Vitesse betreurt 'leugens' Jordania Cambuur-supporters jagen Lodeweges weg Zware taak Barcelona Dallinga/Frans Bevers favoriet in bekerfinale 34 SPORT -Jt CHAMPIONS LEAGUE ■K p Alles is na de 1-1 nog mogelijk in de return van het duel tussen de ploegen van Robin van Persie en Arjen Robben. Jordania bracht in het interview naar buiten dat de clubleiding van Chelsea het beleid bij Vitesse dicteert, zelfs zo zeer dat de Engel se topclub heeft bepaald dat de eredivisieclub geen kampioen mag worden. „Dat lijkt bijna op een, zij het slechte, 1 aprilgrap", schrijft Roetert in een verklaring op de website van Vitesse. „Wor den we hier met z'n allen in de maling genomen? Net als elke club wil Vitesse zo veel mogelijk wedstrijden winnen, met zo goed mogelijk spel." Jordania beweerde in De Tele graaf dat hij met Vitesse dolgraag kampioen wilde worden, maar dat eigenaar Roman Abramovitsj van Chelsea - waarmee de club in tensieve banden onderhoudt - dat tegenhield omdat de belangen van de Engelse club anders in het gedrang zouden komen. Volgens de rvc heeft Jordania zijn hand overspeeld. „De afgelopen drie jaar is Vitesse door te tomelo ze inzet van Jordania financieel dusdanig uit balans gebracht, dat bijna niet meer aan de regels van Financial Fair Play kon worden voldaan. Kortetermijn-effectbejag en een mix van eigen- en clubbe lang gingen voor continuïteit", schrijft Roetert. „Zo is de club in problemen gekomen. Uit respect voor Jordania heeft Vitesse deze aspecten nooit willen belichten." De Georgiër verkocht vorig jaar zijn aandelen aan Alexander Tsji- girinski, een Russische vriend van Abramovitsj die nu de eige naar van Vitesse is. „Vitesse heeft begrip voor de frus tratie van Jordania omdat hij zijn ambities niet kon waarmaken, maar betreurt de verspreiding van onwaarheden in hoge mate." Boze supporters van Cambuur be stormden gisteren het stadion toen de selectie daar aan het trai nen was en eisten het vertrek van Lodeweges. De trainer vindt dat er een onwerkbare situatie is ont staan, die destructief is voor zo wel de club als de prestaties van het eerste elftal, zo meldde Cam buur gisteravond op de website. Henk de Jong, Jan Bruin, Sandor van der Heide en Réne Groten huis maken samen het seizoen af als staf van Cambuur. De Friese promovendus staat na 29 wedstrijden op de elfde plaats in de eredivisie met 35 punten, maar is daarmee nog niet hele maal zeker van lijfsbehoud. Het nieuws dat Lodeweges vol gend seizoen bij Heerenveen aan de slag gaat, sloeg in Leeuwarden als een bom in. Gisteren bestorm den enkele tientallen boze fans het stadion. Ze drongen hardhan dig naar binnen en scandeerden onder meer 'Lodeweges rot op' en 'verrader' richting de trainer. De fans eisten dat Lodeweges per di rect zou vertrekken. Enkele uren later kregen zij hun zin. MANCHESTER - Manchester United mag na de eerste confrontatie met Bayern München in de kwart finale van de Champions League hoop houden op een stunt. Op het eigen Old Trafford hield de ge plaagde ploeg van manager David Moyes de titelverdediger gisteren in toom: 1-1. Daardoor ligt alles nog open voor de return volgende week woensdag in München, al zijn Arjen Robben en zijn Duitse ploeggenoten dankzij het 'uitdoel- punt' wel iets in het voordeel. De Duitse kampioen domineerde de wedstrijd, maar verzuimde lan ge tijd om het vele balbezit en de kansen om te zetten in doelpun ten. Het dolende Manchester Uni ted kroop voor eigen publiek ver terug en gokte op een counter via de snelle Danny Welbeck. Voor de 'Mancunians' is de Cham pions League de enige manier om nog iets van het seizoen te ma ken. De ploeg van trainer/coach Moyes staat in de Premier League op de zevende plaats, met een straatlengte achterstand op de kop. Vanwege de blessure van Robin van Persie kwam het op Old Traf ford niet tot een confrontatie tus sen de twee belangrijkste spelers van het Nederlands elftal. Toch stond Robben tegenover een land genoot, Alexander Büttner, die de geschorste Patrice Evra mocht ver vangen. De linksback van ManUnited bleef aardig op de been tegen de aanvaller van Bayern, die welis waar een paar keer gevaarlijk was, maar net de scherpte miste in de afronding. Drie keer kwam Robben op de van hem bekende wijze vanaf rechts naar binnen, om de bal ver volgens met links richting de hoek te krullen. Twee "keer schoot hij naast, één keer tikte doelman David de Gea zijn schot uit de hoek. In de slotfase schoot hij de bal met rechts rakelings naast. Hoewel Bayern domineerde, was de grootste kans in de eerste helft voor de thuisclub. Welbeck stond plotseling oog in oog met keeper Manuel Neuer, maar die bleef lang staan en wist het zwakke lob je van Welbeck met zijn rechter hand te pakken. Met Shinji Kaga- wa op de plek van oudgediende Ryan Giggs (40) hoopte Moyes in de tweede helft wat meer grip op de wedstrijd te krijgep. Tegen de verhoudingen in kwam United in de 58e minuut op voor sprong. Nemanja Vidic liep bij een hoekschop van Wayne Rooney slim weg uit de rug van Philipp Lahm en kopte de bal op fraaie wijze achter Neuer (1-0). Het antwoord van Bayern volgde echter snel. Trainer Pep Guardiola bracht met Mario Mandzukic een verse spits in het veld en die leg de de bal in de 67e minuut pan klaar voor de instormende Basti- an Schweinsteiger: 1-1. De doel puntenmaker werd in de laatste minuut met zijn tweede gele kaart van het veld gestuurd. BARCELONA - FC Barcelona en Atle- tico Madrid zijn lang niet klaar met elkaar in de kwartfinale van de Champions League. Het eerste duel in Camp Nou eindigde gister avond in 1-1. De Braziliaan Diego, ingevallen voor Diego Costa, opende de score namens de bezoe kers. Zijn landgenoot Neymar maakte de return meer dan inte ressant. Gerardo 'Tata' Martino prees de energie van Atletico en eiste van zijn manschappen dezelfde inten siteit. Hij zei erbij dat een ploeg ook de eigen filosofie en idealen trouw moet blijven. Aanvallen dus, het welbekende 'tiki-taka' en rekenen op de exceptionele kwali teiten van spelers als Lionel Mes- si, Andrés Iniesta en Neymar. Uitgerekend op die gebieden is het allemaal een tikkeltje minder dan onder Josep 'Pep' Guardiola. Barqa zag de drie voorgaande duels dit seizoen met de Madrile- nen eindigen in een gelijkspel. Daar leken beide ploegen voor rust opnieuw op aan te sturen. Het toptreffen bleef van een laag niveau. Pas ver na de pauze brandde de wedstrijd los en bleek dat er twee van de beste ploegen van de we reld tegen elkaar speelden. Ik Dat Dallinga/Frans Bevers de te kloppen formatie is, mag geen ver rassing heten. De ploeg, bestaan de uit Frédéric Caudron, Eddy Leppens, Jean Paul de Bruijn, Glenn Hofman en Jerry Hermans is het hele seizoen al onverslaan baar. Die superioriteit kwam ook in de voorrondenvan tot uiting, al moet worden gezegd dat de loting de Sluiskilse formatie goed gezind was. Datzelfde geldt voor Verbrug ge. Het voortraject verliep soepel. Alleen tegen aMate Communica tions had de ploeg het lastig. Opvallend is dat dit jaar alleen ere divisieteams in de finale staan. Voor Verbrugge betekent het spe len van de finale een mooi slot van een moeilijk jaar. Na het kam pioenschap vorig seizoen in de eerste divisie volgde een gevecht tegen degradatie dat waarschijn lijk verloren wordt. „Voor Bart Ceulemans, Thérèse Klompenhouwer, Berry Dallinga en mij wordt het een feestelijk einde van een bijzonder jaar", al dus teamcaptain Patrick Vasseur. „We gaan ervan genieten, ook al weten we weinig kans op succes te hebben. Deze unieke ervaring neemt niemand ons meer af." De Zeeuwse teams zijn ingedeeld in dezelfde poule en openen mor gen het toernooi tegen elkaar. Zottegem door Jaco Kaijen ARNHEM - De raad van commissaris sen (rvc) van Vitesse beticht Me- rab Jordania van leugens. Volgens voorzitter Bert Roetert heeft de Georgische oud-eigenaar van de club in De Telegraaf „onwaarhe den" verspreid. door Jaco Kaijen LEEUWARDEN - Trainer Dwight Lo deweges is gisteren opgestapt bij SC Cambuur. De geboren Cana dees maakte een dag eerder be kend dat hij na dit seizoen over stapt naar sc Heerenveen, de aarts rivaal van Cambuur, wat tot veel onrust leidde in Leeuwarden. Manchester en Bayern in balans door Jaco Kaijen door Gerrit Hendriksen door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - De driebanders van Dallinga/Frans Bevers uit Sluiskil beginnen morgen in Zundert niet alleen als titelverdediger aan de na tionale bekerfinale, maar ook als topfavoriet. Plaatsgenoot Garage Verbrugge Hyundai debuteert in de finale. n» >s- - Peter Sagan moest zich ongewild als winnaar van de eerste etappe van de Driedaagse van De Panne laten huldigen en als klassementsleider. Hij had liever dat ploeggenoot Gatto op het podium had gestaan.foto Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34