Frisheid is een beetje weg bij VC Vlissingen Hoofdplaat zeker van plaats in nacompetitie Terneuzense Boys toont tekenen van herstel SPORT 7 Voetbalsters Axel onderuit Na negentien duels zonder verlies bleef VC Vlissingen gisteren voor de tweede keer op rij puntloos. Vorige week ging de ploeg van Ruud Pennings al met ï-o onder uit tegen nummer twee OSS'20, nu bleek Longa in de inhaalwed strijd een onneembare horde. „We begonnen te behoudend aan de wedstrijd", was Pennings' eer ste kritiekpunt. „We lieten de te genstander zijn spel spelen en ga ven geen druk op de man met de bal." In de veertigste minuut resulteer de dat in een 1-0-achterstand. Spits Adikali Kamara koos goed positie en schoot onverbiddelijk raak. Pennings: „Na rust had Josimar Pattinama nog een enorme kans en schoot Hoessein Bouzambou op de paal, maar de aansluitings- treffer viel maar niet." En de uit spraak 'als je zelf niet scoort, valt het doelpunt aan de andere kant' bleek maar weer eens een waar heid als een koe. Weer was het Kamara die twee minuten voor het einde, dit keer uit een counter, trefzeker bleek. Even later liep Joost de Kubber nog tegen een rode kaart aan. Zijn tackle aan de zijkant van het veld werd door scheidsrechter Govers als te onbesuisd betiteld, waarna de verdediger mocht inrukken. „De frisheid is een beetje weg", concludeerde de trainer van de Walcherse ploeg, die nog steeds met een punt voorsprong boven aan staat. „Ik zie geen dadendrang zoals eer der dit seizoen wel het geval was. Dat moet ik komende week eens bij de groep neerleggen. Deze ne derlaag moet iets losmaken in de groep." Hoofdplaat-Corn Boys 3-0: Op de overwinning van Hoofdplaat viel weinig af te dingen. De West-Zeeuws-Vlamingen waren bijna de gehele wedstrijd beter en vooral aanvallend veel gevaarlij ker dan Corn Boys. Na een kwar tier werd het 1-0 door een doel punt van Kenny de Baerdemae- cker, die daarna eerst een grote kans onbenut liet voordat hij ook de 2-0 liet aantekenen. De bezoe kers kwamen pas na de rust in de wedstrijd en mochten gaandeweg steeds meer hoop koesteren op het winnen van de periodetitel. Vijf minuten voor tijd sloeg Hoofdplaat echter toe. Het was Loek Thomaes die uit een corner de bevrijdende 3-0 binnenkopte. vast. De veel scorende aanvaller was de afgelopen weken belang rijk voor Hoek, maar zag zijn in zet gestopt door Dennis Hage naars. De ingevallen doelman hield na rust ook de nul en groei de in de strafschoppenserie uit tot de held van Dosko. Hagenaars stopte de penalty's van Martens en - opnieuw - Clinckemaillie, ter wijl voor Dosko alleen Nikai Der- wort miste. De Brabanders won nen zo de strafschoppenreeks en plaatsten zich voor de halve fina le, thuis tegen ASWH. Daarnaast mag het ook meedoen aan de KNVB beker, het toernooi waarin Hoek dit seizoen Feyenoord trof. „Geef ons die wedstrijd nu maar", zei doelman Vendrig. „In de Kuip, want Feyenoord is mijn club." TERNEUZEN - De voetbalsters van FC Axel moesten gisteren in de degradatiepoule van de vierde klasse een nederlaag incasseren te gen DSE 2:2-4. IJzendijke 2 deed dankzij een 6-o-overwinning op Arnemuiden uitstekende zaken in de strijd om de promotie van de vijfde klasse zaterdag. Terneuzense Boys - Serooskerke 3-2: Al na vijf minuten schoot Martijn van Ham Terneuzense Boys uit een vrije trap naar de 1-0. De thuisploeg was daarna sterker, maar kreeg nauwelijks kansen. In de 35e minuut slalom de Niels de Booij door de defensie van Serooskerke en maakte na een sleepbeweging de 2-0. In de tweede helft veroorzaakte Rob bert Rijnberg een strafschop, waarna Alex Jobse Serooskerke te rugbracht naar 2-1. Serooskerke kreeg de nodige kansen, waaron der een inzet op de lat, op de ge lijkmaker. In de slotminuut van het duel zorgde Miroslav Peric voor de 3-1 en direct na de aftrap bepaalde Jeroen Geerse de eind stand op 3-2. WC'68-Duiveland 2-3: Duive- land kende in Halsteren een blik- semstart. In de tweede en vijfde minuut scoorde Ronald Zwager, met twee identieke acties vanaf de linkerflank. WC'68 kwam daarna wat beter in het spel en Duiveland moest achteruit. Na een scrimmage zorgde Nestor Zimmerman in de 34e minuut voor de aansluitingstreffer. Na rust drukte WC'68 de gasten ver der terug en in de 78e minuut viel via Stefan Roosenboom de verdiende 2-2. In de 88e minuut schoot Ronald Zwager, na alweer een individuele actie, Duiveland naar de 3-2-zege. Bij Duiveland vielen Marcel de Bruine en Marcel Zwager uit met blessures. GPC Vlissingen-Dinteloord 1-3: GPC liet het voor rust op instel ling afweten. In de 28e minuut kwam Dinteloord via Nizar Mek- kaoui op 0-1 en uit een vrije trap, vlak voor rust schoot topscorer Jo- rik Mijnhijmer de kampioen naar de 0-2. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid. Mede door een snelle aansluitingstreffer, Ro bin de Pagter scoorde in de 48e minuut uit een vrije trap al de 1-2, legde de thuisploeg meer power op de mat. Dinteloord moest te rug en GPC was via Jeroen van Ommen en Siem Gans een aantal keer dicht bij de 2-2. Het spel- beeld veranderde nadat GPC-aan- voerder Matthijs Lugtenburg te gen zijn tweede gele kaart opliep. Uit een counter gooide Mekkaoui het duel in het slot. Tholense Boys-Zwaluwe 2-3: Tholense Boys verspeelde een 2-o-voorsprong. De thuisploeg kwam na een kwartier via Fred die Simonse op 1-0. In de tweede helft leek de ploeg van trainer Adil Fertoute, na de 2-0 van Mat thijs van Stee, op rozen te zitten. Koen Nieuwkoop was op weg naar de 3-0, maar werd neerge legd. Die speler kreeg slechts geel", beklaagde Fertoute zich. Niet veel later kreeg Zwaluwe, na een handsbal bij de Thoolse ploeg, een strafschop. Pim Schonk zorgde vanaf de stip voor 2-1. Na een inzet van Gijs van der Maden kwam Zwaluwe langszij en na een snel genomen vrije trap zorgde Maurice Sprangers vlak voor tijd voor de winnende tref fer: 2-3. MAANDAG 31 MAART 2014 een tik voelt door Mitchell Minnaard TILBURG - VC Vlissingen heeft in de eerste klasse C van het zondagvoet bal de mogelijkheid om verder op de concurrentie uit te lopen laten liggen. In Tilburg bleek Longa met 2-0 te sterk voor de Walcherse eer steklasser. „De frisheid is een beet je weg", constateerde trainer Ruud Pennings na de tweede verliespar- tij op rij. „Deze nederlaag moet iets losmaken binnen de groep." Longa-VC Vlissingen 2-0 (1-0). 39. Adikali Kamara 1-0, 88. Adikali Kam ara 2-0. Rode kaart: 90. Joost de Kub ber. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - De strijd om de twee- de-periodetitel in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal kreeg gis teren een verrassende ontknoping. Niet Corn Boys, dat het zich kon permitteren met een verschil van twee doelpunten te verliezen, maar Hoofdplaat eiste een plaats in de nacompetitie voor zich op. Op eigen veld versloeg Hoofdplaat Corn Boys met 3-0. I Scheidsrechter Jan Tempelaar (midden) loopt samen met zijn assistenten Bert van Arendonk (tweede van links) en Nico Opstraat het veld af voor een korte pauze. Geheel links teammanager Danny de Vrieze van Hoek, rechts ver dediger Gert-Jan van Leiden die al na een kwartier rood kreeg, foto Peter Nicolai Vierde klasse (degradatiepoule) FC Axel-DSE 2 1-1. Alicia Huijsman 1-0 en 2-2. Vijfde klasse (promotiepoule): Hul- sterloo-Vogel waarde 2-0. Marianne de Cocq 1 -0 en 2-0. Vijfde klasse: IJzendijke 2-Arnemui- den 6-0. Doelpuntenmakers: Brigitte de Waele 2, Lisa van Nieuwaarden, Yannick van Akker, Kim en Nathalie van Poucke allen 1 Nieuwdorp-Koewacht 4-3. Debbie van Regenmortel 2, Franciska Hiem- stra 1 Zaamslag-Serooskerke 1-0. Doelpun tenmaker: Karin Schellekens. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Terneuzense Boys pakte in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal eindelijk weer eens een overwinning. De ploeg van trainer Alexander van Keulen versloeg op eigen veld Seroosker- ke met 3-2. De laatste zege dateer de van 18 januari 2014. GPC Vlis singen verloor thuis met 3-1 van kampioen Dinteloord en Tholense Boys ging op eigen veld met 3-2 onderuit tegen Zwaluwe. 38 Terneuzense Boys heeft na 21 wedstrij den in de tweede klas se E inmiddels 38 pun ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65