Aantal vakanties via Woningmarkt begint huizenruil neemt toe goed in 2014 WONEN 3 Marktstraat 14, Vlissingen „Een aantal jaren geleden werd huizenruil nog als zeer bijzonder ervaren, maar tegenwoordig kent bijna iedereen wel iemand die va kantie viert via huizenruil. Het concept is mainstream gewor den." Dat zegt Ed Kushins, de op richter van de grootste huizenruil- website ter wereld: HomeExchan- ge.com (in Nederland: Huizen- Ruil.com). „Voor 2014 verwachten we wereldwijd een groei van het aantal ruilen naar 130.000, dat is 17 procent meer dan in 2013." Ho- meExchange.com is in de jaren ne gentig ontstaan in Californië en is met 50.000 leden uitgegroeid tot een van de iconen van de sharing economy: het delen van eikaars goederen en voorzieningen. Bij een huizenruil wordt gemiddeld 50 tot 70 procent bespaard op va kantiekosten. Op HomeExchan- ge.com kunnen potentiële huizen- ruilpartners elkaar vinden op ba sis van gemeenschappelijke inte resses, zoals koken, golf, surfen en tuinieren. Gezinnen met kleine kinderen zullen eerder met elkaar contact zoeken. Al was het maar omdat beiden beschikken over bij voorbeeld speelgoed. Na de goede maand januari, laat de woningmarkt in februari eveneens prima cijfers zien wat betreft de koopsom en het aan tal transacties. De gemiddelde koopsom van alle door het Ka daster geregistreerde woningen kwam uit op 213.800 euro, het aantal transacties op 10.030. Het koopsomgemiddelde van de eer ste twee maanden komt hier door uit op 216.500 euro. Dat is een stijging van 3,7 procent in vergelijking met de eerste twee maanden van 2013 en 1,5 procent in vergelijking met het gehele jaar 2013. In deze twee maanden werden 18.935 woningtransacties geregistreerd, een stijging van 33,7 procent in vergelijking met deze maanden in 2013. De grote stijging is te verklaren door de sterke decembermaand in 2012 en de daaropvolgende zwakkere maanden begin 2013. Niettemin is dit het hoogste transactieni veau van de afgelopen zes jaar. In Zeeland is de grootste stijging te zien. Het aantal transacties in de provincie steeg met 56 pro cent naar 499 vergeleken met de eerste twee maanden van 2013. Voordelen: d VRIJDAG 4 APRIL 2014 Het appartement is gelegen op de eerste verdieping, boven winkels. Zowel het linkerdeel (met drie ramen) als het rechterdeel hoort bij Marktstraat 14. foto's Ruben Oreel Soort object: appartement Vraagprijs: 299.000 euro Bouwjaar: 2001 Woonoppervlakte: 120 m2 Inhoud: 350 m3 Kamers: 3 (waarvan 2 slaapkamers) Makelaar: Aerssens Partners Makelaars -Midden in het centrum van Vlissingen, met het Bellamypark en de bou levard vlakbij. „Dat is een gróót voordeel", aldus Zwaantje Meerwaldt. -Aan 'uniek pleintje' (de Oude Markt), vlakbij de Sint Jacobskerk. -Twee parkeerplaatsen bij te kopen in de naastgelegen Fonteyne. -Extra hoog appartement (3,20 meter) en daardoor veel licht. Nadelen: -Alleen 's morgens zon. -Door de hoogte kun je niet met een gewoon keukentrapje bij de boven ste ramen. Het zitgedeelte van de woonkamer, grenzend aan de keuken. In de ruime hal is een lange kastenwand. Ook in de rest van het apparte ment is veel bergruimte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43