Kinderen ontwerpen eigen brede 'droomschool' Politie opent 3D-televisieloket Inspiratiebijeenkomst voor aangifte in Zierikzees bureau Rides for the Roses 30 WALCHEREN Land Rover 'gestolen in opdracht' Dijkgraaf Toine Poppelaars wil huidige afspraken over openstelling buitendijkse onderhoudspaden tegen het licht houden. YERSEKE - Dijkgraaf Toine Poppel aars van waterschap Scheldestro- men wil in kaart brengen welke buitendijkse onderhoudspaden langs de Ooster- en Westerschel- de opengesteld kunnen worden voor fietsers en voetgangers. Hij zegt dat in reactie op de recen te beslissing van de Algemene Vergadering van het schap om het onderhoudspad van de Ooster- scheldedijk zuidelijk van Yerseke niet open te stellen voor recreatie. De gemeente Reimerswaal had hierop aangedrongen bij het wa terschap. Ook de ZLTO is van me ning dat openstelling van het dijk vak 'een verrijking is voor het toe ristische fietsverkeer'. Bijkomend voordeel is volgens de land bouworganisatie dat er een bui tendijkse fietsroute zou ontstaan tot Krabbendijke. Ter hoogte van dit dorp is het nieuwe onder houdspad vorig jaar wél openge steld. Nu rijden fietsers verder door de polder, waar ze tussen tractoren terecht kunnen komen. Volgens Poppelaars zijn verzoe ken van Reimerswaal en ZLTO terzijde geschoven omdat het wa terschap zich wil houden aan eer der gemaakte afspraken. „In 2006 hebben het waterschap, de provin cie en de natuurorganisaties afge sproken welke trajecten na de dijkversterking worden openge steld voor fietsers." Om Reimerswaal tegemoet te ko men, oppert Poppelaars dat de ge meente elders natuurcompensatie kan realiseren. „Maar ik denk niet dat de gemeente dat lukt." Wethouder Jaap Sinke (SGP) van Reimerswaal is 'buitengewoon te leurgesteld'. „Voor duizenden mensen is dit een domper." Sinke gaat de argumenten bestuderen. Afhankelijk daarvan, onderneemt de gemeente nadere stappen. De afgelopen jaren zijn alle dijken langs de Oosterschelde aange pakt. Daarbij zijn vrijwel overal geasfalteerde onderhoudswegen aan de buitenkant aangelegd. Vol gend jaar staan de laatste trajec ten op het programma. Terugkij ken op de afgelopen tijd consta teert Poppelaars dat er elk jaar wel een gemeente was die protes teerde tegen het niet-toegankelijk maken van paden. Onder meer Goes, Tholen en Schouwen-Dui- veland vingen hierbij bot. Poppelaars heeft 'een concreet voornemen' om als straks alle dij ken versterkt zijn, de zaak op een rij te zetten. „In 2006 leek dit de meest logische keuze. Misschien komen we met de kennis van nu tot andere inzichten. Dan moet het mogelijk zijn bepaalde dijken alsnog open te stellen. Maar dan moeten we er ook rekening mee houden dat andere stukken waar ook een binnendijks alternatief is juist weer worden gesloten." Naast de bescherming van natuur waarden moet volgens Poppelaars de routestructuur leidend zijn. „We willen voorkomen dat fiet sers plots voor een hek staan." GOES - In Goes is maandagmiddag een 53-jarige man aangehouden voor diefstal van een Land Rover. Volgens de politie gaat het om ie mand die geen vaste woon- of ver blijfplaats heeft. Op 19 september van het vorige jaar werd bij een autobedrijf in Goes een Land Rover ontvreemd. Een vrouw maakte met die auto een proefrit maar bracht het voer tuig niet terug. Hiervoor werd een februari van dit jaar een 53-ja- rige vrouw uit de gemeente Mid delburg aangehouden. Zij ver klaarde tegenover de politie dat ze in opdracht handelde van de bewuste man. Volgens de politie duurde het ver volgens nog enige tijd voor de man kon worden aangehouden omdat niet bekend was waar hij verbleef. Hij wordt, aldus de politie, ook verdacht van diefstal van kente kenplaten bij een ander garagebe drijf in Goes. De Land Rover is in middels terug bij het garagebe drijf. De man kon na zijn verhoor weer vertrekken en mag binnenkort voor de rechter verschijnen. De Willibrordusschool moet ko: men in een brede school die ge bouwd wordt aan de Westkapelse- weg. Het plan ligt er al jaren, maar volgens directeur en leer kracht Piet de Nooijer kan de school, als de gemeente een beet je meewerkt, in januari 2016 ge reed zijn. De droomschool van Thijs (6) is een zwemparadijs met een enor me glijbaan. Hij ziet wel voor zich dat de kinderen voortaan in hun badkleding naar school komen. Voor rekenen is er dan tussen door wel'tijd. Elizabeth (7) vond een zwembad alleen niet voldoen de. Haar school, die de naam vuur- torenschool krijgt omdat er een vuurtoren op het dak staat, heeft ook nog een tennisbaan. De droomschool van Wesley (10) en Owen (9) heeft ook een andere naam gekregen en moet niet aan de Westkapelseweg komen, maar op het strand. „We kunnen dan op het strand spelen, dichtbij de zee, maar we kunnen er ook skate boarden en fietsen." En leren? Daar is binnen nog wel plaats voor. Fleur (10) heeft in haar school een hele hoop ramen ver werkt, omdat dat de school an ders dan anders maakt. Verder is er een klein zwembad en plek voor een paar dieren. Het loket functioneert al onge veer een maand. Over twee we ken, bij, de officiële opening, maakt de politie bekend hoe vaak het wordt gebruikt en of de ge bruikers er tevreden over zijn. Het 3D-aangifteloket is een driedi mensionaal televisiescherm waar mee de aangever persoonlijk con tact heeft met een politiemede werker in het bureau Roosendaal. Deze medewerker scant het iden titeitsbewijs van de aangever en neemt diens aangifte op. Dat for mulier wordt later per post naar de aangever gestuurd. Mensen die op deze manier aan gifte willen doen, moeten van te voren een afspraak maken op het telefoonnummer 0900-8844. Op de afgesproken tijd opent de poli tiemedewerker de deur van het politiebureau in Zierikzee en acti veert hij of zij de televisieverbin ding. Dat zal altijd tussen 8.00 en 22.00 uur zijn. De politie Zeeland en West-Bra bant heeft behalve in Zierikzee, nog 3D-schermen in de bureaus van Terneuzen, Roosendaal, Et- ten-Leur en Sprang-Capelle. Het gaat om een proef. In het najaar wordt besloten of er nog meer 3D-aangifteposten komen. De hui dige vijf blijven in elk geval be staan. In Rotterdam heeft de poli tie al meer ervaring met 3D-aan- giftes. De ervaringen daar zijn po sitief. In Middelharnis bijvoor beeld, kan al sinds november 2011 zo aangifte worden gedaan. Men sen zijn er zeer tevreden over, blijkt uit een onderzoek van de Universiteit van Tilburg. De proef in Zeeland en West-Brabant moet uitwijzen of de methode ook in landelijk gebied goed werkt. - GOES - Met twee Rides for the Ro ses in het verschiet - de Zeeuwse op 14 juni en de landelijke, die ook in Goes begint, op 7 septem ber - is het tijd om inspiratie op te doen. Woensdag 16 april wordt in De Mythe in Goes een inspira tieavond gehouden voor alle vrij willigers, aspirant-vrijwilligers en mensen die sponsoracties op touw willen zetten. Speciale gast is Jan Hoeijmakers, die van het Koningin Wilhelmina- fonds voor de kankerbestrijding een prijs kreeg. Hij vertelt over het onderzoek dat onder zijn lei ding wordt gedaan op de afdeling genetica van het Erasmus Me disch Centrum in Rotterdam. Hoeijmakers onderzoekt de erfe lijkheid in relatie tot kanker. Ron Moerman zorgt voor de mu ziek en Ming Gilbert vertelt over haar ziekteproces en over de ma nier waarop vrijwilligerswerk bij The Ride for the Roses haar bij de verwerking geholpen heeft. De vaste speaker, Eddie Bogaert, praat de avond aan elkaar en pro beert zo veel mogelijk vrijwilli gers warm te krijgen. Want ook dat is de bedoeling van de avond: meer vrijwilligers ronselen voor de organisatie. Aanmelden kan tot 12 april per email: info@ridefortheroseszeeland.nl Fietspaden dijken ter discussie door Joeri Wisse 500 Waterschap Scheldestromen beheert zo'n 500 kilometer aan buitendijkse onderhoudspaden, voornamelijk langs de Ooster- en Westerschelde. Een deel is toegankelijk voor fietsers. ZOUTELANDE - Als het aan de leer lingen van de Willibrordusschool in Zoutelande ligt, kan er in hun toe komstige school vooral veel ge speeld worden. Dat er ook geleerd moet worden, komt op de tweede plaats. Gisteren presenteerden de kinderen hun ontwerpen voor een 'droomschool' aan hun ouders en een architect. Fleur, Elizabeth, Thijs, Owen en Wesley (van links naar rechts) presenteren hun ontwerpen voor een nieuwe brede school op het schoolplein van de Willibrordusschool in Zoutelande. foto Ruben Oreel door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De politie opent don derdag 17 april het 3D-aangiftelo- ket in het politiebureau aan het Kerkhof 5 in Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30