Zilveren randje aan Delta Sport sluit sneldamtitel De Leeuw tijdperk met zege af Nieuwe titel komt in zicht voor DZK SPORT 13 Sinds 1982, toen De Leeuw voor de eerste keer de provinciale titel pakte, lukte het slechts achtmaal een andere dammer de hoofd prijs te bemachtigen. In de editie van 2014, waarvoor de organiserende damclub Aagte- kerke uitweek naar Oostkapelle, kwam de eerste plaats van De Leeuw geen moment in gevaar. Nadat de zeven deelnemers in ca tegorie A de helft van de partijen hadden afgewerkt, had de favo riet al vier punten voorsprong op Peter Schunselaar. Alleen Henk Gunter was er in geslaagd de Goe senaar op een gelijkspel te hou den. In de tweede helft van het toer nooi nam De Leeuw wat gas te rug. Hij stond wat meer remises toe, maar omdat hij geen enkele partij verloor, kwam de concur rentie niet dichterbij. Met een overwinning op Danny Wattel stelde hij in de voorlaatste ronde zijn zilveren titel veilig. In de strijd om de tweede plaats ging het tussen Peter Schunselaar en Daaf Kasse, twee teamgenoten bij de Middelburgse damclub. Schunselaar versloeg Kasse in de tiende ronde en die overwinning bleek achteraf van cruciaal belang. Met een zege op Rianka van Ombergen verzekerde de Vlissinger zich van de tweede plaats. „We nemen met een goed gevoel afscheid, zowel van het seizoen als van de zaal", waren de woor den van Koen de Bruijn na afloop van de wedstrijd. De achttienjari ge De Bruijn was met zes doel punten topscorer. Nadat de Schouwenaren de hele wedstrijd tegen een achterstand aankeken tegen de nummer vier van de ranglijst, sloegen ze in de slotminuut toe. De ploeg van Peter Bos boekte zo zijn zesde ze ge van het seizoen en eindigde hiermee als negende in de hoofd klasse D. „Het was een hectisch seizoen met ups en vooral veel downs", blikte Bos terug. „We begonnen het seizoen sterk met een aantal overwinningen. Daarna ging het behoorlijk minder en zaten we in een dip. De doelstelling aan het begin van het seizoen was lijfsbe houd, dat is wat moeilijker ge gaan dan ik gehoopt had." Halverwege het seizoen stapte trainer Jaco Vleeshouwer op, maar volgens Bos veranderde er daardoor minder dan veel men sen dachten. „Ik was samen met laco trainer. Nadat hij gestopt was ben ik alleen verder gegaan. Ik was een van de twee trainers. Dat is het eigenlijk." De ploeg uit Gorinchem kon vol gen tot 3-2, waarna De Zeeuwse Kust niets heel liet van de tegen stander. „Eigenlijk hebben we el ke week de mogelijkheid om met zulke cijfers te winnen, maar op het einde laten we het vaak afwe ten. Misschien heeft dat met de leeftijd te maken", dacht Leijnse. Zijn ploeg mag met recht onerva ren worden genoemd. Veel jon gens zijn net achttien of moeten dat nog worden. „En er komt nog heel goede jeugd aan", voegde Martijn Mechielsen toe, zaterdag met vier treffers een van de uitblinkers. „De aanvoer blijft komen en de mix van jong en oud is heel goed. We begon nen dit seizoen met het doel erin te blijven en verder zouden we wel zien", zei Mechielsen. „Maar het ging zo goed dat we onze doe len hebben bijgesteld." „Daar ging het wel even mis", vul de Leijnse aan. „Na de winterstop stonden we met drie ploegen los en heb ik het woord kampioen schap laten vallen. De wedstrijd daarna verloren we meteen. Ver volgens heb ik het even laten va ren. De wedstrijden daarna speel den we als vanouds." Als DZK de twee resterende wed strijden wint, pakt de ploeg de ti tel. Leijnse: „Ik geef ons tachtig tot negentig procent kans. Volgen de week hebben we met de IJssel- meeuwen op papier een makkelij ke tegenstander. Dan komt het aan op de laatste wedstrijd tegen SBC-2000 (de nummer twee). We hebben ze uit verslagen, dus moet het thuis ook mogelijk zijn." In een vorige generatie is het al eens voorgekomen dat het eerste team van DZK, destijds De Storm vogel geheten, twee jaar achter el kaar kampioen werd. „Dat was ook de enige keer dat we in de tweede klasse hebben gespeeld", weet Mechielsen. „Veel van die spelers, onder wie de huidige coach, zijn nog steeds betrokken bij de club en hebben kinderen die nu in het eerste zitten. „Dat maakt het extra speciaal dat je die namen nu weer terugziet. Zij zit ten ons de laatste weken een beet je stangen van wij speelden in de tweede klasse en jullie niet. Aan die praatjes moeten we dit sei zoen dus maar een eind maken", aldus de Souburger. MAANDAG 31 MAART 2014 Een smash van Savok-speelster Anne Steijn gaat over het blok van Gepidae. foto Peter Nicolai OOSTKAPELLE - De Zeeuwse snel damtitel die Johnny de Leeuw za terdag in De Halve Maan in Oostka- pelle veroverde, had een zilveren randje. De 48-jarige Goesenaar, die een week eerder al Zeeuws kam pioen in het gewone dammen werd, troefde voor de 25e keer alle concurrenten af. door Arwin Willemsen ZIERIKZEE - „Er liggen hier heel wat voetstapjes van me", zei Delta Sport-trainer Peter Bos na de winst partij tegen Hellas 3 (25-24). De handballers uit Zierikzee speelden hun laatste wedstrijd in Sporthal Onderdak. Volgend seizoen komen ze uit op het nieuwe complex bij den Hogen Blok. „Het was een mooie periode", vond Bos. door Arwin Willemsen VLISSINGEN - De waterpoloërs van De Zeeuwse Kust (DZK) lijken af te stevenen op een nieuw kam pioenschap. Nadat de ploeg van trainer Sjaak Leijnse vorig jaar pro moveerde uit de vierde klasse, staat het team nu aan kop in de derde klasse D, met nog maar twee wedstrijden in het verschiet. Zaterdag vermorzelde de Walcher- se ploeg SG De Linge/PCG met 17-4. „Het zou uniek zijn om twee jaar achtereen kampioen te wor den", vond Leijnse zaterdag. Als de waterpoloërs van DZK hun laatste twee wedstrijden winnen, zijn ze opnieuw kampioen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71