Uitblijven van excuses wekt verontwaardiging In piepschuimen woning is het altijd behaaglijk WALCHEREN 25 u Pelgrimstochten over Walcheren De in 2013 gestarte ie serie van zeven pelgrimstochten over Walcheren wordt zon dag vervolgd. Om 14.00 uur start de tocht bij de dorps kerk van Aagtekerke. De tocht gaat via de Odulphus- kerk in Meliskerke en ein digt in de dorpskerk in Big- gekerke. Aanmelden via pelgrimstocht@zeelandnet.nl Lezingenreeks in Kloverniersdoelen Een lezingenreeks start van af zaterdag 10.00 uur in de Kloveniersdoelen in Middel burg. De hele dag door zijn er lezingen te beluisteren over uiteenlopende onder werpen, zoals astrologie en chakrakleurdiagnostiek. Kos ten per lezing bedragen 7,50 euro. Een dagkaart kost twintig euro. Rommelmarkt voor Roparun Het Zeeuws team Cegelec- runners houdt zaterdag een Roparunrommelmarkt in de hal gelegen aan de Noord- monsterweg in Middelburg. De markt vindt plaats van 10.00 tot 13.00 uur en de op brengst is voor het goede doel. Er rijdt een gratis bus vanaf het NS-station. Toe gang is gratis. Gymnasten Hygiëa geven uitvoering Gymnastiekvereniging Hygiëa houdt morgen haar jaarlijkse uitvoering in West- kapelle. Dit jaar viert ze ook haar 60-jarig jubileum. Het thema van de show is '1954'. De middagvoorstelling be gint om 13.45 uur en de avondvoorstelling om 19.15 uur. De show is te zien in de sportzaal van de Bellink. Eendracht maakt Macht geeft concert De fanfare van Eendracht maakt Macht (EMM) uit Serooskerke geeft zondag middag een concert. Dat zal plaatsvinden in het atrium van het Woonzorgcomplex Ter Reede in Vlissingen, Vre dehoflaan 370. Het concert begint om 14.30 uur en is voor iedereen gratis toegan kelijk. Lezing over Duitse codeermachine Dan de Bruijn van de Veron Radioclub geeft vanavond om 20.00 uur een lezing over de Enigmamachine, die de Duitsers tijdens de oor log gebruikten om hun be richten te coderen en door te sturen. De lezing is op de sterrenwacht aan de Heren gracht 52 in Middelburg. En tree: 2,50 euro. a- MIDDELBURG - Remco Bonte en Sa- kele poging had gedaan om excu- o- mantha Morrison verlieten giste- ses aan te bieden. En omdat hij tij lij ren verontwaardigd de Middel- dens de rechtszaak ook nog eens ur burgse rechtszaal. Zij werden probeerde een deel van de schuld li- bijna twee jaar geleden op hun op hen te schuiven. Want hun fiets aangereden door een dron- achterlicht deed het die bewuste il- ken motorrijder die 's nachts met nacht niet terwijl hun fiets wel ;e- een snelheid van zo'n 120 km/u was voorzien van een reflector, an over de Scheldestraat reed terwijl Ook de strafeis vonden ze wel op daar 30 km/u de limiet is. Zij heel erg aan de lage kant. Ze ho- :er hield aan de aanrijding een ver- pen in ieder geval dat de recht- brijzelde enkel over. Hij wat lich- bank de eis van twee jaar rijont- ler tere verwondingen. Zij: „Ik lag zegging overneemt, want dat is tat j nog in het ziekenhuis toen hij al volgens hen wel het minste wat li- weer vrij rondliep." Zij kon lange hun stadsgenoot moet krijgen. >ur tijd niet werken en liep nog acht Wat ze ook erg vinden is dat er in :er maanden met krukken. Ook de strafmaat geen enkele reke- ar- vreest ze dat er een moment ning is gehouden met het feit dat komt dat ze door die verbrijzelde hij zich na de aanrijding helemaal lar enkele heel veel last zal krijgen niet om hen heeft bekommerd. ;e- als ze loopt. Hij: „Hij heeft zich binnen zes te Ze waren vooral verontwaardigd uur bij de politie gemeld. Dan omdat de motorrijder tot het mo- wordt dat niet gezien als doorrij - ment van de rechtszaak geen en- den na een ongeval." ICOLIJNSPLAAT - Deo en Aly Wisse wonen nu 2,5 jaar in hun 'piep schuimen' huis van EPS, een vrij staande villa van twee verdiepin gen in de polder achter de Emelis- sedijk bij Colijnsplaat. Het eerste huis dat in meerdere bouwlagen werd neergezet in deze bouwtech niek. Wat hen het meest opvalt aan wonen tussen 40 centimeter dikke EPS-blokken? „Niets", vindt Aly Wisse. „Het is als elk an der huis. Maar het is hier wel al tijd behaaglijk. Ook waar geen vloerverwarming is, worden de te gels nooit te koud om met blote voeten op te lopen. En dat doe ik vaak. Boven hebben we geen ver warming, behalve in de badka mer. Maar ook toen het buiten min 10 was, was het op de slaapka mer nog 14 graden Celsius." De warmtepomp van 6kW bleek aan vankelijk te zwak voor het grote huis, en dat bleek uit de energiere kening. Maar met de nieuwe, krachtiger pomp daalde die reke ning rap, zegt Aly. „Ik verbruik 10 tot 15 kiloWatt. Dat is niets voor een groot huis als dit." r VRIJDAG 4 APRIL 2014 AAGTEKERKE MIDDELBURG MIDDELBURG WESTKAPELLE VLISSINGEN MIDDELBURG door Claudia Sondervan Met het grootste gemak worden EPS elementen (een soort piepschuim) op zijn plek gebracht bij woningen in Borssele. foto Marcelle Davidse R47V Variabele rijsnelheid 47 cm maaibreedte Briggs Stratton ready startmotor Van: £J229#0(incl. BTW) Voor: 949,00 (incl. BTW)* Bel of kom langs voor een demonstratie en laat u overtuigen. Vervaet Biervliet 0115-481710 0167-563800 Vervaet Steenbergen Vervaet Van Weele 0113-581751 Wolphaartsdijk info@vervaet.nl X125 Edge X-tra maaidek Briggs Stratton V-Twin motor Standaard geïntegreerde bumper Van: £3456^0 (incl. BTW) Voor: 2999,00 (incl. BTW)*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25