Roze brigade trekt rennend door Goes SPORT 15 moest dus passen maar Vasseur ging mee met de tempoversnel ling en liet zijn concurrent in de finale achter zich, om te finishen in een tijd van uur, 33 minuten en 48 seconden. Van der Donck kwam zeven tellen later als twee de over de streep en Van den Broe- ke werd derde in 1.36.44. Bij de vrouwen liep Leonie Ton ook al vanaf het begin vooraan. De Belgische Sofie Claus liep wel lange tijd in haar spoor mee, maar wekte nooit de indruk aanspraak te kunnen maken op de zege. Leo nie Ton won in 1.49.56. Claus werd tweede en Monique Allefs uit Hulst derde. Ook op de overige afstanden vie len er Nederlandse overwinnin gen te noteren. Zo liep de inmid dels 35-jarige, voormalige inwo ner van Hulst Rik van Laarhoven soeverein vanaf de start aan de lei ding op de 12.700 meter lange loop en won in 46.05. Mark Verha- ge uit Zaamslag liep volgens de uitslagenlijst zaterdag een abso luut record op de 7100 meter met een gemiddelde snelheid van, schrik niet, 730,28 kilometer. Als tijd stond 0.35 vermeld, dit dien de 26.35 te zijn. Aniek Aper, ook al een voormalige Hulsterse, was bij de vrouwen de snelste op deze af stand. „Wat ben ik trots op mezelf. Toen ik een paar maanden geleden be gon met hardlopen, lachte ieder een me uit. Ik deed vroeger nooit aan sport, daarom dachten sommi ge mensen dat ik dit niet zou kun nen. Ik wilde mezelf en hen be wijzen dat ik het wel kon." Frietman had net als alle andere deelneemsters een doel voor ogen tijdens de tweede editie van de Ladiesrun Goes. De ene wilde zichzelf of een ander iets bewij zen en de andere ging voor een snelle tijd of hoge klassering. Or ganisatrice Arianne Jansen stelde dat de variatie in het deelnemers veld de kracht is van het evene ment. „De Ladiesrun zou eigenlijk een eenmalig gebeurtenis zijn. We kregen na de eerste keer echter zo veel positieve reacties dat we be sloten door te gaan. Deze loop is bestemd voor alle vrouwen. Daar om hebben we een wedstrijd voor meisjes tot en met elf jaar en een wandelroute aan het program ma toegevoegd." Ruim vijfhonderd vrouwen ston den aan de start in de nieuwe top sporthal in Sportpunt Zeeland. Het gros van de deelneemsters was in het roze, paars of verkapt oranje gekleed. Een enkele aanwe zige man was solidair en had een roze shirt uit de kast getrokken. „Het hoort erbij hè", vertelde Ar- jo Zoutewelle. „Mijn vrouw en dochter doen voor het eerst mee. Dat wilde ik niet missen." Burgemeester Verhulst van Goes had voor de gelegenheid een roze stropdas omgedaan. Hij zag Lau- rey van den Berge voor het twee de jaar op rij de tien kilometer winnen. Shirin van Anrooij en Lotte Veldhoen stonden samen op het hoogste podium bij de vijf kilometer. De meeste aandacht ging echter uit naar Angeliena Huis uit Halste ren. Eind juli werd er bij haar borstkanker geconstateerd. Als ambassadrice nam ze deel aan de Ladiesrun Goes. Huis had iets meer dan een half uur nodig om de vijf kilometer uit te lopen. Toen ze bij de prijsuitreiking naar voren werd geroepen, stonden de tranen in haar ogen. „Ik heb mijn emotie al die tijd in gehouden. Ik begin nu pas te be seffen wat voor prestatie ik heb ge leverd. Ik heb een gesloten karak ter. Maar toen ik mijn broertje en moeder vanochtend zag, hield ik het niet droog. Ze waren hele maal uit Groningen gekomen." In het verleden stond Huis tal van keren op het erepodium. De me daille die ze zondag voor haar 98e plek om haar nek kreeg gehangen, was misschien wel de speciaalste in haar carrière. „Vandaag begint voor mij het an dere leven. Ik moet nu op mijn ei gen benen gaan staan. Het hoofd stuk kanker heb ik afgesloten, maar het hoofdstuk bewegen gaat door. Volgend jaar hoop ik weer mee te doen." De Actie Ander Leven, die door Huis op poten was gezet, leverde 4795 euro op. Het bedrag werd overhandigd aan het Roparun- team van 'Worstel en kom boven'. De Roparun is een estafetteloop van meer dan vijfhonderd kilome ter. Hij start in Parijs of Hamburg en gaat naar Rotterdam. Doel van de deelnemende teams is om een sportieve prestatie te le veren, maar vooral om geld in te zamelen voor mensen met kan ker. Kenianen heersen op halve marathon Het WK halve marathon is zaterdag in Kopenhagen uit gelopen op een Keniaans feestje. Bij de mannen ging de titel in 59.07 naar Geof frey Kipsang Kamworor, die Samuel Tsegay uit Eritrea en de Ethiopiër Guye Adola ach ter zich liet Bij de vrouwen was het po dium zelfs volledig Keni aans met Gladys Cherono (1.07.28) als winnares voor Mary Ngugi en Selly Kap- tich. Van Bunder tweede in trainingswedstrijd Michel van Bunder uit Kloos- terzande is zaterdag als tweede geëindigd in de vijf de trainingswedstrijd van TMZ (Trimbelangen Mid den-Zeeland). Hij moest in de koers in Kruiningen al leen Ruben Tissink uit Ka- pelle voor laten gaan. Wilco Jonker uit Colijns- plaat werd derde. Bij de ama teurs 40+ ging Johan den Boer uit Bergen op Zoom als eerste over de streep. Aimee Schoe grijpt net naast de zege In het Belgische Pepingen reed mountainbikester Ai- mee Schoe uit Vrouwenpol der naar de tweede plaats in de eerste van de vijf wed strijden om de Flanderscup. De strijd om de zege bij de dames-jeugd was spannend. Schoe moest haar concurren te, de Belgische Lize Struijf, pas in de laatste ronde laten gaan. Marijn Vermue uit Nis- se werd ondanks een flinke hoeveelheid pech twintigste bij de nieuwelingen. Geen eretitel voor judocoach Moerman Cor Moerman (57) heeft tij dens de Nationale Budodag naast de titel 'coach van het jaar" gegrepen. De Goesenaar, die voorzitter is van JudoGoes en bij die club ook veel trainingen ver zorgt, zag op sportcentrum Papendal bij Arnhem dat die eer ging naar de 44-jari- ge Friezin Esther Oostlan- der. Oostlander is een voor malige leerlinge van Cor Moerman. Zuidweg nog niet veilig met OWO Het is Naomi Zuidweg niet gelukt om zich met OWO al veilig te spelen in de Korfbal League. De Middelburgse ver loor zaterdag met de Maars- sense club de tweede play- offwedstrijd tegen KCC. In Capelle aan den IJssel werd het 20-18. Eerder won OWO in Maarssen met 20-15. Er is nu een beslissende, derde wedstrijd nodig. Zuidweg scoorde zaterdag tweemaal uit een vrije bal. MAANDAG 31 MAART 2014 De koplopers in de wedstrijd over 12,8 kilometer. Van links naar rechts Jop de Feijter, Rik van Laarhoven en Edwin de la Ruelle. foto Peter Nicolai door Len Wolters GOES - Juichend en springend liep Leila Frietman uit Middelburg in de richting van haar jongere broer en coach Mike. Ze had net de vijf kilo meter van de Goese Ladiesrun uit gelopen. Terwijl ze enthousiast over haar eerste officiële wedstrijd vertelde, hapte ze tal van keren naar adem. KOPENHAGEN KRUININGEN MIDDELBURG PAPENDAL CAPELLE A/D IJSSEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73