In piepschuimen woning is het altijd behaaglijk Tlinneldirectie overlegt over noodverkeersplan BEVELANDEN en THOLEN 25 COLIJNSPLAAT - Leo en Aly Wisse wonen nu 2,5 jaar in hun 'piep schuimen' huis van EPS, een vrij staande villa van twee verdiepin gen in de polder achter de Emelis- sedijk bij Colijnsplaat. Het eerste huis dat in meerdere bouwlagen werd neergezet in deze bouwtech niek. Wat hen het meest opvalt aan wonen tussen 40 centimeter dikke EPS-blokken? „Niets", vindt Aly Wisse. „Het is als elk an der huis. Maar het is hier wel al tijd behaaglijk. Ook waar geen vloerverwarming is, worden de te gels nooit te koud om met blote voeten op te lopen. En dat doe ik vaak. Boven hebben we geen ver warming, behalve in de badka mer. Maar ook toen het buiten min 10 was, was het op de slaapka mer nog 14 graden Celsius." De warmtepomp van 6kW bleek aan vankelijk te zwak voor het grote huis, en dat bleek uit de energiere kening. Maar met de nieuwe, krachtiger pomp daalde die reke ning rap, zegt Aly. „Ik verbruik 10 tot 15 kiloWatt. Dat is niets voor een groot huis als dit." Aanleiding is de verkeerschaos die maandag 20 januari ontstond toen zich tijdens de avondspits in de oostelijke tunnelbuis een bot sing voordeed tussen drie auto's. Juist op dat moment was het op wegen rond de tunnel in Terneu- zen erg druk met huiswaarts ke rend personeel van Dow en het Valuepark. Het leidde tot kilome terslange files. Ronald Lippens, hoofd brandweer en veiligheid van Dow, vond het onbegrijpelijk dat op dat moment de Calamiteitenweg richting West-Zeeuws-Vlaanderen en de Lovenpolderstraat naar Hoek niet werden opengesteld. Zelf had hij daar de bevoegdheid niet toe, de Veiligheidsregio wel, maar die be sluit daar pas toe als hulpverle ners van die weg gebruik willen maken en dat was nu niet het ge val. Lippens drong direct aan op overleg over een noodverkeers plan voor zulke situaties. Ook Statenlid Johan Robesin van de Partij voor Zeeland (PvZ) en zijn partijgenoot Ellen de Neef van PvZ-Terneuzen drongen daar op aan. Gedeputeerde Staten la ten de twee nu weten dat de tun neldirectie en de Meldkamer (poli tie en VRZ) het voortouw moe ten nemen. Volgens tunnelwoord voerder Ingo de Moor is dat in middels gebeurd. De partijen tref fen elkaar zeer binnenkort. Reünie voor 50 jaar zorggroep Ter Weel Zorggroep Ter Weel bestaat 50 jaar en viert dat met een reünie voor iedereen die er heeft gewerkt en nog werkt. De reünie wordt gehouden op zaterdag 8 november van 15.00 uur tot 20.00 uur in het woonzorgcentrum aan het Joannaplantsoen in Goes. Aanmelden tot 1 juni: reunie@terweel.nl. Overvaller is blanke man van rond de 25 De man die gisteren een be jaarde man in het bijzijn van zijn vrouw in Yerseke be roofde is een blanke man van ongeveer 25 jaar met kort, donker haar en een scherpe neus. Hij is rond de 1,80 meter lang en droeg een wit jack. Mensen die het sig nalement herkennen kun nen bellen met 0900-8844. Stoomtrein Goes- Borsele rijdt weer De stoomtrein van Goes naar Borsele gaat weer rij den. Zondag is de eerste offi ciële rijdag en op die dag zal de stoomtrein om 11.00 en 14.00 vertrekken vanuit Goes. Tot en met juni zal de trein voornamelijk op zon en feestdagen rijden. Kijk voor de dienstregeling op www.destoomtrein.nl Pelgrimstochten over Walcheren De in 2013 gestarte ie serie van zeven pelgrimstochten over Walcheren wordt zon dag vervolgd. Om 14.00 uur start de tocht bij de dorps kerk van Aagtekerke. De tocht gaat via de Odulphus- kerk in Meliskerke en ein digt in de dorpskerk in Big- gekerke. Aanmelden via pelgrimstocht@zeelandnet.nl Beurs voor dames- en tienerkleding Kledingbeurs 'Het Licht punt", een initiatief van de gezamenlijke kerken in We- meldinge, houdt dinsdag een dames- en tienerkle- dingbeurs. De beurs wordt gehouden van 18.30 tot 20.00 uur in hotel Wemel- dinge aan de Noordelijke Achterweg 62. Spullen inle veren kan maandagavond tussen 18.30 en 19.30 uur. Voorlaatste ronde van RegioRuis Vier bands en een singer- songwriter doen morgen in poppodium Brogum in Zie- rikzee mee aan de voor laatste ronde van de talen tenjacht Regioruis. De al ge vorderde Zeeuwse band The Venues vormt de special act van de avond. Het program ma begint om 20.00 uur. VRIJDAG 4 APRIL 2014 Met het grootste gemak worden EPS elementen (een soort piepschuim) op zijn plek gebracht bij woningen in Borssele. foto Marcelle Davidse door Claudia Sondervan Btenvujer - ermmeffGm -wöi?waartsömk 0115-481710 0167-563800 Vervaet Steenbergen Vervaet Van Weele 0113-581751 Wolphaartsdijk info@vervaet.nl X12S Edge X-tra maaidek Briggs Stratton V-Twin motor Standaard geïntegreerde bumper Van: £345tftJTJ (incl. BTW) Voor: 2999,00 (incl. BTW)* R47V Variabele rijsnelheid 47 cm maaibreedte Briggs Stratton ready startmotor Van: (incl. BTW) Voor: 949,00 (incl. BTW)* door Wout Bareman Bel of kom langs voor een demonstratie en laat u overtuigen. TERNEUZEN - De directie van de Westerscheldetunnel praat met ver tegenwoordigers van Dow Benelux en de Veiligheidsregio Zeeland over de afwikkeling van het ver keer bij calamiteiten in en om de tunnel. GOES YERSEKE GOES AAGTEKERKE YERSEKE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59