PZC Delta maakt 75 miljoen euro winst Blofis er weer klaar voor Personeel Philip Morris vreest voor toekomst 8 en 9 Wonen Gebrekkige verbinding gaat volgens provincie en gemeenten ten koste van veiligheidsgevoel en economische belang. TERUG OP DE BÜHNE Word ook abonnee! Geregeld zon 18c VRIJDAG 4 april 2014 Proef met prestatiebeloning voor veeartsen Makelaar moet het maximale eruit halen voor zijn klanten MIOOELBURC - De provincie en de Vereniging Zeeuwse Gemeenten (VZG) roepen de grootste mobie le telefoniebedrijven ter verant woording voor het slechte bereik. KPN, Vodafone en T-Mobile moe ten hun belofte van een honderd procent dekking in Zeeland waar maken, aldus beide instanties in een gezamenlijke brief aan de pro viders. Ze merken op dat onderne mers, werknemers, inwoners en overheden moeten kunnen ver trouwen op een werkend telefo nienetwerk. Daarbij draait het in eerste instantie om noodgevallen, zegt VZG-voorzitter Rob van der Zwaag in een toelichting. „In ge val van nood moeten mensen en hulpdiensten bereikbaar zijn. Dat is momenteel op te veel plaatsen in Zeeland niet vanzelfsprekend." Ook staan economische belangen op het spel bij een slechte verbin dingen. Provincie en VZG zeggen de laat ste maanden steeds vaker signa len te krijgen over het gebrekkig netwerk. Dat euvel doet zich, van noord tot zuid, verspreid over de regio voor. Daar komt volgens Van der Zwaag bij dat de Bel gische provider BASE het signaal van de Nederlandse concurrenten in het grensgebied met Zeeuws- Vlaanderen wegdrukt. Dat ge beurt soms ook op de boulevard in Vlissingen en aan de kust bij Westkapelle. Dat kan voor Neder landse bellers een onverwacht ho ge telefoonrekening tot gevolg hebben. De PvdA in de Tweede Kamer wil weten of noodoproe pen in dat geval ook bij de Bel gische alarmcentrale terechtko men en hoe die telefoontjes dan worden afgehandeld. Die kwestie speelt eveneens langs de Duitse grens. De fractie heeft de minis ters van Veiligheid en Economi sche Zaken om opheldering ge vraagd. De Kamerleden Wolbert en Oosenbrug signaleren een sta peling van risico's omdat de dun bevolkte grensregio's doorgaans ook te maken hebben met langere aanrijtijden van hulpdiensten. MIDDELBURG - Energiebedrijf Del ta heeft vorig jaar een winst ge maakt van 75 miljoen euro. Dat is ruim 6 miljoen minder dan in 2012. Delta maakte donderdag de jaarcijfers bekend. Over 2013 be droeg de winst 74,8 miljoen, beter dan aanvankelijk was gedacht. In 2012 was de winst 81,1 miljoen. Delta geeft de aandeelhouders (provincie en gemeenten) een winstuitkering van 20 miljoen eu ro. Directeur Arnoud Kamerbeek is positief over het resultaat. „De situatie op de energiemarkt is zor gelijk. Het is bijzonder om deze cijfers te kunnen presenteren." DE STELLING UW MENING 302 reacties gissen, want de sigarettenfabriek doet geen mededelingen, maar verontrust personeel weet het ze ker: Philip Morris vertrekt (deels) uit Bergen op Zoom. Ook de vak bonden vrezen een dergelijk sce nario. Vandaag om 8.00 uur licht de di rectie van Philip Morris de onder nemingsraad in, kort daarna de bonden, om 10.00 uur het voltalli ge personeel (zo'n 1500 werkne mers). Dat gebeurt tijdens een 'be langrijke business update'. De pro ductie is tot maandag volledig stil gelegd. „Dat doe je niet als je iets leuks te melden hebt", zegt Marco Vallebella van vakbond De Unie. „Ze houden het enorm geheim. Ik vrees dat het ernst is." Philip Mor ris doet vooralsnog geen enkele mededeling over aard en inhoud van de personeelsbijeenkomst, dus ook niet over een eventuele sluiting. Vallebella denkt dat de onheilstijding die personeel en bonden vrezen veel verder gaat dan een 'volumereductie'. Ga naar www.pzc.nl/abonneren Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 80 Los nummer €1,95 Abonneeprijs€1,07 Zeeland eist beter gsm-bereik door Marcel Modde BERGEN OP ZOOM - Voor het eerst in bijna een halfjaar heeft Blof gisteravond weer opgetreden. „We gaan voor jullie vanavond heel veel nieuwe liedjes spelen", zei zan ger-gitarist Paskal Jakobsen in een met 650 man overvol Gebouw T in Bergen op Zoom. Voor een spectaculair pro jectiescherm en in een mysterieuze uitlichting van black- light werd begonnen met Klaar voor, een stevig rocknum mer met een meeslepend Blof-refrein. Toepasselijke titel. De popgroep is er weer klaar voor het Nederlandse pu bliek te veroveren, met een nieuw album dat eind deze maand verschijnt foto Lex de Meester www.pzc.nl/blof voor een uitgebreid verslag O pagina 22 en 23: Delta grootste leverancier windenergie; Commentaar Ik heb nooit problemen met Delta Reageer op pzc.nl Zie ook pagina 21 Er is in Nederland te weinig aandacht voor luchtvervuiling ONEENS 28% BERGEN OP ZOOM - Het is één en al pagina 12: Sluiting hangt in de lucht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1