I Schouwse truitjes voor Afrikaanse kinderen Strafzaak coffeeshop weer naar rechter Uitvaartondernemer klaagt over verlies decorum zonder voorloper 66 Omdat het altijd warm is, vinden de mensen in Burkina Faso het al snel koud SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Ik é:- weekenddiensten De handwerkclub in Vronenburg is een initiatief van het Rode j Kruis. Eens per maand komen de vrouwen bij elkaar. „Om te hand werken, maar ook gewoon voor de sociale contacten", vertelt vrij willigster Andrea de Waal. Het ro de Kruis zorgt voor de bolletjes wol en het haak- en borduurga ren. „En de spullen die de vrou wen maken worden verkocht op markten. Daarmee verdienen we dan weer wat om wol te kopen. De bijeenkomsten bedruipen zichzelf op deze manier." Maar niet alle truitjes en hempjes wor den verkocht en daarom past het initiatief van Sala de Clercq zo goed bij het handwerkclubje. „We hebben dit ook al eens gedaan met de handwerkclub in Duin oord in Burgh-Haamstede", ver telt de Waal. „Het is een goed doel en dat past bij het Rode Kruis." Maar zijn de truitjes niet te warm voor dit land, vragen de druk doorbreiende vrouwen zich af. „Nee, in december en januari is een koude periode", legt De Cler cq uit. „Dan daalt de temperatuur tot een graad of twaalf en soms nog kouder. En omdat het daar al tijd warm is, vinden mensen het al snel koud." Dus zijn de (meest al katoenen) hempjes, mutsen en truitjes zeer welkom. Sala laat fo- to's zien van een pasgeboren drie ling met handgebreide mutsjes op. Ze heeft veel meer foto's bij zich waarop te zien is hoe de kin deren in een weeshuis truien krij gen. De Clercq is afkomstig uit Burkina Faso. Ze leerde daar haar Nederlandse man kennen en woont al weer jaren in Neder land. Ze wilde wat doen voor haar thuisland, waar nog veel ar moede is. Ze koos voor hulp aan het dorp van haar achteropa. Daar was geen waterpomp, de vrouwen moesten zeven kilome ter lopen. In 2011 zamelde ze hier voor geld in en de pomp is ge bouwd. Binnenkort vertrekt ze weer en dan hoopt ze in ieder ge val een koffer vol kleren mee te kunnen nemen. Het merendeel gebreid door de vrouwen van de handwerkclub. Als het aan de advocaten in de strafzaak ligt, worden dan ook de burgemeesters van Goes en Vlis- singen, de betrokken leidingge venden van de politie en de ver antwoordelijke officier van justi tie als getuigen gehoord. De rechtbank in Middelburg oor deelde in juni 2012 dat het Open baar Ministerie (OM) de eigenaar van de coffeeshop en drie mede verdachten niet had mogen ver volgen na de vondst in 2009 van zo'n 95 kilo soft drugs en bijna 22.000 voorgedraaide joints. De hasj en de wiet lagen in een ruimte aan de Gouden Muilstraat waarvandaan de coffeeshops van Gerard Aarden in Goes en Vlissin- gen werden bevoorraad. Steeds werd 500 gram van daaruit naar de coffeeshops gebracht. De recht bank vond dat Aarden zijn bevoor rading mocht regelen omdat ge doogbeleid niet ophoudt bij de achterdeur. Door coffeeshops te gedogen neemt de overheid de bevoorra ding ervan op de koop toe. Het hoger beroep tegen de uit spraak van de Middelburgse recht bank diende dinsdag. De aankla ger van het Openbaar Ministerie vroeg het hof de kwestie op nieuw aan de rechtbank voor te leggen. De advocaat-generaal ver wacht niet dat het oordeel van de rechtbank stand kan houden, nu de Hoge Raad vorig jaar conclu deerde dat het OM coffeeshop Checkpoint in Terneuzen toch had mogen vervolgen. Advocaten André Beckers en Mar- tijn van der Want, die Gerard Aar den en zijn medeverdachten bij staan, menen dat er door het Checkpoint-arrest alleen een bete re onderbouwing moet komen van het oordeel van de rechtbank. Het hof beslist op 16 april of de zaak wordt terugverwezen naar de rechtbank. Zo wordt een stoet sinds 1 april niet langer opgewacht bij de in gang van de begraafplaats door een 'voorloper', die de stoet naar het graf begeleidt. Hoekman: „Nu moeten we pijlen volgen die 's ochtends zijn uitgezet. Een soort spoorzoeken." Voorheen bleef de voorloper bij de grafcere monie tot na het vertrek van de stoet het graf werd dichtgemaakt. „Nu verlaat je een open graf waar niemand bij blijft. Dat voelt heel naar voor de families", merkte Hoekman afgelopen week. „We moeten met onze gsm bellen naar de grafdelver. Dat wil je niet doen in het bijzijn van de nabestaan den. De beheerder van een be graafplaats hoort vertegenwoor digd te zijn." Het afschaffen van de voorloper is een van de vereenvoudigingen van het begrafenisbeleid die de Goese gemeenteraad vorig jaar heeft aangenomen, legt wethou der Jo-Annes de Bat uit. „Met vijf begraafplaatsen is het beheer een complexe organisatie. Er zijn al tijd mensen in de buurt aan het werk op de begraafplaatsen. We hebben met de uitvaartonderne mers afgesproken dat we tussen 1 april en 1 september kijken hoe het gaat en hoe we daarna verder gaan. Het is gevoelige materie, dat vereist zeer zorgvuldige behande ling. Er zijn veel gemeenten die niet meer met een voorloper wer ken." In Kapelle kunnen mensen een voorloper tegen meerkosten huren: 136 euro op werkdagen, 99 euro meer op zaterdag. VRIJDAG 4 APRIL 2014 - '•- S* -> - SSte**». t.. U De handwerkdub in Vronenberg haakt en breidt kleding die Sala de Clercq meeneemt naar Burkina Faso. foto Ronald den Dekker door Melita Lanting RENESSE - Een voor een druppelen de vrouwen de recreatieruimte van Vroneburg in Renesse binnen. Vrij wel allemaal hebben ze een tasje bij zich met daarin een brei- of haakwerkje. De vrouwen breien truitjes, hempjes en sokjes voor het goede doel. „Ik neem ze mee naar een dorp in Burkina Faso", ver telt Sala de Clercq uit Nieuw-Haam- stede. „Daar worden de spulletjes uitgedeeld aan de dorpsbewoners en aan de vier weeshuizen." Giste ren kwam ze haar actie presente ren bij de handwerkclub. Sala de Clercq door Pieter van Klinken DEN BOSCH - Het ziet ernaar uit dat de rechtbank zich voor een tweede keer gaat buigen over een oude strafzaak rond coffeeshop Aarden in Goes. Dat bleek dinsdag bij het gerechtshof in Den Bosch. Zaterdag 5 en zondag 6 april 2014 Huisartsen HAP Zierikzee, Borrendamme, (Schelde- straat 2) Zierikzee, tel: 0900- 1585. Be reikbaar op werkdagen van 18.00-8.00 uur. Tijdens weekend en feestdagen 24 uur bereikbaar. Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. door Claudia Sondervan GOES - De vereenvoudiging van het begrafenisbeleid door de gemeen te Goes leidt tot verlies aan deco rum bij uitvaarten. Dat zegt uit vaartondernemer Johan Hoekman van uitvaartdienstverlening De Be- velanden. Hij zegt te spreken na mens meerdere collega's. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111-412906, za. 9.00-17.00 uur. Apotheek Borrendamme Zierikzee, Bor rendamme 11, 0111-870037, dagelijks 8.00-23.00 uur. Van 23.00-8.00 uur via dienstdoende apotheker. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-2225.5315. Dierenartsen Gezelschapsdieren: weekenddienstartsen Schouwen-Duiveland. Voor spoedgeval len 0111-412180. Spreekuur uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingen- straat 17 te Zierikzee. Dierenartsencombinatie Overschelde, voor landbouwhuisdieren en paarden (24 uur bereikbaar) 0111-412180. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53