Tjoba is na een week koppositie al weer kwijt Zaamslag weer stap dichter bij de titel S 12 SPORT VOLLEYBAL Volleybalsters uit IJzendijke geven niet thuis in belangrijk duel met Sarto 3: 0-4. De nacompetitie is dichtbij. De Meervogels-TOP 18-11: TOP was niet opgewassen tegen een tactisch sterk verdedigend De Meervogels. De Arnemuidenaars keken al vroeg tegen een 4-0-ach- terstand aan en kwamen geen mo ment echt in de wedstrijd. De op leving na rust was te mager om De Meervogels van slag te breng en. Albatros-Tjoba 21-21: Aanvallend profileerde Tjoba zich in Zwijn- drecht, maar verdedigend was de ploeg kwetsbaar. Daardoor wissel den de kansen op succes voortdu rend. Bij 20-18 moest de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen vol aan de bak, maar bij 20-21 rook de* ploeg nog even aan de winst. Uit eindelijk moest het team zich te vreden stellen met een remise. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas en Marcel de Dreu 5, Demi Mondeel 4, Esmee Walraven 3, Sharon Goedege- bure 2, Niels Westmaas en Sander Ha- rinck 1. Pernix-Swift 13-11: Vol vertrou wen dacht koploper Swift een gat te kunnen slaan met nummer twee Pernix, maar de Middelburg se eersteklasser kwam van een koude kermis thuis. „Pernix was het minst slecht", zei coach Den nis Plantinga na de nederlaag in Leiden. Swift blijft wel eerste, maar de voorsprong is nu nog maar één punt. terneuzen - De korfballers van Zaamslag hadden geen kind aan Volharding, één van de weinige ploegen waarvan nog wat tegen stand werd verwacht in de vier de klasse:15-7. Zaamslag-Volharding 15-7: Om dat Volharding zonder aspiratie naar Zaamslag was afgereisd, kon de thuisploeg na een veredelde oe fenwedstrijd weer een zege bij schrijven. Met zestien punten uit acht wedstrijden is het een kwes tie van tijd voordat de kampioens- vlag uitkan. Dat zou zomaar over twee weken al kunnen zijn, wan neer Zaamslag op bezoek gaat bij nummer twee ZKV. „Dit was wel een heel makke te genstander", klonk het bijna te leurgesteld uit de mond van coach Carlo de Waele. Nadat het begin van de partij gekenmerkt werd door twee gemiste strafwor- pen steeg de verbazing van de er varen oefenmeester doordat Vol harding zich zonder slag of stoot leek neer te leggen bij een neder laag. De opstellingsvariant van Zaamslag, De Waele had de twee langste mannen uit de basis ge houden, werd niet echt getest. Dat er toch volop gewisseld werd, had alles te maken met de noncha lance waartoe de thuisploeg zich liet verleiden. De uitslag had dus nog veel hoger kunnen uitvallen. Het weer riant ere uitzicht op de titel maakte ech ter alles goed. Fortis-Koag 12-12: In de eerste helft werd er weinig gescoord. De middenmoters vonden samen slechts vijf keer de korf: 3-2. Na rust ging het bij beide ploegen iets beter. Fortis liet zich na de 8-8 echter op achterstand zetten. Koag kwam met 9-12 voor te staan, met nog vier minuten te spelen. Niemand gaf nog iets voor de kansen van Fortis, maar toch kwam het team van trainer Sjaak Baas nog langszij. Rens van den Driest, Kim Baas, Patrick Koppejan en Anita Wielemaker 1 Merwede-Togo 26-7: Na de zwa re zaalcompetitie is Togo het hele maal kwijt. Merwede speelde de Goese tweedeklasser van de mat. De thuisploeg zag dat het team van trainer Jan Voshart mentaal kwetsbaar was en maakte daar dankbaar gebruik van. TERNEUZEN - De volleyballers van Voorwaarts en de vrouwen van YVC wacht een spannend slot van de competitie. Beide ploegen strijden tegen degradatie en heb ben nog twee duels voor de boeg. YVC verloor zaterdag kansloos met 4-0 van Sarto 3. Voorwaarts voegde door een 3-2-nederlaag in Dordrecht twee punten aan het totaal toe. Mikro Electro/Roosendaal 4-De Sterre 0-4 (18-25, 21-25, 22-25, 20-25): Kampioen De Sterre speel de frank en vrij en etaleerde een goede vorm. Toch bood de vierde keus van Mikro Electro stevig te genstand. Zo ontwikkelde zich een enerverend duel, waarin De Sterre vooral serverend meer in de mars had. Vooral door de pri ma opslag werd in de tweede set een 10-2-achterstand opgehaald. De thuisploeg kreeg de pass niet meer aan het net, waardoor de aanval aan banden werd gelegd en De Sterre onder aanvoering van de uitblinkende Sofie Colle- man en Stephanie Herman naar winst kon afwikkelen. YVC-Sarto 3 0-4 (16-25, 22-25, 13-25, 21-25): Om een dreigende nacompetitie af te wenden, wist YVC dat tegen de Tilburgse mid denmoter punten moesten wor den behaald. Eens te meer bleek YVC echter een ploeg van uiter sten. In Oostburg gaf een verre van compleet YVC niet thuis en werd voor de zevende keer dit sei zoen zonder set te winnen verlo ren. Sarto had in alle opzichten meer in huis en was heer en mees ter. In de resterende twee duels moet YVC ten opzichte van het op de negende plaats geklasseerde De Burgst 3 een achterstand van vijf punten overbruggen om zich rechtstreeks in veiligheid te spe len. Savok-Gepidae 3-1 (25-16, 25-6, 25-17, 22-25): Zonder subliem te spelen had Savok geen kind aan Gepidae. De Sasse formatie be wees YVC een goede dienst, om dat Gepidae door de nederlaag de ploeg uit IJzendijke niet meer kan achterhalen. Savok speelde gecon centreerd en was erg alert aan het net. De thuisploeg speelde collec tief sterk, buitte de fouten van Ge pidae goed uit en kwam in de eer ste drie sets geen moment in de problemen. Met de winst op zak verzuimden de Zeeuws-Vlamin gen ook de vierde set te winnen, waardoor de eerste maximale ze ge van het seizoen uitbleef. Next Volley/Dordrecht 3-Voor- waarts 3-2 (25-19, 25-18, 21-25, 21-25, i5'7): De Axelse mannen de den goede zaken in de strijd om rechtstreekse degradatie af te wen den. De Zeeuws-Vlamingen wer den in de eerste twee sets afge troefd door een gretige thuis ploeg. Daarna toonde Voorwaarts aan over veerkracht te beschik ken. Met een tomeloze inzet werd vooral in verdedigend opzicht een ruime voldoende gescoord. Voor waarts trok door twee setzeges op rij de stand in evenwicht, maar moest toestaan dat de thuisploeg uiteindelijk aan het langste eind trok. Voorwaarts treft zaterdag Voltena, dat op de tiende plaats staat en eerder in Axel met 4-0 werd verslagen. BOK-De Sterre 2-3 (18-25, 25-15, 25-21, 11-25, 13-15): Een boeiend duel, waarin beide teams nauwe lijks voor elkaar onder deden. De service en pass waren aan beide kanten goed verzorgd, waardoor het niveau voor de eerste klasse hoog was. De Sterre kreeg weinig vat op één aanvaller van de ploeg uit Kapelle, die erg trefzeker was en veel punten scoorde. Nadat door winst in de vierde set de stand was gelijk getrokken, trok De Sterre in de beslissende set de winst naar zich toe. FORZA OP DREMPEL VAN TITEL door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Tjoba is weer koplo per af in de overgangsklasse D. De korfbalploeg uit 's-Heer Hendrik skinderen verspeelde een punt bij Albatros: 21-21. In de overgangs klasse C leed TOP een onverwacht dikke nederlaag, waardoor het Ar- nemuidse team van de tweede naar de derde plek zakte. Swift, de koploper in de eerste klasse, ver loor de topper bij Pernix. Scores TOP: Peter van Belzen 3, Jeani- ne Marijs, Corné Bezemer en Remco Bezemer 2, Petra de Ridder en Jur- riaan Bouwens 1 door JaapJan Ritsema Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 6, Linda Hamelink en Pjotr Hamelink 3, Er- win Verhelst 2, Marco van Reeuwijk 1 BKC i-Fortis 7 4-8. Scores BKC: Jo nas Kloet en Anne de Koster 2. Water staat YVC tot aan de lippen Anita Wielemaker van Fortis in het duel met Koag. Scores Swift: Richard Geldof 4, Vera Kuiper, Matthijs Pouwer en Kris Huis man 2, Aisja Zuidweg 1 Scores Fortis: Rachel Verhagen en Joy ce Schoonaard 3, Remco Crucq 2, Scores Togo: Niek Meerman 3, Anouk Hazelaar, Wendy Uitterhoeve, Andre Goossens, Marten Postema 1 door Peter van Kouteren De volleyballers van Forza kunnen de champagne koud zetten. De Schouwse formatie won zaterdag in de promotieklasse voor de vier de keer op rij met 4-0 en heeft woensdagavond in Sliedrecht aan twee punten voldoende om bui ten bereik van concurrent Krim pen te geraken. Forza kan zelfs een dag eerder al kampioen worden, omdat Krim pen dan een inhaalduel speelt bij Next Volley/Dordrecht 3. WS'92 en Mytilus hebben het moeilijk in de derde divisie A. Het Vlissingse WS'92 verloor met 4-0 van Sarto. Zaterdag treffen WS'92 en het Goese Mytilus elkaar in een recht streeks degradatieduel. peen terre'n aan fangeweg bij Hoek is het Zeeuwse autocross-seizoen 3 It LCIK,t begonnen. Ongeveer 35 auto's kwamen in actie in de regioklassen tot 1600 va V* T y en 2000cc, toerwagens tot 1600, 2000 en 3800cc en in de keverklasse en sprintersklasse. De volgende race is op 19 april, ook in Hoek. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70