'Eerste bom in 25 jaar op de kraan' De Race of the Classics legt aan SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Zeeuwse Passie weer uitgevoerd in Thomaskerk Shortlist namen sportcentrum Inwoners van Schouwen- Duiveland kunnen kunnen kiezen uit vijf namen voor het nieuwe sportcentrum in Zierikzee. De namen zijn: Campus Sportivia; De Gou we Blok; De Starre; Noordha- venpolder of Sportblok. Stemmen kan tot en met 30 april via de website van de gemeente. Dansavond in dorpshuis Dansclub Ouwerkerk houdt ook dit jaar weer een keer in de maand op zaterdag, deze keer op 5 april, een gezellige dansavond in het dorpshuis. Vanaf 20.30 uur is iedereen welkom in het Dorpshuis op de Ring 42 te Ouwerkerk. Ook elke maandagmiddag vanaf 13.30 wordt daar ge danst. Finvarra speelt in de Rode Kamer De Ierse folkband Finvarra speelt zaterdag 5 april in de Rode Kamer in Zierikzee. De band vervlecht keltische folkmuziek met oosterse in vloeden. Het optreden van van het vijftal begint om 20.00 uur en ze spelen een mix van zelfgeschreven nummers en opnieuw gear rangeerde Ierse traditionals. Passieconcert in Jacobuskerk Op zaterdag 5 april brengt het Zierikzees gemengd koor Cantare een passiecon cert ten gehore in de Jaco buskerk in Renesse. Het werk Sept Paroles du Christ sur la Croix van de compo nist César Franck (1822 - 1890) vormt de rode draad van het concert. Het concert begint om 16.00 uur. Kerk zamelt in voor Voedselbank Bezoekers aan de kerkdienst van de Gereformeerde Kerk Haamstede wordt op zon dag 6 april gevraagd bood schappen mee te nemen voor de Voedselbank Schou- wen-Duiveland, depot Re- nesse. Bij voorkeur geen etenswaren, maar artikelen als shampoo, tandpasta, kof fie, thee en wasmiddelen. Typediploma voor leerlingen Alle leerlingen van groep 6 van Radarschool Onder de Wieken hebben samen met twee jongens uit groep 8 hun typecertificaat behaald. Ze begonnen in oktober met typelessen. De minimale ty pesnelheid voor het behalen van het certificaat is 100 aan slagen per minuut en voor kinderen met dyslexie 80. door Ton van den Nouweland OUWERKERK - Nietsvermoedend schepte kraanmachinist Ronny Schipper maandagmiddag aan de dijk bij Viane stenen en modder van de waterlijn. Tot hij iets vreemds zag. „Aan het model kon je goed zien dat het geen steen was," vertelt de machi nist dit Wolphaartsdijk. „Ik had hem al deels van zijn plek getrok ken, toen ik zag dat het een bom was. Hij stond mooi met zijn punt omhoog." Een dag later kan Schipper er smakelijk over vertel len, maar maandagmiddag had hij het niet breed. „Laat ik maar een stukje verderop doorgaan, dacht ik in eerste instantie. Maar met een daarna leek het me toch beter om te stoppen. We moeten ma ken dat we hier wegkomen, zei ik tegen mijn collega." Nadat de Explosieven Oprui mingsdienst Defensie de Britse duizendponder veilig had ver klaard, is de bom met een andere kraan op de kant gelegd. Uiteinde lijk is het explosiefs avonds in de polder op een terrein gelegd. Langs de Beijersweg, op enkele honderden meters van de dijk, ligt een verse heuvel zand. Vrij wel zeker ligt daar de bom te wachten op het transport vrijdag naar Renesse. Kraanmachinist Ronny Schipper was dinsdag gewoon weer aan het werk op dezelfde plek. „We hebben opdracht de stenen eraf te halen. Dan komt de bodem vrij waardoor ze detectieonderzoek kunnen doen. Misschien liggen er wel meer bommen." EXPLOSIEVE FEITEN ZIERIKZEE - De Zeeuwse Passie 'Een gat in het dak' wordt op woensdag 16 april opnieuw uitge voerd in de Thomaskerk in Zierik zee. Het concert begint om 19.30 uur. Uitvoerenden zijn het Tho maskoor, aangevuld met gasten en een gelegenheidsorkest. Op 13 april wordt de passie ook uitgevoerd in de Nicolauskerk in Wolphaartsdijk (10.00 uur). Een gat in het dak is geschreven door twee Zierikzeeënaren: com ponist Mar van der Veer (muziek) en dichter Michiel de Zeeuw. Een gat in het dak is een eigentijd se bewerking van het lijdensver haal. 'g lajj ïstan ;enai en el eigel a eel :ussel en dl e Puil n zol is ee| gyr opga mgrijl eel aj VLISSINGEN - In de Vlissingse bin nenhaven legden gisteren de 22 deelnemers aan de Race of the Classics aan. Onder de tallships bevond zich de Stortemelk, die Middelburg als thuishaven heeft. De Race of the Classics is het grootste studentenzeilevenement van Europa. Teams van verschillende Universi teiten en Hogescholen uit Neder land zeilen de wedstrijd op de Noordzee. Erica Terpstra loste maandag het startschot-voor de eerste etappe van Rotterdam naar Vlissingen. De volgende etappe gaat richting Ramsgate in Engeland. De race fi nisht op zondag 6 april in de ha ven van Amsterdam, foto Ruben Oreel WOENSDAG 2 APRIL 2014 ZIERIKZEE OUWERKERK ZIERIKZEE ZIERIKZEE HAAMSTEDE BURGH-HAAMSTEDE Een duizendponder is voor de EOD een ordinaire bom. Alleen vijfhonderdponders worden nog vaker aangetroffen. De Britten hadden bommen van 500,1000,4000, 8000 en 12.000 pond gewicht. Lang was de Tall Boy van 10.000 pond de zwaarste Britse bom. Ze maakten er later een van 22.000 pond. Dat gevaarte kreeg de naam Grand Slam. Een Lancaster-bommenwerper had standaard één 4000-ponder (the Cookie) en twintig 500-pon- ders aan boord. Dragline-machinist Ronny Schipper krabde maandagmiddag bij Ouwerkerk een bom bloot: „Maken dat we wegkomen." foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51