II Amsterdam naar Italië Verloren familie teruggevonden Delta-klant houdt 106 euro op zak April begint met warmterecord 10 en 11 Ambassadeur Abdelouahab Bellouki van Marokko vindt Wilders een gevaarlijk politicus. „Maar hij zal niet winnen." WOENSDAG 2 april 2014 Wolken en zon 18' De grenzen van zelfverdediging De Zak biedt paarden rust en ruimte BUITEN DEN HAAG - Hij vindt het huive ringwekkend dat Wilders oppert dat Nederland minder Marokka nen zou willen. „Hij zet mensen tegen elkaar op", zegt ambassadeur Bellouki in ge sprek met deze krant. „Dat heb je goed kunnen zien na de overval in Deurne, waar twee groepen jongeren keihard tegenover elkaar stonden. Dat is het laatste wat een beschaafde samenleving zou moeten willen. Ik ben het hele maal niet eens met de vergelijkin gen die zijn gemaakt met Hitier en Goebbels. Je moet jezelf niet verlagen tot het niveau van Wil ders. Ik herinner liever aan Rwan da. Daar is de slachting begonnen met statements, uitlatingen waar bij een bevolkingsgroep, de Hit- si's, als gevaarlijk en minderwaar dig werd weggezet. Daardoor kre gen Hutu's een enorme haat te gen de Hitsi's, zelfs als ze buren waren." De Marokkaanse ambassa deur heeft zelf geen aangifte te gen Wilders gedaan, maar vindt het wel goed dat dit gebeurde. „Hij vertegenwoordigt een ma nier van denken en spreken waar je je tegen moet blijven verzetten. Marokkanen zijn geen masochis ten, wij-laten niet alles over ons heen komen. Maar je moet reage ren volgens de regels van het spel, volgens de wettelijke mogelijkhe den. Dan verdien je respect." „Gelukkig is de meerderheid van de Nederlanders niet haatdragend tegen Marokkanen. Ik heb zelfs het idee, dat Wilders het tegen deel heeft bereikt van wat hij wil de, gezien alle reacties. De ambassadeur is er 'erg onge lukkig mee' dat Marokkaanse jon gens betrokken waren bij de ge wapende overval in Deurne. OOSTERHOUT - De Joodse Rebecca Pijpeman (6o) uit Almere heeft eindelijk haar familie ontdekt. Re becca (links op de foto) was enig kind' en dacht dat haar hele fami lie in de oorlog in de gaskamers was vermoord. Door toeval ont moette ze de Oosterhoutse Kitty Kloet-Pijpeman (51), een familie lid. In de woonkamer van Kitty (geheel rechts) en haar gezin in Oosterhout ontmoetten de twee elkaar deze week opnieuw. Sa men met Kitty's moeder Rina Pij peman (76) (tweede van links) en Jacob Luycx (71) (tweede van rechts) uit Utrecht worden foto's uitgewisseld en verre familiele den besproken. Jacob Luycx blijkt ook familie te zijn: zijn moeder was een Pijpeman en hij is een volle neef van Rina. Hij kwam kort geleden via internet in con tact met de drie vrouwen, foto Johan Wouters/het fotoburo De weretd is Kras Kras.nl/37197 of bel 0900-9697,5cpm MIDDELBURG - Door de zachte win ter en het zwoele voorjaar zijn klanten van energiebedrijf Delta minder geld kwijt aan hun gasver bruik. Volgens Delta houdt een klant met een variabele leverings- prijs in maart 23 euro in zijn zak. De totale winter levert een gemid deld huishouden een voordeeltje op van 106 euro. ZEIST - Ook 1 april 2014 gaat de boe ken in als een warme dag. De tem peratuur tikte in De Bilt de 20,2 graden aan op dinsdag, en daar mee is direct het warmterecord van 2004 gebroken. Dat liet weer- online.nl weten. Daarmee is deze dag de warmste 1 april sinds de me tingen begonnen in 1901. De afgelo pen dagen waren ook al warm, met temperaturen boven de 20 gra den. Ook voor vandaag en morgen wordt warmte verwacht DE STELLING UW MENING 312 reacties 8"71168 3"555530 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 78 Los nummer €1,95 Abonneeprijs€1,07 IW 'Wilders zal niet winnen' door Dick Hofland O pagina 5: De ambassadeur wil niet van Nederland scheiden O pagina 2 en 3: 'Ik was de enige Pijpeman, dacht ik' Zeecruise 11 dagen v.a Per 4-sterren-plus Costa neoRomantica van Amsterdam naar Dover, Honfleur, Portland, Porto, Lissabon, Cadiz en Marseille. 100% vertrekgarantie! 10 nachten cruise incL alle maaltijden aan boord, transfer en vliegreis Bezoek optioneel o.a. Londen, Parijs, Normandië, Stonehenge en Sevilla Vertrek: alleen 7 september Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. pagina 26 en 27: Commentaar; Lagere nota door milde winter Nederland moet samenwerking met CIA staken Reageer op pzc.nl Zie ook pagina 4 en 5 Scheiden kan ook zonder problemen ONEENS 28% Kaatje 9&ven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1