Borsele gaat door met de huidige coalitie Zonnepanelen rond het speelveld Wolfersdiek Motorrijder die fietsers aanreed mag van officier 2 jaar niet rijden Stuyvesmt BOUWEN MET PIEPSCHUIM R&B Wonen laat eerste levensloopwoningen bouwen aan de Wielingenstraat in Borssele. 24 BEVELANDEN en THOLEN Gratis fietsframe graveren in Goes vlak voor diefstalpiek mei en juni Vanaf 42.450," Beoogd wethouders Ad Schenk (CDA), Kees Weststrate (SGP/ChristenUnie) en Conny Miermans (PvdA) leggen donder dag tijdens de raadsvergadering de eed of de belofte af. Het nieu we collegeprogramma is volgende maand klaar. Informateur Ad Schenk maakte het bereikte onderhandelingsre sultaat gisteren bekend. „Dorps vernieuwing wordt een belang rijk speerpunt. En we zorgen er voor dat bij de overheveling van de zorgtaken niemand buiten de boot valt. De PvdA kijkt opnieuw naar invulling van het bedrijven terrein Sloepoort als nut en nood zaak is aangetoond", zei Schenk. CDA en SGP/ChristenUnie onder zochten in eerste instantie of ze samen het nieuwe college konden vormen maar er ligt te veel werk voor twee wethouders. Daarnaast is de meerderheid in de raad (tien van de negentien zetels) te ris kant in gevoelige dossiers zoals nieuwe bezuinigingen. D66 wilde graag meedoen in het nieuwe college maar toch is voor de PvdA als derde partij gekozen. „De PvdA is in het aantal zetels weliswaar gehalveerd maar heeft nog altijd aanzienlijk meer stem men dan D66. Daarnaast is in de afgelopen bestuursperiode goed en constructief samengewerkt", aldus Schenk. In de portefeuilleverdeling veran dert niet veel. Wethouder Mier mans houdt het sociale domein (haar grote wens) maar Schenk neemt de financiële component voor zijn rekening. „Er gaat straks veel geld om in de zorg. Daarom is verstandig dit door twee wet houders te laten doen." De PvdA raakt dorpshuizen (naar CDA) en recreatie en toerisme (naar burgemeester Gelok) kwijt maar krijgt er onderwijs (nu CDA) voor terug. Schenk wordt lid van het dagelijks bestuur van Zeeland Seaports (nu SGP/CU). Weststrate krijgt in grote lijnen de portefeuille van zijn voorgan ger Jan Zandee. De zogeheten 4D boarding heb ben drie zijden die kunnen draaien; twee voor sponsorrecla me en één met zonnepanelen. Tij dens wedstrijden worden de recla mezijdes getoond, daarbuiten wekken de zonnepanelen energie op. De borden worden handmatig omgedraaid. Rond het voetbal veld aan de Sportweg is zestien meter 4D boarding geplaatst. Het systeem heeft een vanafprijs van 600 euro per vierkante meter. De opening begint om 18.30 uur. W Wolfaartsdijk hoopt met de zonnepanelen en andere maatre gelen zoals energiezuige ledver lichting en lichtsensors die het branden van de lampen regelen de jaarlijkse energiekosten ad ze venduizend euro aanzienlijk te verminderen. Het doel is de vere niging per 2020 energieneutraal te laten zijn. Het openingsfeest begint om 19.00 uur in de kantine. BORSSELE - Bij de officiële start handeling gisteren van de bouw van zes nieuwe levensloopwonin gen aan de Wielingenstraat in Borssele werd naar goed gebruik koffie en gebak geserveerd. Op de taartjes stond 'Curavie' (zorg voor leven). Bedacht tijdens een wandeling door Erik Dutour Geerling en Reinier de Jonge van R&B Wonen, de initiatiefnemer van de Curavie-woningen in Bors sele. „Zorg voor leven is een ma nier van flexibel bouwen. Er kan bijvoorbeeld een verdieping op als er behoefte is aan meer woon ruimte. Of de woning kan zelfs worden verplaatst als er in een an der dorp meer vraag is naar le vensloopwoningen", zei directeur Peter Bevers gisteren. „Ze zijn compact, compleet en flexibel." Bevers en Jan Zandee zetten giste ren met het grootste gemak een EPS-element op zijn plaats. Dat gebeurde niet met de gebruikelij ke bouwkraan maar gewoon met de blote handen. EPS (Geëxpendeerd polystyreen) is een soort piepschuim dat vooral wordt gebruikt als isolatiemate riaal in vloeren, gevels en daken. Het Middelburgse bouwbedrijf De Delta bouwt nu huizen met wanden van EPS. Er is al een aantal van dergelijke woningen gebouwd in Wissenker- ke als onderdeel van het duurza me bouwproject 'Natuurlijk Wis- senkerke'. De Delta bouwt ook de zes levensloopwoningen van EPS in Borssele. „Deze bouwmethode past helemaal in onze filosifie van innovatief bouwen", aldus Peter Bevers. „We kunnen ook veel snel ler bouwen met behoud van kwa liteit. De huurders van deze wo ningen krijgen de sleutel al voor de zomervakantie." De woningen in Borssele zijn ook het startsein voor de hele transfo- ratie-operatie .van R&B. De corporatie sloopt in Borsele en Reimerswaal de komende jaren driehonderd woningen en bouwt er onder meer levensloopwonin gen voor terug. GOES - Fietseigenaren kunnen woensdag 9 april van 13.30 tot 16.00 uur hun fietsframe gratis la ten graveren bij de Algemene Fiets Afhandel Centrale aan de Dirk Dronkersweg 18 in Goes. Statistieken tonen aan dat elk jaar in mei en juni de meeste fietsen worden gestolen. In 2013 deden 222 Goesenaren aangifte van het verdwijnen van hun fiets en aan gezien volgens de statistieken maar 17,5 procent aangifte doet, moeten er jaarlijks ruim 1260 fiet sen gestolen worden in Goes, be rekent het Centrum Fietsdiefstal. Een gravering vergroot de kans dat een fiets bij de eigenaar terug komt. De actie hoort bij de cam pagne GoesVeilig. Uiv vakantiechalet in Zeeland! Als een gek reed de Miles M. in de nacht van het Bevrijdingsfestival door Vlissingen op zijn motor, zo citeerde rechtbankvoorzitter K. de Jager een getuige. Meerdere ge tuigen gaven aan dat M. zeker 100 kilometer per uur reed en dat hij aan het stunten was door op z'n achterwiel door de binnenstad te rajdeta* In de Scheldestraat ging het mis. Daar zaten Remco Bonte en Sa- mantha Morrison op één fiets en haalden een andere fietser in. Tij dens die manoeuvre werden ze aangereden door M. Alle drie kwa men ze ten val. Een van de fiet sers, de toen 21-jarige Morrison, liep daarbij een verbrijzelde enkel op. De verdachte reed na het onge luk meteen naar huis. Daar zou hij eerst nog twee biertjes hebben gedronken 'van de schrik' om ver volgens per taxi naar het politie bureau te gaan om zich aan te ge ven. M. moest zich gisteren voor de rechtbank verantwoorden. Hij stelde met nadruk dat hij niet aan het stunten was, dat hij even wat was wezen drinken en dat hij in de Scheldestraat 60 tot 70 kilome ter per uur reed. „Inderdaad wat te hard." De Jager hield hem voor dat uit een analyse van camera beelden door het Nederlands Fo rensisch Instituut blijkt dat hij daar zo'n 120 kilometer per uur reed terwijl daar een snelheidsli miet van 30 kilometer geldt. De man vond ook dat hij niet al leen schuldig was aan het onge val. Vooral omdat de fietsers van hun lijn afweken, hij daar niet op had gerekend en hij niet meer kon uitwijken. Officier van justitie G. van der Hofstede stelde dat in die straat niet voor niets een snelheidsli miet van 30 kilometer per uur geldt, omdat daar allerlei verkeer rijdt waarmee rekening moet wor den gehouden. Advocaat J. Grootjans bracht naar voren dat niet officieel is vastge steld dat zijn cliënt heel veel te hard heeft gereden. Uitspraak op 17 april. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele gaat de komende vier jaar door met de huidige coalitie van CDA, SGP/ChristenUnie en PvdA. Flexibel wonen in Curaviehuis WOLPHAARTSDIJK - Voetbalvereni ging Wolfaartsdijk wordt zoveel mogelijk energieneutraal. Een eer ste stap is de plaatsing van zonne panelen rond het speelveld. Oud-profvoetballer John de Wolf, wethouder Jo-Annes de Bat en jeugdleden van Wolfaartsdijk ope nen vandaag het energieproject. door Frank van Cooten I Aly en Leo Wisse vlak nadat ze twee jaar geleden hun 'piepschuimen' wo ning in Colijnsplaat hadden betrokken, foto Izaak Verkeste door Emile Calon '1 www.hofstuyvesant.nl info@hofstuyvesant.nl mm 0113-639900 PBÉf IEDERE ZATERDAG EN ZONDAG KIJKDAG VAN 11.00 TOT 15.00 UUR MIDDELBURG - Twee jaar moet de 29-jarige Vlissinger Miles M. het zonder zijn rijbewijs doen, als het aan officier van justitie G. van der Hofstede ligt. Hij eiste ook een werkstraf van 240 uur en een voor waardelijke celstraf van twee maan den tegen de Vlissinger. Die stond gisteren terecht voor het aanrijden van twee personen op een fiets in de nacht van 5 op 6 mei 2012.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58