revanche in Gent-Wevelgem Van Tatenhove laat Bony in haar waarde SPORT 35 voorjaar. Een echte klassieker." Met Degenkolb groeit ook zijn Nederlandse ploeg Giant-Shima- no steeds verder. „We worden elk jaar beter", glunderde ploeg leider Rudi Kemna na afloop. Het deed de ploegbaas vooral goed dat het strijdplan van zijn equipe in Gent-Wevelgem tot in de puntjes was uitgevoerd. „Met deze weersomstandigheden, aan genaam en weinig wind, weet je dat de kans op een groepsspurt heel groot is. Dus was het zaak om de juiste mannen voorin te houden die John in positie moes ten brengen." Voordat er een groep van 78 ren ners op de finish in Wevelgem af stormde, had zich in de Vlaamse Westhoek een wedstrijd vol trokken die geteisterd werd door valpartijen. Francisco Ventoso brak wellicht zijn enkel en Ian Stannard werd met rugklachten naar het ziekenhuis gebracht. Op acht kilometer van de streep gingen ook de kanshebbers André Greipel en Tyler Farrar on deruit. Giant-Shimano bleef gespaard. De ploeg had naast John Degen kolb Koen de Kort, Ramon Sinkel- dam en Dries Devenyns in de groep van tachtig renners die in volle finale verwoed jacht maak te op een koptrio met Stijn Devol- der, Andrey Amador en Silvan Dillier. Namens Giant werkte al leen Devenyns mee in de achter volging. „Omdat we Ramon en Koen nodig hadden voor de sprintvoorbereiding", aldus Kem na. Dat bleek. Nadat de groep op een kilometer van de streep op de drie koplopers neerstreek, reed Sinkeldam De Kort en Degen kolb naar voren. De Kort zette zijn kopman daarna af in het wiel van Sagan. „En toen hield ik bewust in, zodat Sagan gedwon gen was te vroeg aan te gaan", grijnsde de Brabantse meester knecht. De Slowaak hapte en Degenkolb kletste vanuit zijn wiel over Sa gan om ook de opstomende Dé- mare nog voor te blijven. De winst van de Duitser in Ne derlandse dienst past perfect in dit voorjaar waar de Nederlandse renners en ploegen plots de zeges aaneen rijgen. Kemna rea liseerde zich dat ook. „Mooi toch?" In de eerste proef van klasse M liep Van Tatenhove met de mooi in balans en los door het lijf lopen de Hamlet-dochter met 64,00 pro cent naar de eerste plaats. Miranda de Bruine uit Vlissingen pakte met Cabochon-dochter Ubouche- perpe met 62,66 procent de twee de plek. In de tweede proef stuurde de net veertien geworden Van Tatenhove haar ontketende vosmerrie met 66,00 procent naar een afgeteken de overwinning. Voor de Middel burgse Nadia van Schaik, die op de merrie Veersedam's Bo reed, was de score van 61,33 procent goed voor de tweede stek. „Het gaat wel hard. In mei vorig jaar heb ik Bony voor het eerst ge start en nu loopt ze al in Mi", zei Van Tatenhove. ,De merrie is ook een fijn paard om te rijden. Lief, maar ook wel gevoelig. Je moet haar in haar waarde laten. Door haar vorige ruiter werd ze als het misging nogal hard aangepakt. En die schrik zit er nog steeds in. Maar het gaat steeds beter. Ik rijd met haar ook spring- en eventing- wedstrijden. En ook dat gaat goed." In de klasse L was Franciska van den Broeke uit Serooskerke met de vosmerrie Beau in beide omlo pen (67,66 en 68,33 procent) de beste. De Middelburgse Kim van 't Hul eindigde met de Gribaldi-af- stammeling Totum (66,00 en 67,33 procent) als tweede. In Heinkenszand deed Wilma Salm met haar vosruin Empereur B goede zaken in de dressuurcom- petitie om de Schaal en Schelpdier trofee van De Paardebloem. De amazone uit Goes liep in de klasse L2 met de Gribaldi-zoon naar twee afgetekende overwinningen. Haar scores waren 69,66 en 70,33 procent. De Vlissingse Annelies van Dommelen en de Rubi- quil-zoon Chevaldo eindigden in eerste manche op de tweede stek (66,33 procent). Marieke Kleinjan uit Borssele greep met de vosmer rie Edeem in de herkansing met 68,33 procent die plaats. Debbie Offermans heeft na een jaar afwezigheid met Avec Espoir de draad weer goed opgepakt. De Arnemuidse was in Z2 met de Painted-zoon in beide proeven de beste. De tweede plaats in de warmloopronde was voor Bianca Relyveld uit Heinkenszand en de ruin Bolero. Tessa Baaijens uit Goes en haar ruin Don Bencedor van het Lisperhof legden in de her haling beslag op deze plek. „Ik hoop dat hij om de goede redenen terugkomt, om de passie voor de sport en niet omdat hij niet weet wat hij met zijn leven aan moet." Voormalig topzwemmer Pieter van den Hoo- genband in het Algemeen Dagblad over de terugkeer van Michael Phelps. „Midden in een gesprek kan ik zomaar aan een looplijn denken. Als ik iets belangrijk vind, op tele visie bijvoorbeeld, en jij zit tegen mij te praten, kun je lullen wat je wilt, maar dan ben ik gefocust op dat onderwerp." Ajax-trainer Frank de Boer in de Volkskrant. „Wij hebben zeker wel wat in de Kuip te zoeken. Natuurlijk zijn wij geen favoriet. Maar als wij een goede dag hebben en de tegenstander een mindere, kan die beker zo van ons zijn." PEC Zwolle-middenvelder Jesper Drost in het Algemeen Dagblad. „Verandering is altijd eng, zeker als de kans be staat dat je invloed minder wordt. Maar Cinquan- ta speelt paniekvoetbal. Die weet het niet meer." Shorttracker Niels Kerstholt in de Volks krant. „Ik zei op elk onderdeel behalve speer: dat gaan we anders doen. In het begin heeft ze een rottige tijd gehad." Bart Bennema, bondscoach van de meer- kampploeg, in de Volkskrant over zijn pupil Nadine Broersen, die recent in Sopot wereld kampioene werd. „Ik wil niet fietsen omdat ik het zo leuk vind. Doorgaan en minder winnen: die kant wil ik niet op. Ik wil stoppen op het hoogste niveau." Wielrenner Fabian Cancellara in het Alge meen Dagblad. MAANDAG 31 MAART 2014 door Lucien Roelandt SEROOSKERKE - Quinty van Taten hove slaagde er tijdens de dressuur- wedstrijd van de Gouwe Reyers in haar vorm vast te houden. De ama zone uit Gapinge voegde zaterdag met de merrie Bony in Seroosker- ke weer twee overwinningen aan haar erelijst toe. Lieuwe Westra, knecht bij Astana, wint in het natte Barcelona één van de ritten in de Ronde van Catalonië. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69