66 Ik weet waarom Jan weg is gegaan bij Rabo. Maar ais ik dat vertel gaat de deur dicht 66 Hij kwam naast me rijden, hij keek me aan en ik dacht: ik kan hier maar beter winnen SPORT 31 lermensen te hunkeren naar de te rugkeer van Raas. Omdat nie mand een ploeg en renner zo op scherp kan zetten als de oud-we reldkampioen zelf. Hilaire Van der Schueren is een van de weinige mensen binnen het wielrennen met wie Raas nog regelmatig contact heeft. „Ik weet niet of hij ooit terugkeert", zegt de Belg. „Het zou kunnen." De oud-ploegleider van Vacansoleil koestert de vriendschap met zijn voormalige baas. Op Raas' advies lijfde hij dit seizoen ook Marco Minnaard uit Wemeldinge in in zijn nieuwe Wanty-ploeg. Van der Schueren speelt het spel mee. „Ik weet waarom Jan weg is ge gaan bij Rabo. Maar als ik dat ver tel gaat bij hem de deur dicht. Ik zou het ook niet willen." Raas wekt zo nu en dan de in druk dat zijn stilzwijgen contrac tueel is overeengekomen met Ra bobank als een deel van de afkoop- voorwaarden. „In het begin speel de dat zeker een rol", zegt Van der Schueren. „Maar nu is het meer het feit dat Jan geen man is van achterom kijken. Ook vroeger al sprak hij nooit over de koersen die hij had gewonnen. Jan keek al leen maar vooruit. Dat doet hij volgens mij nog." Tien jaar in de luwte leven bete- kent niet dat Raas een verbitterde kluizenaar is geworden. „Het gaat goed met me", verzekert hij nadat hij een volgend verzoek om te pra ten over zijn huidige leven vrien delijk heeft afgewimpeld. „Wie weet vertel ik mijn verhaal over een tijdje. Maar nu niet." Zondag trekt De Ronde weer door het wielergekke Vlaanderen. „Jan komt kijken en ik weet ook waar", zegt Van Der Schueren met een van Raas geleend grijns lachje. Raas houdt van de grote Vlaamse koers en de kleine Vlaamse cafeetjes. Keuze genoeg. Jarenlang was De Moriaan aan de Paddestraat bij Zottegem zijn fa voriet stek. „Daar zal hij zeker niet zijn", zegt Van der Schueren geamuseerd. „Zo gemakkelijk vind je hem nu ook weer niet." Hoogerland stapt uit voorzorg af Wielrenner Johnny Hooger land stapt niet meer op voor de slotdag van de Driedaag se van De Panne. „Ik ben uit voorzorg afgestapt. Ik heb een beetje last van m'n knie, maar de Ronde van Vlaande ren komt niet in gevaar", al dus de Zeeuwse rijder van het Italiaanse Androni-Gio- catolli. De driedaagse werd verrassend gewonnen door de Belg Guillaume van Keirs- bulck. Weer hoofdprijs Erik Bastiaansen Ook op de derde dag van het NK freestyle heeft snow- boarder Erik Bastiaansen een medaille gehaald. Dit keer was de Terneuzenaar de beste op het onderdeel slopestyle. Het was zijn tweede nationale titel bij de rookies, nadat hij dinsdag al de big air won. Woensdag haalde hij zilver op de half- pipe. Jochem Bekker van het Terneuzense boardteam werd tweede bij de youth. Zlatan ongeveer maand uit roulatie Paris Saint-Germain moet het ongeveer een maand doen zonder de doelpunten en de soms geniale bevlie gingen van Zlatan Ibrahimo- vic. De Zweedse aanvaller raak te woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Chel sea (3-1) in de kwartfinales van de Champions League geblesseerd aan zijn dijbeen. Nader onderzoek wees giste ren uit dat het om een flinke hamstringkwetsuur gaat. Matthew Lentink op stage bij NAC Breda Doelman Matthew Lentink is momenteel de hoofdrol speler in de goednieuws- show. Vorige week maakte hij al zijn debuut voor het nationale elftal van Aruba, volgende week mag hij sta gelopen bij NAC Breda. Lentink zet vanwege deze kans de gesprekken over zijn toekomst met Goes en Kloetinge, waar hij inmid dels twee gesprekken heeft gehad, even stop. Quist keert terug naar Zierikzee Ingmar Quist speelt volgend voetbalseizoen bij MZC'n uit zijn woonplaats Zierik zee. De aanvaller speelde de afgelopen vier seizoenen bij Kloetinge. De laatste twee jaar komt hij door een lang slepende rugblessure en het herstel daarvan nauwelijks aan spelen toe bij. Volgend seizoen maakt hij een hers tart bij MZC'11. Quist speelde eerder al bij Zierikzee, dat in 2011 fuseer de met Mevo tot MZC'u. VRIJDAG 4 APRIL 2014 i maar nog altijd de baas Jan Raas fietst in april 2001 eenzaam over de dijken bij 's-Heerenhoek. foto Bastiaan Heus/VI Images Hilaire Van der Schueren Maarten den Bakker DE PANNE LEEUWARDEN PARIJS GOES ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31