Zorgen bij PvdA over vertrek OM uit Zeeland Frisse wind Belééf de A-, B-, C-Klasse en GLA. ZEELAND 23 commentaar Winkeldief (72) moet van OM naar inrichting B Dat vinden de PvdA-Kamerleden Jeroen Recourt en Albert de Vries. Ze maken zich zorgen over het vertrek van het Openbaar Mi nisterie uit Zeeland en hebben op heldering gevraagd aan minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justi tie). Ze reageren op het bericht in deze krant dat Zeeuwen die een licht verkeersmisdrijf hebben be gaan, zich voortaan in Breda moe ten verantwoorden tegenover het Openbaar Ministerie. Het OM sluit de zittingszaal in Vlissingen omdat daar geen mogelijkheden zijn om via een videoverbinding zaken af te doen. De PvdA wil weten welke moge lijkheden, anders dan naar Breda te gaan, Zeeuwse verdachten heb ben om zich bij het OM te kun nen verantwoorden. De Kamerle den vragen wanneer verdachten dat wel via een videoverbinding kunnen doen. Ook vragen ze of dat op meer dan één plaats in Zee land mogelijk wordt gemaakt. Mercedes-Benz Mercedes-Benz Proefritdagen in Goes en Roosendaal. U bent van harte welkom! De man stond gisteren niet alleen terecht voor het stelen van york- ham, kipfilet en brood bij de Aldi in Terneuzen. Ook zou hij bij In- tertoys in Hulst twee furby's mee genomen hebben. Dat laatste ont kende N. Hij had ze in zijn hand in de winkel en werd toen 'zon der reden' aangehouden. Officier van justitie G. van der Hofstede wees op het strafdossier van de man dat maar liefst twaalf pagina's beslaat met vooral heel veel winkeldiefstallen. Volgens de officier is de man voldoende ge waarschuwd en is het nu tijd voor een strengere aanpak: twee jaar opsluiten in een Instelling voor Stelselmatige Daders. Daar kan hij leren om weer een 'nor maal leven' te leiden. En hij bena drukte dat een strafzitting niet de plaats is waar gesproken wordt over kosten en baten. Volgens Maat is zijn cliënt al te oud om nog een andere levenswij ze te leren. Hij stelde ook dat de maatschappelijke schade die de man aanricht maar zeer betrekke lijk is. „Al die winkeldiefstallen sa men zijn nog geen duizend euro waard." Hij pleitte voor een werk straf. Uitspraak 17 april. EB Opmerkelijk nieuws van Delta. Het ener giebedrijf zet zwaar in op de verkoop van windenergie. De elektrici teit die straks uit het grote Ge- mini-park boven de Wadden komt, zal Delta aan de man brengen. Voor een bedrijf dat nog niet zo lang geleden alles zette op meer kernenergie is dit een flinke koerswijziging. Dat die wordt ingezet terwijl Delta zeer ingrijpende strategi sche keuzes onderzoekt, is bij zonder. Kennelijk verwacht Delta dat windenergie goed past bij alle opties. Minder fris is de politieke con troverse over het dividend. Del ta weet de afkalving van de winst aardig te beperken. Met een klinken in de Abdij plei dooien om deze 'meevaller" snel te incasseren. Dan hoeft de provincie minder te bezuini gen. Dat lijkt aantrekkelijk. Maar het maximaal uitmelken van het bedrijf is heel onver standig. Met wat meer vlees op de botten heeft Delta duidelijk betere kansen op een gezonde toekomst. Van Oeveren I Sturm Auto Albert Plésmanweg 2, Goes. Tel. 0113-212730 a ,jn:v ..ren.- j gojrevao jitij-j j Bredaseweg 225-227. Roosendaal. Tel. 165-557400 i foto Bas Beentjes/HH door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De zittingszaal van het Openbaar Ministerie in Vlissingen had niet gesloten mogen worden. Verdachten moeten zich kunnen verantwoorden voor verkeersmis- drijven via een videoverbinding. Kom ook proefrijden op 4-5-7 April in Goes en Roosendaal. VRIJDAG 4 APRIL 2014 MIDDELBURG - De belastingbetaler wordt volgens advocaat R. Maat ernstig benadeeld als de 72-jarige Terneuzenaar Francis N. voor een periode van twee jaar wordt opge sloten in een instelling voor veel plegers. Volgens hem steelt de Ter neuzenaar wel eens wat uit een winkel, maar dat gaat volgens hem steeds maar om kleine zaken, voor namelijk eten. „Omdat hij geen geld heeft om dat te kopen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23