Oud-voorzitter Stichting Autocross Zeeland is ontstemd over kritiek 36 SPORT CDÏ Zeeland Outdoor International in Nieuw- en Sint loosland trekt bij de eerste editie 180 combinaties uit vijftien landen. De Bonte vertrekt 3D boogschieten in Vlissingen Bij HBS De Eendracht in Vlissingen wordt zondag de eerste wedstrijd van Neder- lande competitie 3D boog schieten gehouden. Het gaat om een nieuwe competitie in de handboogsport. Drie verenigingen, Oude Doelen uit Roosendaal, De Een dracht en Schutterij Raven- stein uit Kloetinge, hebben de handen ineen geslagen. De wedstrijd begint om 10.00 uur. Hans Kraay jr. op sponsoravond RCS Hans Kraay jr. luistert van avond in Oost-Souburg de sponsoravond van voetbalve reniging RCS op. Hij vertelt iets over zijn voetbalcar rière, zijn baan als televisie presentator en zijn rol als voetbaltrainer. Zanger Ri chard zorgt voor de muzika le omlijsting. De bijeen komst in het clubhuis van RCS begint om 19.00 uur. Veersedam Auto wint kartrace Veersedam Auto heeft de twaalfde kartrace van het seizoen in de hoofdklasse ge wonnen. Snap On Racing slaagde erin om vanuit het achterveld op te rukken naar de tweede plek. De derde positie was voor ATS Racing. Zij vielen terug na het krijgen van een tijdstraf na een goede start in de race. Groene Ster 2 aast op vierde plaats Met de laatste wedstrijd van het seizoen nog in het voor uitzicht maken de zaalvoet ballers van Groene Ster 2 een goede kans om hun de buut in de topklasse met de vierde plaats te bekronen. De Vlissingers versloegen in Dinteloord middenmoter Prinsland met 6-8. Nicky van Merrienboer (3x), Imad Azzanagui (2x), Steven Vis ser, Abdoe Abdenbi en Rafaël Vulin scoorden. aan Martin de Kroo ligt, gaat het hard met het CDI Zeeland Out door International. Hij wil dat het door hem opgezette hippische evenement binnen vijf jaar een begrip is in de dressuurwereld. Deze week - van morgen tot en met zondag - is de eerste editie. De Kroo, mede-eigenaar van Stal De Kroo in Nieuw- en Sint Joos- land, lijkt goed in te kunnen schatten waar binnen de paarden sport (en de dressuur in het bij zonder) behoefte aan is. Dat be wees hij toen de accommodatie aan de Boomdijk zo'n tien jaar ge leden grondig werd verbouwd. Hij koos al voor een Agterberg-bo- dem. Fijn zand en een bepaalde gel zijn daarvan de hoofdbestand delen. Zo'n ondergrond heeft als voordeel dat er bij goed en slecht weer op gereden kan worden. „In die tijd was een grasbodem nog de standaard", vertelt De Kroo. „Maar wij dachten dat in de toe komst meer op zand gereden zou gaan worden en dus kozen wij voor een andere ondergrond. Die toekomst kwam al heel snel. Zand is nu al geruime tijd de stan daard." Met het CDI Zeeland Outdoor In ternational zit hij .wederom goed met zijn gevoel. Toen hij besloot het evenement te gaan organise ren, hoopte hij op minimaal hon derd deelnemende combinaties. „Met dat aantal zouden we uit de kosten komen." En met 120 starts zou hij dolblij zijn, want dan le- Er was heel veel behoefte aan een concours vroeg in het seizoen verde het de ondernemer waar schijnlijk ook nog wat op. „Maar het zijn er uiteindelijk 180 gewor den. Er was heel veel behoefte aan een concours vroeg in het sei zoen, waarbij de ruiters hun paar den kunnen testen. Ik heb zelfs mensen 'nee' moeten verkopen." Zeeland Outdoor Dressage, waar van de negende editie van 10 tot en met 13 juli is, is al een begrip in Zeeland. Het is een grote lande lijke wedstrijd. Al vaak kreeg De Kroo de vraag wanneer hij eens een internationaal toernooi ging organiseren. Aanvankelijk wilde hij ermee wachten, totdat een vriend van hem zei: 'Je durft het niet, hè? Uiteindelijk besloten ze het samen te gaan doen. De Kroo zag er wel brood in - in elk geval op termijn - én wilde de Neder landers in het circuit een mooi po dium bieden, dicht bij huis. „Ik heb altijd gedacht: waarom beho ren we met Nederland binnen de dressuur tot de beste drie landen van de wereld, maar worden hier nauwelijks grote concoursen ge houden? Nu komt er hier eentje bij- Het CDI Zeeland Outdoor Inter national past in een rijtje met het CHIO van Rotterdam en Indoor Brabant, maar is niet zó groot. Het is een driesterrenevenement met 'slechts' 15.000 euro aan prij zengeld. De Kroo geeft aan dat dat bedrag in de volgende jaren moge lijk omhoog kan gaan. In Nieuw- en Sint Joosland doen combinaties uit vijftien landen mee, waaronder Zuid-Afrika, Au stralië en Rusland. Niet alle vijf tien landen maken gebruik van de vijftien startmogelijkheden, waardoor De Kroo plekken over had voor extra deelnemers uit Ne derland en België. De 180 starts zijn verdeeld over zes categorieën, waarvan de Grand Prix de hoog ste is. Marlies van Baaien en Pa trick van der Meer zijn de meest aansprekende deelnemers. Vanuit Zeeland doen Thamar Zweistra, Jeanine Nieuwenhuis, Dinja van Liere en Suzanne Kleijwegt mee. GOES - Tom de Bonte vertrekt na één jaar bij Goes alweer naar een andere hoofdklasser. De spits komt komend seizoen uit voor Dosko uit Bergen op Zoom. „De club is dichter bij mijn woon plaats", gaf de in Woensdrecht woonachtige De Bonte de reden voor zijn vertrek. „En mijn vrien den spelen bij Dosko. Bovendien heeft een sponsor van de club me een stage aangeboden." De Bonte zadelt Goes wel op met een probleem. De technische com missie moet op zoek naar een goe de vervanger. Yves Nyemb hoeft niet te rekenen op een belletje. Hij vertrekt aan het eind van het seizoen bij Hoek. De oud-Goes- speler zou echter 'te blessurege- voelig' zijn. De autocross in Zeeland verloor de laatste jaren aan populariteit. Boeckhout is daar mede verant woordelijk voor, zo vinden voor zitter Adrie Jansen en diens doch ter Ankie. „Hij zei af en toe maar eens wat. Hij was er niet voor zijn rijders", waren de woorden die de Westkapellaar te verwerken kreeg. „Dat is onzin", pareert Boeck hout. „Ik ben een rustig en stil persoon, daardoor lijkt het mis schien of ik niet zo veel doe. Maar ik ben altijd een voorzitter ge weest die met volle inzet voor de rijders en de stichting is gegaan. Dat kun je bij anderen navragen." Ankie Jansen betichtte de oude leidsman verder van nalatigheid bij het organiseren van races. Ze zegt dat Boeckhout aardig wat plannen dwarsboomde, zoals bij voorbeeld in 2012 bij een cross in Biervliet. „Ik wilde daar inder daad een race niet door laten gaan, dat klopt", zegt Boeckhout. „We zaten financieel krap en daar om heb ik dat toen gezegd. De week daarvoor hadden we we gens een locatiewijziging weinig bezoekers en deelnemers." „Ik was het bovendien die voorzit ter werd, omdat niemand anders zich voor die functie beschikbaar stelde", vervolgt Boeckhout. „Dus het is zwak dat ze dit zeggen. Ik heb het altijd allemaal in het be lang van de stichting en de rijders gedaan." VLISSINGEN OOST-SOUBURG MI-DDELBURG GOES Concours meteen groot door Roeland van Vliet NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Als het Martin de Kroo www.cdizeelandoutdoor.nl Marlies van Baaien (boven) en Patrick van der Meer (onder) rijden in Nieuw- en Sint Joosland de Grand Prix. Beiden behoren tot de internationa le top. foto VI Images UITSLAGEN BILJARTEN Pool. Roadhouse Blues - Roadhouse Pockets 6-0: 8-ball. Joris Lodder - Johan Braspenning 6-0; Patrick Gilde - Roy Nijhoff 6-1; 9-ball. Mar- tien Neumann - Melany Bootgezel 7-1; Jeroen Damman - Johan Braspenning 7-5; 10-ball. Martien Neumann - Melany Bootgezel 6-3; straight. Jeroen Damman - Roy Nijhoff 75-20. KARTEN Middelburg. Zeeuwse Indoor Kart Competi tie. Hoofdklasse. 1. Veersedam Auto 161 ron den, 2. Snap On Racing 160 ronden, 3. ATS 160 ronden, 4. ATS 2 160 ronden, 5. Klaver 4 160 ronden 6. Loonbedrijf de Looff 160 ron den 7. KCR 159 ronden, 8. Ritel Racing 159 ronden. Stand na race 12, inclusief schrapresultaat: 1. Snap On Racing 243 punten. 2. Veersedam Auto 208, 3. ATS Racing 202, 4. Klaver 4 187, 5. Loonbedrijf de Looff 143, 6. ATS 2 143, 7. Ritel Racing 134, 8. KCR 129. WIELRENNEN Driedaagse de Panne-Koksijde. Eerste etap pe, De Panne- Zottegem: 1Sagan (Slw) 201 km in 4.29.39, 2. Gatto (Ita), 3. Van Bilsen (Bel), 4. Steegmans (Bel), 5. De Vreese (Bel), 6. Finetto" (Ita), 8. Terpstra, 18. Van Hummel 0.19, 52. Hoogerland z.t. door Arwin Willemsen MIDDELBURG - Christiaan Boeck- hout, ex-voorzitter van Stichting Autocross Zeeland, wil niets weten van de kritiek die Adrie Jansen en Ankie Jansen, twee van de huidige bestuursleden van de stichting, vo rige week in de PZC aan zijn adres leverden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36