Niki Terpstra wil nog twee zondagen fietsen SPORT 35 Rick Mulder van Kloetinge naar SSV Voetballer Rick Mulder heeft zijn vertrek aangekon digd bij hoofdklasser Kloe tinge. De aanvaller speelt komend seizoen bij zaterdag-tweede klasser SSV65. Hij volgt daarmee zijn ploeggenoot Sam Biesterbosch, die vorige week zijn overstap van Kloe tinge naar SSV'65 bekend maakte. Mulder speelde de ze competitie negen duels in de hoofdmacht van Kloe tinge. Erik Bastiaansen eerste op NK big air De Temeuzense snowboarder Erik Bastiaansen is gisteren in het Zwitsers Laax Nederlands kampioen geworden bij de rookies op het onderdeel big air. De freestyle snowboarder was met zijn tweede 'gooi' de beste op een piste die in de middag wat papperig werd. Bij de junioren werd Jochem Bekker, ook uit Temeuzen, vijfde. Een derde Temeuze- naar, Mikai Markusse, werd vijfde bij de Youth men. RKC wil verder met Roy Hendriksen RKC Waalwijk wil assist- tent-trainer Roy Hendrik sen graag houden. De eredi visieclub heeft de Middel burger een driejarig con tract aangeboden. Zondag wordt duidelijk of Hendriksen akkoord gaat. De andere assistent-trainer Rob Maas en keeperstrainer Ed de Goeij kregen een soortgelijk voorstel. Hoofdtrainer Erwin Koe man vertrekt aan het eind van het seizoen. Arie Koops stopt als bondscoach Arie Koops stopt als bonds coach van de ploegachtervol ging. De Zuid-Hollander gaat zich volledig richten op zijn functie als directeur sport Koops is sinds novem ber 2011 bondscoach. Onder leiding van Koops wonnen de mannen en vrou wen bij de Spelen in Sotsji allebei olympisch goud. De KNSB gaat de komende maanden op zoek naar een nieuwe bondscoach. Kerkhove verrast in Engeland Tennisster Lesley Kerkhove heeft in de eerste ronde van de challenger van Edgbaston (Engeland) voor een verras sing gezorgd. De Zierikzeese qualifier, 253e op de wereld ranglijst, schakelde de Rus sin Bychkova uit: 6-3 4-6 6-3. Bychkova is de nummer 175 op de ranking. Kerkhove ver zilverde haar vierde match point Vorig jaar overleefde Kerkhove in Edgbaston in de eerste schifting niet. ZOTTEGEM - Peter Sagan wilde zijn ploeggenoot Oscar Gatto gister middag de eerste rit van de Drie daagse De Panne laten winnen. „Voor alle werk dat hij in de grote koersen voor mij gedaan heeft." Even dacht de Slowaak dat het op zetje geslaagd was. Voor het sta tion van Zottegem trok de kop man van Cannondale de spurt aan en de naast hem verschijnen de Gatto stak van blijdschap een arm de lucht in. Helaas. Op de fi- nishfoto was duidelijk te zien dat het toch weer Sagan was die op het podium de brut in de rondte mocht spuiten. „En nu maar ho pen dat Oscar niet boos op me is", merkte Sagan schalks op. Voor Sagan is de Driedaagse slechts een luchtig tussendoortje. „Het enige dat telt is zondag de Ronde van Vlaanderen." Niki Terpstra denkt er net zo over. „Mijn zoontje riep zondag: papa ik wil voetballen. Ik zei: sorry jon gen, maar dat gaat de komende twee weken niet gebeuren. Laat mij maar met de benen omhoog op de bank liggen. Ik besef dat ik thuis nu even niet de gemakkelijk ste ben, maar na Parijs-Roubaix ga ik weer normaal leven." Sagan en Terpstra waren gisteren de renners die de meeste indruk maakte in de openingsrit door de Vlaamse Ardennen. Op de Eiken molen schudde Sagan (in dienst van Gatto) even heel hard aan de boom. Alleen Terpstra kon direct reageren. Of dat zijn volgende in drukwekkende actie van dit voor jaar was? De Noord-Hollander haalt de schouders op. „Nee, wat ik woensdag deed in Dwars door Vlaanderen was voor mij indruk wekkender. Eigenlijk was dit maar kinderspel." Spielerei op weg naar De Ronde. Vlaanderen is nu al in de ban van die koers. „Het is lachen om te zien hoe de pers er nu al mee be zig is", zegt Terpstra over het gesp eculeer rond renners en tactiek. Zo werd hem gisteren enkele ke ren gevraagd of hij de Driedaagse De Panne wel uit ging rijden. Veel toppers laten de laatste dag immers schieten om hun krach ten te sparen voor De Ronde. Met verbaasde ogen kijkt hij de ver slaggevers aan. „Als dat mijn be doeling zou zijn, was ik wel thuis gebleven. Daar kan ik beter trai nen. Nee, ik rijd hier voor de eind zege. De laatste jaren pakte ik er steeds net naast en ik blijf probe ren om deze koers te winnen." „De wedstrijden hier liggen me. Het volk leeft mee en ik zit in de De Slowaak Peter Sagan wint onbedoeld de eerste etappe van de Driedaagse van De Panne. ploeg die rond deze koersen een geweldige sfeer weet te creëren. Alles is super geregeld. Daar houd ik van." Die ploeg is Omega Phar- ma Quick Step, het team van Tom Boonen. Langzamerhand gaan zelfs de Bel gen zich afvragen of Terpstra zon dag geen betere kopman is voor De Ronde. „Tom Boonen is ge zien zijn staat van dienst altijd de kopman in die wedstrijd", zegt teambaas Patrick Lefevere. „Maar ondertussen staat Niki wel naast hem. Hij is dit jaar vooral fysiek veel sterker geworden." - Door negentien tellen voor het pe loton te finishen met de kopgroep van elf man plaatst de Nederlan der zich in een uitstekende posi tie om de Driedaagse eindelijk een keer te winnen. Ook Johnny Hoogerland maakte een goede indruk. De renner uit Langeweegje reed steeds voorin en finishte als 52 op negentien se conden van Sagan. WOENSDAG 2 APRIL 2014 GOES LAAX WAALWIJK HOOGLAND EDGBASTON door Ad Pertijs SV9Ï1 bSfl ÜH .19foi£S2jfi9ni9'2gBl>l gtS i Kopduel tussen Michael Carrick van Manchester United (rechts) en Thomas Muller, foto Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71