I I De Bruinvis geeft in slot voorsprong weg Solide winst voor Rapide Leen IJzelenberg gaat naar Goes Tovaal verliest grip op duel na rust en wissels SPORT 9 „Die kans kon ik niet laten lopen. Goes behoort tot de Zeeuwse top en het is dichter bij mijn woon plaats Bruinisse." WGZ begon goed aan de wed strijd. „We speelden gediscipli neerd", zei Van der WerfF later. Met name via de flanken was er veel dreiging. Zaamslag werd op alle fronten afgetroefd en kreeg welgeteld twee kansjes via Peter Dieleman en invaller Wesley Die- leman, die na blessureleed zijn heroptreden maakte. De Zeeuws- Vlamingen misten de beleving en de strijdlust van de thuisduels met Sliedrecht en SHO. Binnen vijf minuten stonden vernietigen de cijfers op het scorebord: 3-0. Michael Dell'Avo deelde een eer ste waarschuwing uit, maar de in zet werd gepareerd door Zaam slag-doelman Mitchell Braafhart. Zaamslag-verdediger Jorin Missu werd keer op keer voorbijgelopen door de handige Aron de Keyzer, die Jerry Heezen na twintig minu ten een niet te missen kans bood (0-1). Twee minuten later maakte centrumverdediger Axel van den Heuvel na een vloeiende aanval de 0-2 en bij de 0-3 van Dell'Avo tekende zich de malaise af voor de thuisclub. „We krijgen te veel goals tegen, omdat we te veel ruimte weggeven", meende Zaam- slag-trainer Hubert van den He mel. Op slag van rust scoorden de 'Ge luksvogels' via Van den Heuvel (kopbal) uit een vrije trap van De Keyzer de 0-4. Na rust maakten Zoë Zandstra en Joey Kleijn op aangeven van Hooftman het hal ve dozijn vol. Doelman Braafhart, die aan het eind van het seizoen naar Hoek vertrekt, was kansloos bij alle doelpunten en voorkwam met schitterende reddingen nog een zwaardere afstraffing. „Een ge weldige keeper", oordeelde Van der Werff, oud-doelman van Zwolle, Sparta en FC Dordrecht. Van den Hemel: „Dit is een zware tik. We moeten proberen de na- competitie te halen. We hebben het nog in eigen hand." Zaterdag wacht de thuiswedstrijd tegen Klundert, dat vijf punten meer heeft dan Zaamslag. EP MIDDELBURG - Leen IJzelenberg is de zesde aanwinst van hoofdklas ser Goes. De middenvelder komt volgend voetbalseizoen over van zaterdag-tweedeklasser Duive- land. Eerder trok de zondagclub Sofyan Azzagari, Bart Deprez, Ur- vin van Hekelen, Jeremy Hubregt- se en Dimitri Hooftman aan. Sam Biesterbosch kondigde zijn vertrek aan bij Kloetinge. Hij ver ruilt de zaterdag-hoofdklasser ko mende zomer voor SSV'65, dat uit komt in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Een andere tweedeklasser, Bruse Boys, versterkte zich voor vol gend seizoen met SKNWK-aan- valler Martijn Backx. De negen tienjarige aanvaller scoorde dit sei zoen al negentien keer voor de Nieuwerkerkse zaterdag-vierdek lasser. Nicky van der Velde (19) stapt vol gend seizoen van ZSC'62 over naar DFS. HOEK VAN holland - De rugbyers van Tovaal sloten de competitie in de derde klasse gisteren af met een 45-14-nederlaag tegen Hook ers 2. De eerste helft was gelijk op gaand en beide teams gingen met veertien punten de rust in, maar in het tweede bedrijf bracht de thuisclub vier spelers van het in de ereklasse uitkomende eerste team binnen de lijnen en was er voor de Goesenaren geen eer meer te behalen. Alex Vlieland, die Tovaal terug bracht tot 14-7, baalde van het op stellen van die spelers. „Het hele seizoen bungelt Hookers 2 onder aan in de competitie en nadat de ereklasse afgelopen is, winnen ze plotseling alle wedstrijden. Na rust was het een mismatch." Mat- thijs van Roemburg en Maurice Boelhouwers tekenden voor de an dere Tovaal-punten. Argo-De Schelde 13-9: De man nen van De Schelde namen snel een 2-o-voorsprong. Argo, dat laat ste staat, gaf echter goed tegen stand waardoor het na één perio de 'slechts' 5-3 voor De Schelde was. Daarna ging het mis. Argo maakte gebruik van de Zeeuwse fouten en de voorsprong ver dween als sneeuw voor de zon: 7-5. De Schelde vocht zich in de derde periode terug en bij het in gaan van de laatste periode was het 9-8. De fouten stapelden zich echter op bij De Schelde waar door Argo wegliep naar 13-8. De Krabben-De Bruinvis 6-6: De Bruinvis heeft zaterdag gelijk ge speeld tegen de nummer drie uit de derde klasse district. In de eer ste en tweede periode gingen bei de teams er vol in en halverwege was het 3-3. In de derde periode kwam De Bruinvis op stoom. In korte tijd zorgde Jonas de Maet voor een comfortabele voor sprong (3-5) en aan het einde van de derde periode stond het 3-6. In de vierde periode ging het alsnog mis. De Krabben voerde het tem po op en kwam terug tot 6-6. Scores Bruinvis: Jonas de Maet 2, Gert-Jan Ramondt, Jan-Willem Ra- mondt, Danny Soetens en Angelo de Meyer allen 1 Vrouwen. Rapide-Zevenbergen 2-0: Rapide voerde de boventoon in zowel aanvallend als verdedi gend opzicht. Door het misssen van drie opgelegde kansen kon Ze venbergen bij de pauze nog een sprankje hoop koesteren. Toen stond het immers nog maar 1-0 via een verzilverde strafbal van Stephanie van Haperen. Tien mi nuten na de doelwisseling scoor de Tatsjana van den Eynde op aan geven van Eline Cleijman de 2-0. Daarmee was de strijd beslist, om dat Zevenbergen aanvallend nau welijks iets te bieden had. Olympia-Liempde 4-0: Olympia was bijzonder goed op dreef en toverde de ene na de andere fraaie aanval op het kunstgras. Toch moest het nog tot de 33e minuut wachten voordat dit overwicht een treffer opleverde. Uit een strafcorner bepaalde Kirsten van der Peijl de ruststand op 1-0. Twee minuten na de pauze zorg de Aïcha Sips voor de meer rustge vende 2-0. Door in respectievelijk de 22e en 24e minuut een puntga ve hattrick te voltooien bepaalde zij de eindstand op 4-0. Die tref fers kwamen tot stand na voorbe reidend werk van Carolien Zwart en Simone Twisk. Mannen. Dopie-Olympia 6-0: In de eerste helft werd het verschil gemaakt. Een duidelijk technisch beter Dopie opende in de negen de minuut de score en bouwde die voorsprong nog voor de pauze stelselmatig uit naar 4-0. In de tweede helft zat Olympia be ter in de wedstrijd. Halverwege viel de 5-0 en in de slotfase be paalde een strafbal de eindstand op 6-0. Rapide-DDHC 2-1: In tegenstel ling tot de voorgaande twee duels vocht Rapide nu verbeten voor een positief resultaat. DDHC had het beste van het spel, maar Rapi de begon met een voorsprong van 2-0 aan de tweede helft. Na tien minuten opende Quinten Mis- siaen de score uit een strafcorner- variant. Op slag van rust rondde Martijn Burm voorbereidend werk van Wouter de Kerf af. In de tweede helft stond Rapide met de rug te gen de muur. Vooral toen DDHC een kwartier voor tijd op 2-1 kwam werd de druk groot. Met kunst- en vliegwerk en een sterke doelman André Paping sleepte Ra pide de winst over de streep. MAANDAG 31 MAART 2014 I Zaamslag-doelman Mitchell Braafhart keert één van de vele doelpogingen van WGZ. De goalie moest uiteindelijk toch zes keer vissen voor de Zeeuws-Vlaamse zaterdag-eersteklasser, foto Peter Nicolai door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloërs van de Schelde konden het niet bolwer ken tegen hekkensluiter Argo, ter wijl De Bruinvis in de laatste perio de een 6-3-voorsprong weggaf. Scores De Schelde: Mertijn Loof 3, Cees van Houwelingen en Niek Kamp man beiden 2, Cas van Vorstenbosch en Ivar Jansen van Roosendaal allen 1. door Peter Snelders MIDDELBURG - De hockeysters van Rapide boekten een vrij gemakkelij ke zege op het laaggeklasseerde Zevenbergen (2-0). Daardoor blijft het team van trainer Mark-jan de Jonge riant aan de leiding in de der de klasse. Een klasse lager pakte Olympia fors uit tegen Liempde: 4-0. In de vierde klasse bij de man nen won Rapide met 2-1 van DDHC. Een klasse hoger moest Olympia met ruim verschil buigen voor titelkandidaat Dopie. De hockeyers van Rapide be haalden gisteren een zwaar bevochten zege op DDHC uit Raamsdonksveer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67