelf standig te laten wonen. Het verbreedt ook hun wereld, want met de directe beeldverbinding kunnen ze ook con tact onderhouden met familie en bekenden. Uit 'gewone' financieringsbronnen voor de zorg zijn dergelijke nieuwe technologische ontwikkelingen vaak niet te betalen. Het groots Zeeuws-Vlaams benefietdiner vond voor het twee de achtereenvolgende jaar plaats, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63