Raad blij met meer flexibiliteit bij plannen In piepschuimen woning is het altijd behaaglijk SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Vier bands en een sin ger-songwriter doen mor gen in poppodium Brogum in Zierikzee mee aan de voorlaatste ronde van de ta lentenjacht Regioruis. De al gevorderde Zeeuwse band The Venues vormt de spe cial act van de avond. Het programma begint om 20.00 uur en eindigt om 24.00 uur. Geen uitvoering Nut en Uitspanning De jaaruitvoering die harmo nievereniging Nut en Uit spanning zaterdag om 19.30 uur in het dorpshuis in Zon- nemaire zou houden, gaat door omstandigheden niet meer door. Kunst- en Cultuurroute Verschillende deelnemers aan de Kunst- en Cultuur route in Zierikzee zetten zondag de deuren open voor bezoekers. Schildersclub Tussen de Havens de Odd Fellows, Kunst en Vintage, Het Paddehuys, Rijnhard Schregardus en het Camera museum doen tussen 13.00 en 17.00 uur mee. Overvaller is blanke man van rond de 25 De man die gisteren een be jaarde man in het bijzijn van zijn vrouw in Yerseke be roofde is een blanke man van ongeveer 25 jaar met kort, donker haar en een scherpe neus. Hij is rond de 1,80 meter lang en droeg een wit jack. Mensen die het signalement herkennen kunnen bellen met 0900-8844. Seizoen stoomtrein begint weer Er moet een meer 'organische ma nier' van plannen maken komen. Tot nu toe wordt gewerkt met vrij gedetailleerde masterplan- nen, en dat legt te veel beperkin gen op. Raadslid Wout van den Berg vergeleek het met een hoe pel die te nauw is. „Dan kan er niemand meer doorheen", zei van den Berg gisteravond tijdens de behandeling in de commissiever gadering. „Wij zijn in onze nop jes." Dit standpunt werd gedeeld door onder andere LSD en D66. Tineke Kalwij (Alert!) was kri tisch. Ze had twijfels over de vraagstelling van de Rekenkamer commissie. Die was in haar ogen onduidelijk. Na wat doorvragen wat ze nu bedoelde door andere fracties verklaarde Kalwij dat Alert! voorstander is van een onaf hankelijke rekenkamercommissie. „We willen niet dat de slager zijn eigen vlees keurt." Voorzitter Jacqueline van Burg van de Rekenkamercommissie verklaarde dat dit niet het geval is. „Het onderzoek wordt gedaan door een onafhankelijke commis sie." De vraag of de gemeenteraad door wil gaan met een rekenka mercommissie uit eigen gelede ren zal de komende raadsperiode zeer waarschijnlijk op de agenda komen. D66 kondigde aan met een motie of voorstel te komen. De stoomtrein van Goes naar Borsele gaat weer rij den. Zondag is de eerste offi ciële rijdag en op die dag zal de stoomtrein om 11.00 en 14.00 vertrekken vanuit Goes. Tot en met juni zal de trein voornamelijk op zon en feestdagen rijden. Kijk voor de volledige dienstrege ling op www.destoomt- rein.nl Expositie van Joke Broekhuis In galerie ZeeUwArt aan de Hogezoom 99 in Renesse wordt zondag om 15.00 uur een expositie met schilde rijen van Joke Broekhuis geo pend. Centraal in haar werk staan stad, water en zee cen traal. Verder is er in deze ga lerie werk te zien van de vas te kunstenaars met onder meer glazen objecten, siera den en bronzen sculpturen. Te zien tot en met 4 mei. Voorlaatste ronde van RegioRuis COLIJNSPLAAT - Leo en Aly Wisse wonen nu 2,5 jaar in hun 'piep schuimen' huis van EPS, een vrij staande villa van twee verdiepin gen in de polder achter de Emelis- sedijk bij Colijnsplaat. Het eerste huis dat in meerdere bouwlagen werd neergezet in deze bouwtech niek. Wat hen het meest opvalt aan wonen tussen 40 centimeter dikke EPS-blokken? „Niets", vindt Aly Wisse. „Het is als elk an der huis. Maar het is hier wel al tijd behaaglijk. Ook waar geen vloerverwarming is, worden de te gels nooit te koud om met blote voeten op te lopen. En dat doe ik vaak. Boven hebben we geen ver warming, behalve in de badka mer. Maar ook toen het buiten min 10 was, was het op de slaapka mer nog 14 graden Celsius." De warmtepomp van 6kW bleek aan vankelijk te zwak voor het grote huis, en dat bleek uit de energiere kening. Maar met de nieuwe, krachtiger pomp daalde die reke ning rap, zegt Aly. „Ik verbruik 10 tot 15 kiloWatt. Dat is niets voor een groot huis als dit." VRIJDAG 4 APRIL 2014 ZONNEMAIRE ZIERIKZEE YERSERKE GOES door Melita Lanting ZIERIKZEE - De overgrote meerder heid van de gemeenteraad wil meer flexibiliteit bij het ontwikke len van ruimtelijke plannen. Daar mee onderschrijven de fracties de conclusies van de rekenkamercom missie. RENESSE ZIERIKZEE m Met het grootste gemak worden EPS elementen (een soort piepschuim) op zijn plek gebracht bij woningen in Borssele. foto Marcelle Davidse door Claudia Sondervan Bel of kom langs voor een demonstratie en laat u overtuigen. Vervaet Biervliet Vervaet Steenbergen Vervaet Van Weele Wolphaartsdijk info@vervaet.nl 0115-481710 0167-563800 0113-581751 X125 Edge X-tra maaidek Briggs Stratton V-Twin motor Standaard geïntegreerde bumper Van: £345ö7ÜÜ (ind. BTW) Voor: 2999,00 (incl. BTW)* R47V Van: £422^00 (incl. BTW) Voor: 949,00 (incl. BTW)* Variabele rijsnelheid 47 cm maaibreedte Briggs Stratton ready startmotor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51