COLFTERMEN SPORT 33 Hole Met de term hole wordt het gedeelte van de afslagplaats tot het putje bedoeld. Een golfbaan bestaat doorgaans uit negen of achttien holes. Hole is ook de naam voor het putje waar de bal in moet komen. VRIJDAG 4 APRIL 2014 Rilland-Bath Reymerswael Golfvereniging Aantal holes: 18 Contributie: Vanaf 27 jaar 1080 euro per jaar. Daarnaast eenmalig entreegeld 1150 euro. Jeugdlidmaatschap vanaf 200 euro. Bijzonderheden: Golfcentrum Reymerswael ligt langs de Wester- schelde op een punt waar Noord- Brabant, Zeeland en Vlaanderen samenkomen. Op de baan is het genieten van de weidse uitzichten over het Schelde-Rijnkanaal, de Wester- schelde en de Brabantse Wal. Wind is er een uitdagende partner, meldt de club. Reymerswael werd in 1986 opgericht. Website: www.reymerswael.nl Goes Goese GolfClub Aantal holes: 18 Contributie: Een allesomvattend abonnement kost 1400 euro per jaar. Er zijn daarnaast verschillende abonne menten in diverse prijsklassen. Bijzonderheden: Golfcomplex De Goese Golf is in 1995 aangelegd en beslaat ruim 75 hectare. De baan is omgeven door veel zwem- en vaarwa ter. Naast de 18 holes par 72 A-status championship course is er ook een 9 holes par-3 baan, een driving range en oefenbunkers. Website: www.goesegolf.nl Bruinisse Grevelingenhout Golfclub Aantal holes: 18 Contributie: Senior leden betalen 985 euro per jaar. Jeugdlidmaatschap vanaf 147 euro. Bijzonderheden: Naast een 18 holes wedstrijdbaan heeft Grevelingenhout ook de beschikking over een 9 holes par-3 baan, een grotendeels overdekte driving range, een oefenbunker en een grote puttingreen. Op 1 juli 1988 werd begonnen met de aanleg van de baan, die langs het Grevelingenmeer ligt. De rust van het landschap, van bos en water, maakt Grevelingenhout tot een eerlijke maar uitdagende baan voor iedere speler", meldt de club op haar website. Website: www.grevelingenhout.nl Axel De Woeste Kop Golfvereniging Aantal holes: 18 Contributie: Vanaf 30 jaar: 924 euro. Eenmalige kosten 400 euro. Jeugdleden vanaf 116 euro Bijzonderheden: Golfvereniging 'De Woeste Kop' is in 1983 opgericht. De baan is gesitueerd in het natuurgebied Smitsschorre aan de rand van Axel en ligt te midden van bossen en kreken. De waterpartijen zorgen voor een extra moeilijkheidsgraad. Er kan het hele jaar door op de zomergreens worden gespeeld. Website: www.dewoestekop.nl Burgh-Haamstede Golfclub Molenberg Aantal holes: 18 Contributie: 325 euro Bijzonderheden: Golfclub Molenberg beschikt over een par-3 golfbaan met 18 holes. De afwisselende ambiance met waterpartijen, lastige bunkers, bosschages en glooiend landschap, vormen een echte uitdaging, meldt de club. Een golfvaardigheidsbewijs is niet noodzakelijk. De golfclub bestaat negentien jaar. Website: www.golfclubmolenberg.nl Oostburg Brugse Vaart Golfvereniging Aantal holes: 18 Contributie: 1645 euro, duo-abonnement 1 x 1645 euro, 1 x 1209 euro. Bijzonderheden: Golfclub De Brugse Vaart werd in 1986 opgericht. Het complex ligt in West-Zeeuws- Vlaanderen nabij de Belgische grens. Het ledenbestand heeft een internatio naal karakter, maar het merendeel komt uit Belgie. Ondanks de grote uitstraling van haar accommodaties, wil Golfclub Oostburg naar eigen zeggen niet elitair maar veeleer 'etiquettair' zijn. Volgens kenners beschikt De Brugse Vaart over een van de mooiste clubhuizen van Europa. Website: www.golfoostburg.com Tee, of tee-box, is de afslagplaats van een hole. Green De green is de plek waar je de bal naartoe moet slaan, waar het vlaggetje staat. Fairway De fairway is het gedeelte tussen de tee en de green. Strokeplay Er zijn twee varianten van golf: strokeplay en matchplay. Bij strokeplay gaat het erom wie de minste slagen nodig heeft voor de hele baan. Matchplay Bij matchplay is er een aparte strijd per hole. Als je voor een hole minder slagen nodig hebt dan je tegenstander, dan win je die hole. Wie de meeste holes wint is de winnaar. Het gemiddeld aantal slagen dat een professio nele golfer nodig heeft om de bal in de hole te krijgen. Een baan van achttien holes heeft doorgaan een par van ongeveer 70 tot 72 slagen. Indien dat er zeventig zijn, noemen we het een par70-baan. Een is als je de bal in een slag in het putje krijgt. Verder zijn er nog een aantal termen voor het slaan boven of onder par per hole: Condor: Vier slagen onder par Albatros: Drie slagen onder par Eagle: Twee slagen onder par Birdie: Eén slag onder par Par: Slagen zijn gelijk aan par Bogey: Een slag meer dan par Double Bogey: Twee slagen boven par Tripple Bogey: Drie slagen boven par Een handicap is het totaal aantal slagen dat je meer nodig hebt dan het gemiddelde aantal slagen waarin een baan wordt afgewerkt (par). Als je een handicap van achttien hebt op een par72-baan doe je dus gemiddeld negentig slagen over een baan. Werk je de baan af in 85 slagen dan heb je vijf slagen onder je handicap gespeeld. Uiteindelijk trek je het aantal slagen onder je handicap, in dit geval vijf, af van het aantal par, 72. Zo kom je uit op een score van 67. Op deze manier kan een speler met een hogere handicap toch winnen van een tegenstander met een lagere handicap. Een golfclub is de stick die gebruikt wordt om de bal te slaan. Afhankelijk van de slag die gemaakt moet worden, wordt bepaald welke golfstick het best gebruikt kan worden. Een speler mag maximaal veertien golfclubs meenemen. Burgh-Haamstede Bruinisse Domburg Middelburg Zoutelande Oostburg Rilland-Bath Voor de exacte kosten voor de contributie kunt u het beste op de website van de golfclubs kijken. Er zijn heel veel verschillende soorten abonnementen. Bij veel verenigingen is het ook mogelijk om een dagkaart aan te schaffen. Zoutelande Kustlicht Golf j0/r Aantal holes: 9 Contributie: seizoenskaart: 175,00 euro. Lidmaatschap is niet verplicht. Bijzonderheden: De golfbaan in Zoutelande is de nieuwste van Zeeland en ligt vlakbij vakantiepark Het Kustlicht. De 9-holes baan is ontworpen door de Belg Bruno Steensels en ook geschikt voor beginners. Website: www.kustlicht-golf.nl Middelburg BurgGolf Middelburg Aantal holes: 9 Contributie: Vanaf 615 eurb. Bij BurgGolf is ook een landelijk lidmaat schap mogelijk. Daarmee kan men onbeperkt spelen op de acht golfbanen van BurgGolf door heel Nederland. Het jeugdlidmaatschap is vanaf 170 euro. Bijzonderheden: De golfbaan ligt langs de A58 en werd in 2008 geopend. Er ligt een 9 holes baan en een par-3 baan, beide ontworpen door golfarchitect Bruno Steensels. De par-3 baan is ook te bespelen voor golfers zonder golfvaar digheidsbewijs. De baan kenmerkt zich door de grote hoeveelheid water, waardoor hij ook voor de ervaren golfer een uitdaging is. BurgGolf Middelburg beschikt over een gedeeltelijk overdekte driving range. De ballen die daar geslagen worden belanden in een grote waterplas, waar ze blijven drijven. Website: www.gotfbaan-middelburg.nl Domburg Domburgsche GolfClub Aantal holes: 18 Contributie: Gewone leden ouder dan 25 jaar betalen 830 euro. Zij betalen ook eenmalig entreegeld van 1255 euro. Jeugdlidmaatschap vanaf 175 euro. Bijzonderheden: De Domburgsche Golfbaan is een van de oudste banen van Nederland. In 1914 werd ervoor het eerst op gespeeld. In 1944 vielen er bommen op de baan. De kraters zijn nog steeds te zien vanuit de lucht. Deze zijn in het ontwerp van de baan geïntegreerd en worden veelal gebruikt als grasbunkers. De baan ligt midden in de duinen van Domburg. Wind is vaak een extra tegenstander. Website: www.domburgschegolfclub.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33