Jeugd vliegt snel uit Vrouw van perron geduwd m BINNENLAND 5 —felL_ 4 zien." Bakker is zaterdag een van de vele duizenden die de ambts woning van de premier bezoeken. Al vroeg in de ochtend staat er een enorme rij voor het Catshuis. Veel mensen komen uit Den Haag, maar er staan ook genoeg mensen tussen die er al een flin ke reis op hebben zitten. Het is de eerste keer in de historie dat het publiek hier naar binnen mag. Die kans laten veel Nederlan ders niet lopen, ook niet als ze daarvoor anderhalf tot twee uur in de rij moeten staan. EHBO'ers delen buiten flessen water uit aan de wachtenden. Het bordje 'Ver boden voor onbevoegden' aan het hek doet daarom even geen dienst. Voetje voor voetje schuifelt het volk door de woning. De 73-jarige Annie Bruijne verbaast zich over de sobere werkkamer van Mark Rutte. „Ik durf het bijna niet te zeggen, maar mijn eigen bureau is eigenlijk mooier!" Binnen tien minuten is de rond leiding achter de rug, want het pu bliek heeft toegang tot slechts vier kamers. De privévertrekken van Rutte blijven gesloten. Het idee om door het Catshuis te kun nen lopen, maakt op de meeste bezoekers meer indruk dan de in richting. De tuin, ja, die vindt ie dereen prachtig. Maar het is toch vooral de wetenschap dat vijf da gen eerder wereldleiders hier met elkaar hebben gesproken, die de ervaring bijzonder maakt. Of de gedachte dat aan die ene tafel de mislukte begrotingsbehandelin gen plaatsvonden die de val van het vorige kabinet inluidden. Een 75-jarige vrouw is aan het begin van de nacht van zater dag op zondag op station Den Haag CS zwaargewond geraakt toen ze van het perron werd ge duwd. Drie mannen (een van 17 en twee van 18) zijn aange houden. Het drietal had vol gens de politie ruzie gekregen met een 54-jarige man in de Randstadrail, waarbij één van de drie de man een klap gaf. Duo schopt jongen (18) bewusteloos Een 18-jarige jongen is in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van Arnhem be wusteloos geschopt. Twee mannen zouden de Nijmege- naar hebben geslagen en toen hij op de grond viel, tegen het hoofd hebben geschopt. De po litie hield daarna aan de hand van camerabeelden een 20-jari- ge man aan en zocht gistera vond nog naar de ander. Daarna renden de drie weg over het perron. De vrouw stond blijkbaar in de weg en een van de mannen duwde haar. Ze viel op het spoor en liep daarbij meerdere kneuzin gen en botbreuken op. De poli tie wist de drie later dankzij ge tuigen aan te houden in het centrum van Den Haag. De vrouw ligt in een ziekenhuis en is nog niet gehoord. Dertien aangiftes tegen zwemleraar Inmiddels hebben dertien men sen aangifte gedaan tegen de zwemleraar die ontucht met jongetjes zou hebben gepleegd in recreatiegebied Spaarnwou- de. Dat heeft het Openbaar Mi nisterie in Haarlem laten we ten. De 28-jarige man uit Soest zou de ontucht hebben ge pleegd in een zwembad. Hij werd op 10 maart aangehouden en zit sindsdien vast. Verdachte dodelijke De Wit banken lopen schietpartij gepakt nog steeds risico De politie heeft gistermiddag in Dordrecht een 27-jarige Rot terdammer opgepakt op ver denking van het doodschieten van een 34-jarige plaatsgenoot. De schietpartij vond afgelopen vrijdag plaats in de Rotterdam se deelgemeente Hoogvliet. Agenten troffen het slachtoffer daar na een melding gewond aan. Hij overleed ter plekke aan zijn verwondingen. Het is 'buitengewoon zorgwek kend' dat er te weinig wordt ge daan om te voorkomen dat ban ken opnieuw in grote proble men komen. Dat zei vertrek kend SP-Kamerlid lan de Wit zaterdag in het radioprogram ma TROS Kamerbreed. Hij zat de parlementaire enquêtecom missie voor die het redden van Nederlandse banken tijdens de kredietcrisis onderzocht. Nederlandse jongeren wonen vaker op zichzelf dan het Euro pees gemiddelde, blijkt uit cij fers van de Europese Stichting voor de Verbetering van Leef- en Werkcondities. Bovendien is tussen 2007 en 2011 het aan tal jongeren (18 tot 29 jaar oud) dat nog bij één of beide ouders woont, met 6 procent gedaald. In Nederland woont een op de drie jongeren nog bij de ouders. Dat is een stuk minder dan het Europese gemiddelde van 48 procent. Bovendien steeg ir Europa het gemiddel de percentage thuiswoners juist. „De economische crisis heeft vooral jonge mensen hard ge troffen met een groeiende werkloosheid. Die werkloos heidscijfers zijn bovendien ho ger dan voor andere leeftijds groepen", stelt het rapport. „Het rapport laat zien dat de crisis een groeiende groep jon ge mensen dwingt om bij hun ouders te blijven wonen", al dus een van de onderzoekers. 8 dagen Wenen en het Donaudal 10 dagen Porec Istrië si J - 'JfBhi -Jj .^ifiïïoni:k&: MAANDAG 31 MAART 2014 DEN HAAG één keer open Publiek mocht in de Eerste Kamer gaan zitten, foto Werry Crone/HH ARNHEM SPAARNWOUDE ROTTERDAM DEN HAAG BRUSSEL 10 dagen Rondreis Noorwegen Hoogtepunten Noorwegen 10 dagen Toscane Umbrië Bij de prijs inbegrepen 2 overnachtingen in Duitsland 5 overnachtingen in Eichgraben Verzorging o.b.v. halfpension Excursies met bus (excl. entreegeld) Comfortclass touringcar Goed verzorgd afscheidsbuffet Vertrekdata 14. 28oprit/12.26mei/9,23juni/etc Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Bij de prijs inbegrepen 2 overnachtingen in Duitsland 7 overnachtingen in een Valamar hotel Porec Verzorging o.b.v. halfpension Excursies met bus (excl. entreegeld) Comfortclass touringcar Goed verzorgd afscheidsbuffet KMatorJtZi, U lf.2tmnll9.lt.21 10 faree Bij de prijs inbegrepen 2 overnachtingen in Duitsland 7 overnachtingen in 3/4* hotels Verzorging o.b.v. halfpension Excursies met bus (excl. entreegeld) Comfortclass touringcar Goed verzorgd afscheidsbuffet Vertrekdata: 14. 28april/12.26 mei/9.23 juni/etc Bij de prijs inbegrepen Nachtboot Trelleborg-Travemünde v.v., hut bovendek, smorgasbord en ontbijtbuffet 7 nachten in 3" hotels. O.a. Elveseter Hotel Verzorging o.b.v. halfpension Excursies met bus (excl. entreegeld) Comfortclass touringcar Goed verzorgd afscheidsbuffet 12 dagen rondreis Klassiek Italië Bij de prijs inbegrepen 2 overnachtingen in Duitsland 9 overnachtingen in 3* hotels in Italië Verzorging o.b.v. halfpension Excursies met bus (excl. entreegeld) Comfortclass touringcar Goed verzorgd afscheidsbuffet Beizen zijn mdusief hotelovernachtingen ob.v. halfpension, comfortclass touringcar en ofschetdsboffet Vertrekdata: 19.26me1/2.9.16,23.30juré/7.2l juli/etc Vertrekdata: 14.28april/12, 26 mei/9. 23 juni/etc Brochure en (0318) 58 09 58 ANVR u yv^ GSuêf' oe <tngen www bolderman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5