Spui is na één helft al volledig Hoek weet weer hoe kansloos Ooslburg voert de druk verder op Tweede degradatie op rij voor Aardenburg 6 SPORT DISTRICTSBEKER Koploper in hoofdklasse B kan zich na uitschakeling in beker volledig op promotie naar topklasse richten. Spui-Heinkenszand 0-4: Hein kenszand maakte voor rust al kor te metten met Spui. Halverwege de eerste helft zette Martijn Si- monse druk op Spui-doelman Mi chael Verschuure. De keeper schoot de bal tegen Simonse op die zo eenvoudig aan de openings treffer kwam. Na een voorzet van Simonse maakte Ruben Osse vervolgens de 0-2. Mark Doene kopte uit een corner van Jeroen Verschiere Heinkenszand naar de 0-3 en na een vloeiende aanval tekende Jer- maine Hitijahubessy voor de 0-4. De Noormannen-FC Axel 3-4: Er- win Pouwelse zorgde voor de 1-0 en uit een strafschop liet Maik de Wolf de 1-1 aantekenen. Uit een corner van FC Axel zorgde Den nis Lafeber voor de 2-1-ruststand. Vijf minuten na rust vergrootte Urmeion Martis de Axelse voor sprong. Via een strafschop in de 67e mi nuut bracht Pouwelse de span ning weer terug, maar via Martis kwam FC Axel in de 76e minuut toch weer aan een marge van twee goals. Via invaller Mark Min- derhoud kwam De Noormannen vlak voor tijd nog terug tot 3-4. HOEK - Aan het einde van een en erverende avond voetbal was de paniek heel even voelbaar. Want een wedstrijd niet winnen, dat waren ze niet meer gewend in Hoek. De koploper in de hoofd klasse B kwam zaterdagavond niet langs Dosko (0-0) en moest na strafschoppen het hoofd bui gen. Geen halve finale, geen felbe geerd ticket voor de KNVB beker, maar vooral geen goed woord voor de scheidsrechter. De spotlights werden na afloop op arbiter Jan Tempelaar uit Dor drecht gericht, maar zijn twee as sistenten op leeftijd verdienden toch ook een 'eervolle' vermel ding. Bert van Arendonk, de grensrechter voor de tribune, ging een paar keer in de fout. Zijn collega aan de overkant zorgde er voor dat de eerste rode kaart van KARAKTERISTIEK de avond werd getrokken. Terecht of niet, die ging in eerste instan tie naar de verkeerde Hoek-spe- ler... Na een kwartier probeerde Gert-Jan van Leiden balverlies te herstellen en tikte Dosko-spits Marvin Bedaf even aan. Tempe laar liet doorspelen, maar zijn as sistent Nico Opstraat stak de vlag in de lucht. De arbiter nam pools hoogte, haalde de rode kaart uit zijn zak en liet die aan Giovanni Siereveld zien. „Ik had de overtre ding niet waargenomen, omdat de speler met zijn rug naar me toe stond en ik enigszins verblind werd door de zon", zei Tempelaar later. „Ik dacht dat er niks aan de hand was, maar mijn assistent zei dat de aanvoerder een doorgebro ken speler had neergelegd." Die aanvoerder bij Hoek is Siere veld, terwijl Van Leiden de over treding maakte. „Ik weet niet of het een overtreding was", reageer de Van Leiden na afloop. „Ik tikte de bal aan en die spits kruiste voorlangs. De scheids floot ook niet." Omdat door het aanwijzen van de verkeerde speler veel commotie ontstond, besloot het arbitrale trio even de kleedkamer op te zoe ken. Siereveld moest zich samen met Dosko-aanvoerder Rob Diet vorst bij hem melden. „Het was een apart verhaal", zei Siereveld. „Ik heb gevraagd of die assistent wel in staat was om te vlaggen, terwijl die man er zelfbij zat. Als je twee spelers die totaal niet op elkaar lijken door elkaar haalt, kun je dan nog wel zien of het buitenspel is?" Na een pauze van acht minuten kwam het arbitrale trio terug het veld op en werd het duel - zonder Van Leiden - hervat. Hoek hield met een man minder een over wicht, omdat Dosko weinig initia tief nam. De vooraf gekozen tac tiek - inzakken en counteren - werd niet losgelaten. Vlak voor rust kon Nick de Groote na een steekpass van Birgen Martens al leen op doelman Jeffrey Vendrig af. De inzet van De Groote kwam op het lichaam van de keeper, die ook de spits raakte. De wond op het been van De Groote maakte na afloop veel duidelijk. Rood voor Vendrig en een strafschop voor Hoek, oordeelde Tempelaar. „Honderd procent mijn eigen waarneming", zei hij later. „De doelman kwam onbesuisd in." De Groote wilde de strafschop graag zelf nemen, maar Guillau me Clinckemaillie had de bal al Tweede klasse E. Sarto-Zeelandia Middelburg 2-5: Zeelandia nam al in de vierde mi nuut een i-o-voorsprong via Den nis Kovacevic, maar kon daarna maar moeilijk zijn stempel op de wedstrijd drukken. Na een half uur werd het uit een door Rogier Veenstra benutte strafschop welis waar 0-2, maar niet veel later mocht ook Sarto van elf meter raakschieten. De 1-2 was van Nick Wilbrorts. Zeelandia trok het ini tiatief naar zich toe, nadat Sander Haans (Sarto) rood had gekregen en de wedstrijd voor een minuut of tien stilgelegd was. In het res tant van de eerste helft bracht Niels Luteijn de score op 1-2. Via diezelfde Luteijn liepen de bezoe kers na de hervatting spelender wijs weg naar 1-5. Pas in de slotfa se kon Sarto nog eens tegensco- ren via Nick Wilbrorts. Derde klasse A. Aardenburg-Unitas'30 0-4: Aar denburg had weinig in te brengen tegen Unitas'30. Via Gino Spahic werd het in de 29e minuut 0-1. Na de rust zorgden Jordy Bollaert en Gianni Kiebosch (2x) voor de 4-0-eindstand. Voor Aardenburg werd de tweede achtereenvolgen de degradatie hiermee een feit. Vierde klasse A. Sluiskil-Oostburg 1-3: Sluiskil was qua veldspel niets minder dan Oostburg, maar een aantal verdedigingsfouten werd de ploeg fataal. Oostburg kwam in de tiende mi nuut uit een vrije trap van Arjan Versluijs op 1-0, maar verontrus ten kon die tegentreffer Sluiskil nog niet. Een kwartier na de rust werd het dan ook 1-1 door Tim Herreweghe. Oostburg trok de wedstrijd daar na alsnog naar zich toe. Eerst pro fiteerde Arjan Versluijs van een foutje van doelman Danny Pijcke en in de slotfase was het Davy Maes die de eindstand op 3-1 be paalde Jong Ambon-Zeeland Sport 4-1: Jong Ambon was de gehele wed strijd de bovenliggende partij, maar kwam in eerste instantie maar moeilijk tot scoren. Martin Waisapy bracht voor de rust de openingstreffer op zijn naam, maar zijn voorbeeld bleef lange tijd zonder navolging. Het werd zowaar nog 1-1 door een doelpunt van Wesley van Effrink. Na de hervatting was de afwer king bij Jong Ambon beter. Via Björn Langeveld werd het eerst 2-1, waarna Levi Waisapy de zege veiligstelde door twee keer raak te schieten: 4-1. Koewacht-Schoondijke 1-7: Koe wacht had in de thuiswedstrijd te gen Schoondijke een complete offday en verloor na een 4-0-rust- stand met maar liefst 7-1. Via Nouredina Zaha werd het al snel 0-1, waarna Andrew Wes- beek een hoofdrol voor zich opeis te door voor de rust nog drie keer te scoren. Via Leroy van Waesberghe deed Koewacht kort na de hervatting nog wel wat terug, maar daarna was het opnieuw Wesbeek die scoorde. Yassine Benali en Nouredina Za ha dompelden Koewacht in de slotfase nog verder in rouw. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Spui had in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal ook tegen Heinkenszand niks in te brengen. Het werd 4-0 voor de Be- velandse formatie. FC Axel boekte een zwaarbevochten zege bij De Noormannen: 4-3. Koploper Arne- muiden behaalde zonder zelf te spelen een periodetitel. Veere-MZC'11 1-4. Ramon Janson 0-1, Ronnie Louwerse 1-1, Arne Holm 1 -2, Martijn van Crunsven 1 -3, Tho mas van der Linde 1-4. Oostkapelle-Nieuwland 2-1. Arjen Pattenier 1 -0, Wouter Verduijn 2-0, André Goedhart (strafschop). Rode kaart (2x geel). Bart-Jan Kroes (Nieuw- land). door Barry van der Hooft Hoek-Dosko 0-0 (Dosko wint na strafschoppen, 3-4). Scheidsrech ter: J. Tempelaar (Dordrecht). Ro de kaart: 16. Gert-Jan van Leiden (Hoek), 43. Jeffrey Vendrig (Dos ko). Gele kaart: Nikai Derwort en Bart Dietvorst (beiden Dosko). Aantal toeschouwers: 400. Hoek: Jordi de Jonghe; Lionel Fitsch, Gert-Jan van Leiden, Gio vanni Siereveld (80. Aaron de Wit te); Fabian Wilson, Birgen Mar tens, Hakim Boucheta (16. Reguil- lo Vandepitte), Gilles Pottie (63. Yves Nyemb), Thomas van Ren- terghem; Guillaume Clinckemaillie en Nick de Groote. door Eddy van der Hooft terneuzen - Tweedeklasser Zeelan- dia Middelburg boekte gisteren in de uitwedstrijd tegen mededegra datiekandidaat Sarto de vijfde zege (2-5) na de winterstop en vond daarmee aansluiting bij het linkerrij tje. In januari was Zeelandia Middel burg nog hekkensluiter. Voor der deklasser Aardenburg viel het doek in de thuiswedstrijd tegen Unitas'30: 0-4. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Oostburg bracht in de vierde klasse A van het zondagvoet bal de achterstand op koploper Clinge terug tot drie punten. De West-Zeeuws-Vlamingen versloe gen Sluiskil met 1-3. Jong Ambon herstelde zich van de 8-0-neder- laag van vorige week tegen RIA W. door Zeeland Sport met 4-1 terug te wijzen. Koewacht leed thuis te gen Schoondijke een ontluisteren de 7-1-nederlaag. Vosmeer kon in de thuiswedstrijd tegen WW'67 degradatie uit de vierde klasse B niet voorkomen: 1-2. De strijd om het kampioen schap in de vierde klasse A gaat een spannend slot tege moet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64