Beoogde coalitie met vier partijen in de gemeente Sluis is van de baan Museum Het Bolwerk laat zich buiten zien ZEEUWS-VLAANDEREN 17 Een sponsorwandeltocht voor Dierenasiel Zeeuwsch- Vlaanderen heeft gisteren zo'n 1500 euro opgebracht. Vanaf café de Kroon gingen 50 deelnemers van start voor een trip van negen kilo meter. Dertig deelnemers liepen met een hond aan de lijn mee. Er gingen ook vier asielhonden mee op pad. De opbrengst wordt door de Stichting Dierenlot nog ver dubbeld. Rommelmarkt weer een groot succes De 41e editie van de twee daagse rommelmarkt van showband Kloortje en tafel tennisvereniging SAR in Kloosterzande was afgelo pen weekeinde weer een succes. De eerste dag was ruim de helft van het aan bod al verkocht. De op brengst besteden de clubs aan de exploitatie van de oe fenhal en activiteiten. Danskoppel 46e op EK in Moskou Natuurspeelbos valt niet in de prijzen Het project Natuurspeelbos in Axel is zaterdag niet be kroond met de Gouden Pit. Tijdens de landelijke finale van de leefbaarheidswed strijd Kern met Pit in Utrecht ging de Ruilgoede- renbank in Nieuw Buinen met de hoofdprijs aan de haal. Het speelbos won eerder de provinciale strijd van Kern met Pit. In het bos kunnen kinderen spelen met natuur elementen. Tocht levert 1500 euro op voor asiel als er alleen broccoli voor handen is, dan krijgen ze broccolisoep. Puur natuur, verser dan vers. Be reid in onze keukens, met onder steuning van de leerlingen van on ze nieuwe opleiding." Een sterkere focus op gezond eten komt dus de economie en leef baarheid ten goede, is het idee. Het Horeca Training Center wordt geïntegreerd in de bestaan de keukens van onder meer Vrem- dieke in Hoek en Bachten Dieke in Terneuzen. Ollebek: „Het zou mooi zijn als je straks op een ak ker een bord ziet staan met 'hier wordt groente geteeld voor ZorgSaam'. De mensen en bedrij ven investeren in ZorgSaam en an dersom. Dat is het verhaal. Een spannend verhaal, waar ik soms nog weieens wakker van lig. Maar ik ben ervan overtuigd dat het een grote kans van slagen heeft." Het Terneuzense danskop pel Ciccio Pecoraro en Jas mijn van Jole is zaterdag 46e geworden op het Europees Kampioenschap standaard in Moskou. Pecoraro en Van Jole waren een van de twee dansparen die namens Ne derland aan het kampioen schap mochten meedoen. Ploegaert wil niet zeggen welke partij is afgehaakt, ook om moge lijke nieuwe scenario's niet te dwarsbomen. Meerdere bronnen bevestigen echter dat het om Nieuw Gemeentebelang gaat. „De richting die we graag op wilden, moeten we helaas parkeren. De af haker vindt dat twee andere be oogde coalitiepartners te weinig visie hebben op het vraagstuk hoe de komende jaren om te gaan met de veranderingen in het so ciaal domein", aldus Ploegaert. Chris van de Vijver van Nieuw Gemeentebelang doet er het zwij gen toe. D&T'er Liber Baarends wil ook niet kwijt welke partij de onderhandelingen heeft afgebro ken. „Dat hebben we zo afgespro ken." PvdA-voorman Robert Evers is minder schimmig. „Ik heb begre pen dat Nieuw Gemeentebelang met andere partijen wil praten. Je kunt de PvdA in elk geval geen ge brek aan visie op het sociaal do mein verwijten." Ploegaert zou zaterdag met de drie partijen gesprekken over een coalitie voeren. Samen met het CDA, met vier zetels de grootste partij in de gemeente Sluis, zou den de vier partijen twaalf van de negentien zetels vertegenwoordi gen. „Toen duidelijk werd dat een par tij samenwerking in deze vorm niet ziet zitten, heb ik de gesprek ken met de andere twee ook gean nuleerd. We zullen een informa teur benaderen, die naar andere opties moet kijken." Voor het eerst presenteert Het Bolwerk zich tijdens activiteiten en workshops ook buiten het mu seum. Dat moet letterlijk worden opgevat; Het Bolwerk laat zich ook regelmatig buiten IJzendijke zien. Hierbij wordt veel samenge werkt met Stichting Het Zeeuwse Landschap. De eerste workshop buiten IJzendijke is op 10 mei op de Olieschans nabij Aardenburg. In het Visserijmuseum in Bres- kens, dat op dinsdag 1 april weer de deuren opent, werd afgelopen weekend de thematentoonstel ling 'Botje bij Botje', met een se lectie van opgeviste fossiel bot ten, gepresenteerd. De grootste verrassing voor de aanwezigen was de ingebruikname van de nieuwe vaarsimulator, waarmee virtueel door alle grote wereldha vens kan worden gevaren. „Uniek voor Zeeland en misschien wel voor Nederland", aldus het be stuur. „Zoiets zie je alleen bij de Marine en op zeevaartscholen." MAANDAG 31 MAART 2014 Settori KLOOSTERZANDE TERNEUZEN AXEL SINT JANSTEEN Jos Ollebek: „Als het mogelijk en betaalbaar is, kopen we Zeeuws-Vlaamse producten. Zo weet je precies wat je in huis haalt." foto Mark Neelemans door Raymond de Frel SLUIS - CDA, Nieuw Gemeentebe lang, Dorpsbelangen Toerisme (D&T) en PvdA slagen er niet in om een coalitie te vormen in de ge meente Sluis. Nieuw Gemeentebe lang liet CDA-lijsttrekker Peter Ploegaert vrijdagavond weten niet verder te willen praten. door Wilma Valk IJZENDIJKE - In museum Het Bol werk in IJzendijke is vrijdagavond niet alleen een nieuw fanatiek be stuur gepresenteerd, maar tevens de plannen voor de evenementen in het komende seizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57