Even opzij voor KNRM-truck is al een probleem WALCHEREN 29 Hannie Kool De Race of the Classics legt aan informateur gemeente Sluis 8S-ÏZ'46 i API WESTKAPELLE - Ruim baan als de reddingswerkers van de KNRM uitrukken? Lang niet altijd, zo ver tellen Hanneke van Boxtel, Bram Theune en Ties Verhoeven een drachtig. Zeker niet als er veel badgasten op het strand en de dijk zijn. Dan komt het voor dat die mensen niet even hun hand doek willen verlaten als het gele reddingsvoertuig met z'n opval lende belettering wil passeren. Zo vertelt Verhoeven over die keer dat hij met een gewonde jon gen, 'een grote vishaak in zijn voet', naar een huisarts reed. Bij een strandovergang stond een man het zand van de voeten van zijn zonen te vegen en hij wilde niet even aan de kant om de Uni- mog door te laten. „Dat is nog bijna op een handgemeen uitgelo pen toen andere badgasten zich ermee gingen bemoeien." Ze maken het ook geregeld mee dat voor het reddingstation de doorgang naar zee is geblokkeerd met illegaal geparkeerde auto's. „Is er geen doorkomen aan. Moe ten we eerst met behulp van een kabel een auto wegslepen. Moe ten we nog voorzichtig doen ook want als wij schade veroorzaken kunnen we ook nog problemen krijgen," Ze hebben er mee leren leven dat er soms grote onbegrip is voor hulpverleners. Maar er zijn, zo ver volgen ze, ook altijd mensen die komen helpen als ze aan het zoe ken zijn naar een vermist kind of op een andere manier hulp nodig hebben. Van Boxtel vertelt vervol gens over die keer dat ze op zoek waren naar een vermist kind en twee mensen naar hen kwamen die een jongetje hadden gezien die alleen aan het spelen was en vervolgens verdrietig was gewor den. Die twee hadden zich over die knul ontfermd. „Daarna kon den wij dat jongetje weer bij zijn grootouders brengen." Ze zwijgt even en zegt dan: „Daar doen wij het voor." En eerlijk gezegd, zo vervolgt ze, is het altijd gezellig op het reddingstation. „Als ik pas seer en ik zie een fiets staan, dan stop ik en ga ik naar binnen voor een praatje." OOSTBURC - Hannie Kool gaat pro beren de gemeente Sluis aan een stabiele coalitie te helpen. De voormalig wethouder van Middel burg is door CDA-lijsttrekker Peter Ploegaert gepolst als infor mateur en heeft toegezegd. CDA'er Kool was van 2003 tot 2010 wethouder in Middelburg en is nu directeur van het Zeeuws Ar chief. De inzet van een 'extern persoon' in Sluis, is nodig na het mislukken van coalitiebesprekin gen tussen CDA, Nieuw Gemeen tebelang, D&T en PvdA. Kool praat vrijdag met alle fractie voorzitters, verklaart Peter Ploe gaert. VLISSINGEN - In de Vlissingse bin nenhaven legden gisteren de 22 deelnemers aan de Race of the Classics aan. Onder de tallships bevond zich de Stortemelk, die Middelburg als thuishaven heeft. De Race of the Classics is het grootste studentenzeilevenement van Europa. Teams van verschillende Universi teiten en Hogescholen uit Neder land zeilen de wedstrijd op de Noordzee. Erica Terpstra loste maandag het startschot voor de eerste etappe van Rotterdam naar Vlissingen. De volgende etappe gaat richting Ramsgate in Engeland. De race fi nisht op zondag 6 april in de ha ven van Amsterdam. foto Ruben Oreel Dorpsraad praat over afval De Dorpsraad Aagtekerke houdt vandaag een openba re vergadering. Er wordt on der meer gesproken over af valverbranding. Een ambte naar van de gemeente ver telt over het ophalen van af val en wat er vervolgens ge beurt met dat afval. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in HCR Kodde. Twee verdachten beroving gepakt De politie heeft gisteren in Middelburg en Vlissingen twee verdachten aangehou den voor de beroving van een pizzabezorger aan Bui- tenhove in Middelburg op zondagavond 9 maart. Het gaat om een 17-jarige Middel burger en een 18-jarige Vlis- singer. De twee verdachten zitten vast. Thema-bijeenkomst hoogbegaafdheid Archipelschool De Twee master-Kameleon houdt donderdag 3 april voor een thema-avond over vroegtij dige herkenning en erken ning van hoogbegaafdheid bij kinderen en het signale ren en voorkomen van speci fieke problemen in groep 3 of al eerder. Aanvang 20.00 uur, Oranjeplein 35. Boete voor rijden door rood Een Vlissinger (28) is maan dag op de Koningsweg aan gehouden voor joyriding, al dus de politie. Hij reed die middag op een 'geleende' snorfiets tegen het verkeer in, door het rode licht en botste bijna op een poli tieauto. Hij kreeg vervol gens boetes voor beide over tredingen. Serious Request in Westkapelle De Serious Request actie die de afgelopen twee jaar in Oostkapelle gehouden werd, vindt komend jaar plaats in het Kasteel van Batavia in Westkapelle. Dit werd gister avond bekendgemaakt. Stich ting Oostkapelle Steunt (SOS!), die dit jaar verstek moet laten gaan, zal de West- kapelse initiatiefnemers hel pen bij de organisatie. Palmpaasmarkt voor Caritaswerk In de Petrus en Pauluskerk in Middelburg wordt op 12 april een palmpaasmarkt ge houden. Er worden dan boe ken, kunstwerken en paas bloemstukjes verkocht tus sen 10.00 en 16.00 uur. De opbrengst is bestemd voor het Caritaswerk op Walche ren. WOENSDAG 2 APRIL 2014 KM RH 'jSfeSTffiPBif 'V 15 II #*f WflÜMH 1 IMWMIMi 1 t Hanneke van Boxtel (links) overlegt met Ties Verhoeven, foto Lex de Meester AAGTEKERKE MIDDELBURG OOST-SOUBURG VLISSINGEN WESTKAPELLE MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29