Aardenburg verdeeld over plan van Nieuw Elan voor bouw van sporthal 0 Weer overwinning in strijd tegen varkens -i' 26 ZEEUWS-VLAANDEREN MERJASSEN Havenbedrijf laat ultimatum vakbond verlopen, FNV Ha ven wacht met actie tot 'juiste moment'. m TERNEUZEN - Bij steenkolenover- slagbedrijf Ovet in Terneuzen en Vlissingen dreigen acties. Een ulti matum van vakbond FNV Haven om te onderhandelen over de ei sen voor een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst (cao) is gis terochtend verlopen. FNV Haven eist onder meer een werkgelegenheidsgarantie voor vast personeel voor de komende vijf jaar en een loonsverhoging over 2013 en 2014 van drie pro cent. Volgens vakbondsbestuur der Cees Bos wil Ovet de reiskos ten- en reistijdvergoeding ook ver slechteren. Het gebeurt nogal eens dat personeel over en weer werkt in Vlissingen-Oost en Ter- neuzen. Ovet maakt deel uit van HES Be heer dat onder meer ook actief is in de Rotterdamse haven. HES Be heer staat te koop en het investe ringsfonds Hestya Energy wordt genoemd als belangrijkste overna me-kandidaat. Personeel voerde eerder al actie tegen een mogelij ke overname door Hestya Energy. „Zo'n investeringsfonds wil snel geld maken", volgens Bos. „Van daar dat wij ook een werkgelegen heidsgarantie eisen. Dat is het al lerbelangrijkste." Bij Ovet kan, na het verlopen van het ultimatum, actie worden ge voerd. Wanneer dat zal gebeuren, kon Bos gisteren nog niet zeggen. „We wachten het juiste moment af. Er moeten wel schepen voor de kant liggen." Met de Ovet-di- rectie is deze week alleen gespro ken over veiligheidsmaatregelen bij een staking, onder meer over het besproeien van de bergen ko len in Terneuzen en Vlissingen te gen stofoverlast. Bos benadrukt overigens dat de vakbond niet uit is op acties. „Ons doel is een goe de cao." De organisatiegraad bij Ovet is hoog. Van de ongeveer tachtig me dewerkers die onder de cao val len, is een ruime meerderheid lid van de vakbond. De directie van Ovet is bereid vandaag, donder dag, een toelichting te geven op het cao-conflict. Bibliotheek 11 april Rondleiding in belfort open in stadhuis in teken van Van Dale De bibliotheek in Axel is bezig met een verhuizing naar de Markt 1, het vroegere stadhuis van Axel. De oude vestiging aan het Szydlowskiplein is afge lopen zaterdag gesloten. De heropening in het stadhuis van Axel is volgende week vrijdag om 13.00 uur. De VW Sluis houdt zaterdag een rondleiding in het belfort in Sluis. Die staat in het teken van J.H. Van Dale. In het nieu we museum in het belfort is een etage gewijd aan de samen steller van het Groot Woorden boek. Aanvang 14.00 uur, deel name kost 4,50 euro. «RH nw» Nieuw Elan (het samenwerkings verband van voetbal, tennis, hon denclub, schutters en zwembad) lanceerde een paar maanden gele den het plan om naast het zwem bad een sporthal van pakweg 45 bij 35 meter neer te zetten. In dat gebouw zouden ook kleedkamers voor de sportclubs, een horecage deelte/voetbalkantine, het dorps huis en een slechtweervoorzie- ning voor het zwembad moeten komen. Jan de Ridder van Nieuw Elan lichtte het idee tijdens de jaarver gadering nog eens toe. „De tennis sers en voetballers kunnen straks binnen sporten. Maar in het ge bouw kunnen ook de scholen gymles geven en allerlei bestaan de en nieuwe initiatieven ont plooid worden. En misschien ko men er wel nieuwe clubs van de grond; een volleybalteam bijvoor beeld." Het gebouw zou om en nabij de miljoen euro kosten. De gemeen te zou financieel moeten bijdra gen met geld dat vrijkomt door dat de huidige gymzaal en' het dorpshuis afgestoten kunnen wor- In Nieuw Elan werken de ge bruikers van het sportpark - voetbal, tennis, zwembad, schutters, honden - samen. den. Daar zouden dan woningen kunnen komen. De meningen in Aardenburg zijn verdeeld, zo bleek. Een aantal be zoekers noemde het 'een formida bel plan', maar vertegenwoordi gers van de scholen en het dorps huis wezen erop dat het sport park enigszins afgelegen ligt. Scho lieren moeten een eind lopen om te kunnen gymmen, en gebrui kers van het dorpshuis zien moge lijk ook op tegen het afleggen van die afstand. Het dorpshuis zit nu midden in het stadje. De stads raad heeft een positief-kritische insteek, meldde voorzitter Frank van Eenennaam. Nieuw Elan heeft de gemeente ge vraagd het plan op de financiële haalbaarheid door te rekenen. Dat gebeurt nu. Een oordeel is aan het nieuwe college van B en W, laat een woordvoerster weten. De Raad van State heeft dat beslo ten en verwerpt daarmee de be zwaren van de varkensbedrijven Lavi uit Reusel en Welvaarts uit Boxtel. Volgens hen moest Hulst juist wel de functie 'intensieve vee teelt' opnemen in het bestem mingsplan, omdat er in 1994 al bouwvergunningen zijn afgege ven door de toenmalige gemeente Hontenisse. Die vergunningen zijn vorig jaar echter ingetrokken door de gemeenteraad van Hulst. Dat betekent dat de aanvragen voor de varkensstallen gezien moeten worden als nieuwe vesti gingen. Hulst wil geen nieuwe in tensieve veehouderij en volgt daarmee het beleid dat de provin cie heeft neergelegd in de Verorde ning Ruimte. De uitspraak van de Raad van Sta te betekent niet dat de dreiging van de varkensstallen weg is. Er loopt nog een beroep van de var kensbedrijven bij de rechtbank te gen het intrekken van de oude bouwvergunningen. „Maar we zijn blij dat we dit al ge wonnen hebben", reageert wet houder Diana van Damme op de uitspraak van de Raad van State. „Ik denk dat we hiermee toch weer een stap hebben gezet in de goede richting." Het beroep tegen het intrekken van de bouwvergunningen komt in juni voor de rechter. Dusters van Danny Ovet dreigt door Harmen van der Werf AXEL SLUIS door Martijn de Koning AARDENBURG - De meningen over de bouw van een sport- en ontmoe tingshal op het sportpark in Aar denburg zijn verdeeld, zo bleek dinsdagavond tijdens de jaarverga dering van de stadsraad. door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst hoeft in het bestemmingsplan buitenge bied niet de bouw van varkensstal len mogelijk te maken aan de Rum- mersdijksestraat in Hengstdijk en de Kamperweg in Vogelwaarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70